www.infoglobe.cz » Rakousko, ferrata Drachenwand: kondička, síla, zkušenost

Rakousko, ferrata Drachenwand: kondička, síla, zkušenost

Publikováno: 1.11.2015
Pokud hledáte složitější ferratu, tak se vydejte na Drachenwand do rakouských Alp. Grandiózní výhled na Měsíční jezero (Mondsee) a dachsteinský masiv vyžaduje fyzickou kondičku, pořádnou dávku vnitřní síly a předchozí zkušenost. Díky těmto aspektům si vychutnáte jak výstup na Dračí stěnu (Drachenwand), tak pohled na alpské panorama.

Autem pojedete z Českých Budějovic přes Dolní Dvořiště, kde si můžete dát ještě vydatný český oběd, a poté po dálnici A1 až ke sjezdu k Mondsee. Dále odbočte na St. Lorenz a pokračujte k hotelu s restaurací (Gasthof Drachenwand). Odtud už je to na bezplatné parkoviště pod ferratou Drachenwand jen kousek.

Dračí stěna v celé své kráse

Ferrata je značená obtížností C/D. Nejtěžší úsek D je pouze v jednom bodě a ten se dá obejít. Dračí stěna se skládá z 560 m dlouhého ferratového výstupu. Nepodceňujte výbavu. Myslete na to, že jste v Alpách, které dokážou být drsné zejména změnami počasí. Pevné boty jsou základem. Ferratová výbava, nepostradatelná helma, bytelný batoh a dostatek vody jsou správnou volbou zodpovědného ferratisty.

Dračí stěna je rozmanitá a každý si tu zkusí, jaké jsou jeho možnosti a jak je zdatný. Ferrata prověří vaše fyzické i psychické síly. Nabízí široké spektrum ferratového výstupu s žebříky, železnými kramlemi, lávkou nad propastí, převisy i místa pro odpočinek. Jděte raději pomalu, ale rozvážně. Opravdu ji nepodceňujte, protože není cesty zpět. Pokud se vydáte na vrchol, pak cestu musíte dokončit. Nelze se vrátit, sejít nebo se napojit na turistickou stezku.

přechod přes lávku nad propastípřechod přes lávku nad propastí

Od hotelu jděte po asfaltce podle dřevěného ukazatele s nápisem Klettersteig. Půjdete asi 20 minut po lesní pěšině a najednou se před vámi vynoří Dračí stěna v celé své kráse. Zkontrolujte si pečlivě svou výbavu a vydejte se nejdříve po železných žebřících. Hned na začátku je výstup náročnější, což je dáno exponováním. Poté se střídají úseky A–C.

začátek feraty Drachenwand

Tato zajištěná cesta není doporučována dětem ani lidem, co mají strach z výšky. Za půlkou trasy se ferrata rozděluje na dvě části. Buď můžete jít úsekem C přes lanový most s hlubokou roklí, nebo zužitkovat rezervu sil na velmi složitý úsek D. My volíme lávku nad hrozivě vypadající roklí, která je perfektně napnutá, jde především o překonání prvotního strachu. Na druhém konci je velmi exponovaná část, ale železné kramle jsou rozesety blízko sebe a tím se výstup zjednoduší.

ferata Drachenwandnástup na feratu

Ještě nejsme na vrcholu, čeká nás pár exponovaných částí. Po slabé čtvrthodince od lanového mostu se naposledy vyhoupnu po železném laně a přede mnou se objevuje Měsíční jezero a zasněžený vrchol dachsteinského masivu. Stojíme na zaslouženém vrcholu v 1060 metrech u železného kříže. Cítíme se jako vítězové.

výhled do okolí

výhled na Měsíční jezeroMěsíční jezero s alpskými velikány

100 metrů od kříže se nachází přírodní zajímavost – „dračí díra“. Přes toto skalní okénko se můžete podívat na Měsíční jezero, horské velikány a malebné vesnice. Určitě si to nenechte ujít. Po skvělém výhledu na alpské okolí se vydáváme zpět dolů. Sestup vede po turistické pěšině. Kupodivu se dlouho stoupá lesem, pak se objevuje i železné lano. V některých úsecích je opravdu vhodné se přidržet. Cesta dolů zabere hodinu rychlejší chůze, výstup nahoru nám trval 2 hodiny.

pohled „dračí dírou“

Pro takovéto dny stojí za to žít. Horská atmosféra a zvládnutí ferratového výstupu vás obohatí na dlouhou dobu dopředu.

