www.infoglobe.cz » SR, Knižní tip: Moje nejhezčí cesty za poznáním světa

SR, Knižní tip: Moje nejhezčí cesty za poznáním světa

Publikováno: 4.10.2020
Všem milovníkům cestování chceme představit novou publikaci od Marcela Králika, která přináší poutavé reportáže z málo navštěvovaných koutů světa. Svým obsahem osloví hlavně milovníky polárních oblastí a vysokých hor.

plavba okolo antarktického poloostrova nedaleko Paradise Bay

Nová kniha Moje nejkrásnější cesty za poznáním světa I. díl vás postupně provede autorovými nevšedními zážitky z cestování. Budete poznávat pro běžného turistu ne moc dostupné polární oblasti, např. Baffinův ostrov v kanadské Arktidě, kde byl autor vůbec prvním Slovákem ve zdejších horách. Absolvujete i zimní přechod části souostroví Špicberky včetně dobrodružného setkání s ledními medvědy, také zažijete plavbu lodí až za polární kruh nebo úctyhodný lyžařský přechod části největší náhorní plošiny Evropy v Norsku.

Baffinův ostrov, dominanta národního parku

Baffinův ostrov, těžký přechod přes rozvodněný potok   Marcel  Králik – aktivní horolezec, skialpinista a účastník lyžařských maratonů

V pěkně zpracované knížce se dočtete i o druhém slovenském výstupu na nejkrásnější horu Afriky – 5 109 m n. m. vysoké sopečné pohoří Ruwenzori v Ugandě či o podstatně bližším horolezeckém výstupu na Mont Blanc. Určitě vás zaujme i treking v pákistánském Karakorumu, dobrodružná cesta po Karakorum Highway, nad kterou se tyčí majestátní Nanga Parbat, i treking pod Kančendžongou, třetí nejvyšší horou světa.

Cestou do severního Base campu Kančendžongy. Pohled z osady Lhonak.

Pohled na severní stěnu Nanga Parbat   Fudžisan, nejslavnější hora Japonska (v zimě)

Prostřednictvím publikace budete také putovat panenskou přírodou v Sajanském pohoří na Sibiři, a to včetně plavby po Bajkalském jezeře, milovníci běžeckých závodů zde najdou poutavé autorovy vzpomínky na lyžařský maraton v japonském Sapporu i v ruském Rybinsku.

Havajské ostrovy – nábřeží v Honolulu a slavná pláž Waikiki

Kromě sportovně náročných výprav kniha obsahuje i zážitky z cestovatelsky příjemnějších destinací, jako jsou Havajské ostrovy, plavby největší lodí světa po Karibiku, turistiku na Madeiře, cestu po Alžírsku až do středu Sahary i mnohé další reportáže zpestřené unikátními fotografiemi. Kniha „Moje nejkrásnější cesty za poznáním světa“ obsahuje také promluvy a hodnocení od známého cestovatele Svetozára Krna a horolezce Martina Šperky.

Havajské ostrovy, kráter činné sopky Kilauea

kniha Moje nejhezčí cesty za poznáním světa I. dílAutor se věnuje horolezectví, skialpinismu a dálkovým běhům na lyžích již více než čtyři desetiletí. Tyto aktivity i řada podnětů od blízké rodiny a přátel ho vedly k napsání unikátní knížky, která přibližuje jeho cestovatelské zážitky širší veřejnosti. Publikaci si můžete objednat g_r nebo se zapojte do naší aktuální fotosoutěže. Možná se štěstí usměje právě na vás.

 

 

GPS: 65°25'11.3"N 70°57'41.2"W (Baffinův ostrov)

Zdroj a foto: PR, Marcel Králík

Textová úprava: redakce

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

SR, Vysoké Tatry – úplné přelezení zimního hřebene
Publikováno: 20.1.2019
Zima v Tatrách je v plném proudu, a proto bychom vám rádi představili velmi zajímavou publikaci, která zachycuje úplné přelezení hřebene Vysokých Tater v zimních podmínkách. A to bez vynechání těžkých lezeckých vrcholů nebo celých úseků hřebene (v roce 1974).

SR: Příběhy vrchů aneb poznávání jejich těla a duše...
Publikováno: 30.12.2018
"Tam ve vrších, vysoko ve vrších, kde je blízko k modravé obloze, ale bohužel daleko od úrodné země, tam, kde je začátek vody a konec chleba, mají lidé málo na majetku, ale hodně na cti, jak to již obyčejně bývá, když se člověk po celý život Bohu do očí dívá."

Slovensko: knižní publikace z edice Po Slovensku – Nejkrásnější cyklovrcholy
Publikováno: 8.6.2014
Opět se mi dostala do rukou úžasná knížka z edice Po Slovensku od vydavatelství Dajama, která tentokrát nese název Nejkrásnější cyklovrcholy. Pokud i vy patříte k milovníkům horské cyklistiky a chtěli byste mít tohoto jedinečného Cykloprůvodce ve své knihovně, tak čtěte dál a zapojte se do naší soutěže. Možná se štěstí usměje právě na vás!