GPS: 47°48'48.0"N 13°21'17.1"E

 

 

Text a foto: Šárka VackováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Rakousko: Dachstein – horský masiv Severních vápencových Alp
Publikováno: 21.1.2015
Rakousko je typickou hornatou krajinou, jejíž většinu území tvoří četné horské masivy Východních Alp. Rozsáhlé horské komplexy oddělené hlubokými údolími a vysoké hory klesající strmě do údolí tvoří charakteristický ráz alpské krajiny Rakouska.

Rakousko: Zajištěná cesta v Johnsbachu
Publikováno: 10.6.2017
Zábavní park v podobě zajištěné cesty se skrývá pod názvem Johnsbach klettersteig. Tuto zajištěnou cestu najdete nedaleko nejmladšího rakouského národního parku Gesäuse, který se nachází ve Štýrsku mezi Admontem a Hieflau.

Rakousko: Hornatá země plná zeleně – VIDEO
Publikováno: 8.8.2017
Rakousko je velmi oblíbeným cílem naší letní dovolené, a to především díky vysokým pohořím, která u nás bohužel nenajdeme. V dnešním článku vám dáme pár tipů, kam vyrazit.

Rakousko: Traunstein – ferratový strážce Solné komory
Publikováno: 12.10.2015
Zavítejme na jednu z nejkrásnějších zajištěných cest v Alpách. Pod vámi se stříbří poklidná hladina azurového solného jezera Traunsee, na které dohlíží strážci Julských Alp, na horizontu se klaní Dachstein, Totes Gebirge a šumavské lesy. Tak to je vysněný Traunstein.

Rakousko: Hallstatt – malebné městečko na břehu jezera
Publikováno: 6.4.2015
Toto malebné městečko, patřící ke světovému dědictví UNESCO, se nachází ve středním Rakousku, v oblasti, která se ne nadarmo nazývá Solná komora. Tato oblast je ohraničená vysokými vápencovými hřebeny a nachází se zde mnoho krásných jezer.

Rakousko, Dachstein: hornatý velikán – jižní stěny
Publikováno: 20.10.2016
Přístupy na masiv Dachstein jsou ze všech stran a každý z nich má své přednosti. Nejvíce navštěvované jsou samozřejmě lanovky (již v prvním díle jsme se dozvěděli pár informací o lanovkách). Lanovka z jihu se jmenuje Dachstein Südwandbahn a vynese vás do oblak (téměř o jeden výškový kilometr) za neuvěřitelných 10 minut. Horní stanice s restaurací se nachází na vrcholu hory Hunerkogel.

Rakousko, Dachstein – hornatý velikán
Publikováno: 13.10.2016
Dachstein je souhrnný název pro rozlehlý hornatý masiv, který se nachází zhruba jednu hodinu jízdy jihovýchodně od Salzburgu. Celá oblast je velmi oblíbená vysokohorskými turisty a milovníky zajištěných cest. Nejen horský masiv, ale i oblasti v jeho úpatí jsou pro jejich přírodní bohatství a krásu hojně vyhledávané. Příkladem může být okolí jezera Hallstätter See, Gosausee a Ramsau am Dachstein. Nemohu říci, jestli nejlepší, ale jednoznačně přenádherný pohled na masiv je z jihu.

Německo, Wolkensteinské Švýcarsko – ferratová promenáda pro začátečníky i pokročilé
Publikováno: 28.7.2016
Žádný učený z nebe nespadl, ferraty si člověk musí osahat a přijít jim na kloub. Kde? Nedaleko česko-německých hranic najdete ferraty tří různých obtížností. Cvičit tu můžete celý den a nebudete rušeni houfy nedočkavých „ferratistů“.

Rakousko, Bad Ischl – alpské panorama z ferraty Katrin
Publikováno: 19.10.2015
Alpský vzduch, horská krajina, stříbřitá jezera a vrcholy majestátních hor s pozadím ledovce Dachstein. Takové okamžiky nabízí ferata Katrin s nadmořskou výškou 1 542 m.

Rakousko: Pasterze – nejdelší ledovec Východních Alp
Publikováno: 5.8.2015
Ledovce patří k neodmyslitelným a charakteristickým prvkům velehor, tvoří jejich přirozenou součást. Svou erozivní činností výrazně přispívají k utváření vysokohorského reliéfu, jsou také bohatým vodním zdrojem. V rakouské části Alp se také nachází množství různých menších i větších ledovců. Nejdelším a nejznámějším rakouským ledovcem je Pasterze, který se nachází v pohoří Vysoké Taury.

Rakousko, Salzbursko – krátký výlet do hor I.
Publikováno: 30.8.2015
S kamarádkou jsme se rozhodly, že vyrazíme na výlet. Už jen plánování cesty bylo skvělé. Prohlížela jsem různé průvodce, hledala jsem nějakou inspiraci na stránkách cestovních kanceláří a nakonec jsme rozhodly, že navštívíme krásné místo v blízkosti Salzburgu, malou vesničku Abtenau, která bude naším zázemím, odkud budeme cestovat po okolí.

Rakousko, Salzbursko – krátký výlet do hor II.
Publikováno: 6.9.2015
Pro další den jsme s kamarádkou zvolily projížďku po vysokohorské placené silnici Grossglockner Hochalpenstrasse, která je dlouhá asi 48 km. S různými odbočkami a zastávkami se nám cesta ale asi protáhne…


Souvisejicí fotogalerie

Rakousko: Schneeberg – alpská dvoutisícovka
Hora Schneeberg se nachází v rakouské spolkové zemi Dolní Rakousko, leží přibližně 70 km na jihoz...

Rakousko: Ráj vyznavačů vysokohorské turistiky
Nízké Taury (Niedere Tauern) jsou rozsáhlým pohořím, které se nachází ve střední části Rak...

Rakousko: Vysoké Taury – krásné a monumentální
Vysoké Taury (Hohe Tauern) jsou rozsáhlým a mohutným horstvem Východních Alp, které se mohou poch...

Rakousko, Salzburg – lokalita Skicircus
Lyžařskou lokalitu Skicircus nacházející se v oblasti nad obcemi Saalbach, Hinterglemm a Leogang ...

Rakousko: Štýrsko – putování přírodou III.
Po zimě přichází jaro. Příroda opět ožije a není lepšího nápadu, než si vyjít na procházku do hor...

Rakousko: Štýrsko – putování přírodou II.
Nejzelenější země Rakouska vás zve na návštěvu půvabných hor, lesů, vinic, ovocných sadů a mnoha ...

Rakousko: Štýrsko – cestování přírodou I.
Spolková země Štýrsko v sobě ukrývá jedinečný kontrast vysokých hor a pod nimi se rozprostírající...


Souvisejicí videa

Rakousko: Hornatá země plná zeleně
Do Rakouska se v létě vydává většina turistů kvůli vysokohorské turistice. Celá země působí čistě...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Zapomenutá místa

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Ubytování pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v penzionu Adélka Janské Lázně!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

7.8.2020
V těchto dnech byla veřejnosti představena nová bezplatná mobilní aplikace Horské záchranné služby (dále jen HZS), která kromě přivolání pomoci prostřednictvím jednoho tlačítka přináší hned několik dalších novinek.
6.8.2020
Letošní ročník přehlídky letecké techniky a akrobacie se uskuteční na chebském letišti na konci prázdnin 22.–23. srpna. Hvězdou na nebi bude letoun L-39 Albatros, účast po oba víkendové dny potvrdily i vzdušné síly Armády České republiky.
5.8.2020
Spišské muzeum vás zve strávit léto na Spišském hradě. Připraven je pro vás bohatý program, který tvoří koncerty, divadelní představení, šerm i noční prohlídky.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – KEŇA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 7. 8. 2020
svátek:Lada
dnes:
pátek 7.8.
29 °C
zítra:
sobota 8.8.
26 °C