Slovensko: knižní publikace z edice Po Slovensku – Nejkrásnější hřebenovky
Publikováno: 9.10.2013
V květnu tohoto roku byla oficiálně uvedena do života další velmi zajímavá knižní novinka z edice Po Slovensku od vydavatelství DAJAMA, která nese název Nejkrásnější hřebenovky. Pokud i vy patříte k milovníkům turistiky a chtěli byste mít tuto jedinečnou knížku ve své knihovně, tak čtěte dál a zapojte se do naší soutěže. Možná se štěstí usměje právě na vás!

Slovensko: knižní publikace z edice Po Slovensku – Nejkrásnější pěší přechody
Publikováno: 15.6.2014
Zajímavá knižní edice s názvem Po Slovensku od vydavatelství Dajama systematicky mapuje ty nejkrásnější a nejzajímavější trasy a místa, která rozhodně stojí za to navštívit. Minulý týden jsme si představili Cykloprůvodce Nejkrásnější cyklovrcholy a dnes si přiblížíme další letošní novinku, a to knížku Nejkrásnější pěší přechody, kterou vyhraje jeden z vás.

SR, Pěšky nebo na kole po slovenských hradech
Publikováno: 16.7.2017
Co se hradů týká, je Slovensko jedna z nejbohatších zemí. Proto nás hodně zaujala nová knižní publikace z rodinného vydavatelství Dajama, která spojuje poznávání hradů s aktivním odpočinkem.

SR: S batohem po Slovensku – turističtí průvodci
Publikováno: 26.8.2020
Nedávno spatřila světlo světa praktická knižní reedice turistických průvodců S batohem po Slovensku od rodinného vydavatelství Dajama. Kromě atraktivních turistických cílů přináší i turistické mapy.

SR: Na kole nebo pěšky po Slovensku a Evropě
Publikováno: 22.5.2017
Vydavatelství DAJAMA v návaznosti na časopis Krásy Slovenska již více než dvacet let tematicky zpracovává jednotlivé pozoruhodnosti Slovenska. Po několika úspěšných knihách z více edic se v nejbližších dnech na trhu objeví dvě novinky z edice Po Slovensku a jedna o výletech po Evropě.

SR: Bezplatná aplikace SKIALP TÚRY
Publikováno: 15.3.2020
Pro všechny milovníky skialpinismu máme dobrou zprávu. Před pár dny spatřila světlo světa nová skialpinistická aplikace, která vám pomůže při orientaci v terénu a zároveň vás upozorní před možným uvolněním laviny.

SR: Skialpinizmus ve slovenských horách
Publikováno: 7.1.2018
Skialpinismus je čím dál tím rozšířenější, a proto nás zaujala relativně nová knížka dokumentující výběr skialpinistických sjezdů a túr v nejznámějších pohořích Slovenska.

SR: Sjezdovky na skialpech
Publikováno: 22.12.2019
Skialpinismus začíná být v našich zeměpisných šířkách populárnější a populárnější, proto bychom vás chtěli upozornit na zcela nového a zároveň jedinečného knižního průvodce. Dozvíte se v něm o skialpových výstupech ve slovenských lyžařských střediscích.


Souvisejicí fotogalerie

SR: Milujeme slovenské hory II.
Slovensko je země bohatá na krásnou přírodu, kterou obklopují majestátní hory a malebná údolí. Bě...

SR: Milujeme slovenské hory
Slovensko je země bohatá na krásnou přírodu, kterou obklopují majestátní hory a malebná údolí. Bě...

Vysoké Tatry: hory, které vás uchvátí
Fotografie byly pořízeny na podzim v roce 2009. Tehdy bylo těsně po konci letní sezony a počasí z...

Norsko - hory, oceán, fjordy I.
Norské království je země na severozápadě Skandinávského poloostrova. Je velice řídce osídleno a ...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

23.10.2020
21. mezinárodní festival dokumentárních filmů – Jeden svět se uskuteční od 5. do 11. listopadu online!

21.10.2020
Zveme vás na návštěvu výjimečných turistických atrakcí, které se nacházejí v přírodě a potěší nejen dospělé, ale i děti. První z nich je největší dřevěný labyrint na Slovensku.
19.10.2020
Mezinárodní organizace Skytrax, zabývající se hodnocením letišť a leteckých společností, každoročně zveřejňuje žebříček těch nejlepších na světě. Avšak v souvislosti s koronavirem letos zveřejnila netradiční žebříček nejlepší hygieny letišť v rámci Evropy.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - KAZACHSTÁN, UZBEKISTÁN a TÁDŽIKISTÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 23. 10. 2020
svátek:Teodor
dnes:
pátek 23.10.
15 °C
zítra:
sobota 24.10.
13 °C