www.infoglobe.cz » Thajsko: pláž Phra Nang a Ton Sai

Thajsko: pláž Phra Nang a Ton Sai

Publikováno: 22.9.2013
O pláži Phra Nang již byla zmínka. Pláž Phra Nang je nejkrásnější pláží mysu Laem Phra Nang (vedle taktéž populárních pláží Railey beaches). Její kouzlo tkví v tom, že zde nejsou žádné bungalovy (pouze 2 východy z luxusních 5ti hvězdičkových bungalovů).

Nenajdete tu žádný obchod, stánek s občerstvením ani bar. Na pláž se dojde pouze z Railey east, podél krasové jeskyně Phra Nang cave. Taktéž minete strmou „cestu“ s provazy, která vede k vyhlídkovému bodu a laguně uprostřed útesu. Přichází se sem z jižní strany k jižnímu útesu, kde se leze. Na severu je ohraničena strmými útesy, což jí dodává kouzlo. U pláže je ostrov Happy island, kam se dá při odlivu dojít (voda je po pás). Na něm jsou také zmapované cesty, avšak borháky jsou na některých cestách ohnuté, je zde tedy zákaz lezení.

jih pláže Phra Nang

Hned při příchodu na pláž si nejde nevšimnout velikého stalaktitu přímo uprostřed cesty, jehož špička ční do dvou metrů. Pod ním je tak půlmetrová stolička. Pro nelezce je to turistická atrakce. Stoupnou si na stoličku a ve výšce rádoby objímají stalaktit kvůli efektu na fotografii. Pro lezce je to však výzva. Co jsme se tak bavili s ostatními lezci, bleskla jim v hlavě stejná touha – zdolat tento veliký stalaktit. Není to však nic jednoduchého.

jih pláže Phra Nang

Pokud si stoupnete na stoličku (máte-li střední postavu), stalaktit vám končí mezi prsy a ramenem. Je tedy potřeba vynaložit velikou sílu v rukách a zádových svalech k přitažení se a k následným manévrům. Chyty tam jsou krásné, ale na nohy, které se musí v přítahu skrčit úplně před tělo, tam nejsou dobré stupy. Dejte si také pozor na hrudní kost, která se většině boulderům při zdolávání stalaktitu odře při prvním přítahu, kdy se nohy s tělem zvednou ze stoličky a pro vyvážení jdou dopředu. Průvodce, který vedl kurz pro jednu francouzskou rodinu, radil pokořit stalaktit přes stěnu, ze které visí. Tak se ale člověk dostane dost vysoko. Každopádně jeho pokoření zanechá veliké vzpomínky a unaví vás doslova na pár dní dopředu. Boulderová stěna je dost v převisu, ale nabízí také dobré možnosti – od drobných chytů po veliká madla. Chyty jsou však dost kluzké, jelikož se útes nachází přímo na pláži. Pokud budete boulderovat právě zde, mohu vám zaručit, že budete na fotografiích mnoha turistů, kteří si lezce s údivem fotí.

boulderová stěna na pláži Phra Nang

Popojdete-li o kousek dál, narazíte na originální falickou svatyni, Princezninu svatyni, vyhloubenou do stěny útesu přímo na pláži, plnou různě velkých dřevěných kůlů s červenými špičkami. Uvidíte-li svatyni, jste na místě. Kolem ní a nad ní se nachází množství cest 6a a výš. Stěna je také celý den ve stínu. Často sem chodí průvodci se svými kurzy (každý má většinou 4 lidi nebo pár) - cena 800 bathů (cca 520 Kč) na osobu/den.

Phra Nang

Cesty jsou dobře zajištěny nýty a borháky, ale jejich součástí jsou zde také „napevno“ umístěné smyčky. Štandy jsou stejně jako na Railey east tvořeny smyčkami ukotvenými na 3 různých bodech. Cesty jsou zajímavé a po vylezení na konec cesty (cca 12 m) se vám naskytne krásný pohled na pláž.

Na stěnách pláže Ton Sai jsou onýtovány cesty těžší než na pláži Phra Nang, nejsou tedy cílem lezeckých škol. Při odlivu se k této pláži dá opatrně přejít od Railey west na sever po skaliskách nebo na mořském kajaku, které se na Railey west pronajímají.

Phra Nang

Text/foto: Martina Brožková           Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Thajsko: Horská cyklistika v Chiang Mai
Publikováno: 16.9.2015
Na první pohled by se mohlo zdát, že Thajsko nabízí především nádherné a světoznámé pláže a resorty. Ve skutečnosti toho ale nabízí mnohem víc.

Thajsko VII.: Chiang Mai – metropole s příchutí kávy - VIDEO
Publikováno: 7.7.2015
Nespočet chrámů, desítky malých uliček s krásnými starými domy, luxusní hotely, muzea, všudypřítomná vůně jídla a bezkonkurenčně nejlepší káva v celém Thajsku. Chiang Mai si zamilujete na první pohled. A to nemluvím o zdejších velmi přátelských lidech, mezinárodní atmosféře a na asijské poměry až neuvěřitelné čistotě.

Thajsko V.: Bangkok – rušná metropole s mnoha tvářemi – VIDEO
Publikováno: 23.6.2015
Hlavní město Thajska patří se svými 8 miliony obyvatel k největším metropolím v celé jihovýchodní Asii. Díky levným letům z Evropy funguje jako přirozený výchozí bod pro cesty po celém regionu, a to i pro země jako Kambodža, Laos, Vietnam nebo Malajsie. Podle mě je však velká škoda, že v něm mnoho cestovatelů tráví pouze jeden nebo dva dny a hned se přesouvají dál.

Thajsko IV.: Krabi – krátká zastávka po cestě k plážím - VIDEO
Publikováno: 16.6.2015
Když jsem přijížděl do centra provincie Krabi, nečekal jsem vlastně vůbec nic. Průvodci se o něm téměř nezmiňují a pro většinu cestovatelů pravděpodobně slouží jen jako nutná zastávka po cestě na okolní ostrovy a do nedalekého letoviska Ao Nang.

Thajsko III.: Ao Nang – nejoblíbenější místo provincie Krabi - VIDEO
Publikováno: 3.6.2023
Provincie Krabi na jihu Thajska je rok od roku populárnější a právě letovisko Ao Nang je spolu s Ko Phi Phi největším lákadlem. Nabízí úžasné scenerie okolních vápencových útesů, nespočet přátelských barů a restaurací, a hlavně snadný přístup k plážím Railay, Ko Poda a Ko Hong, které patří k nejkrásnějším v celém Thajsku.

Thajsko II.: ostrov Ko Lanta – VIDEO
Publikováno: 27.5.2023
Ostrov Ko Lanta je ideální místo k poklidnému odpočinku a užívání si pohodové tropické atmosféry jižního Thajska. Okouzlí vás poloprázdné pláže, bungalovy a malé penzionky roztroušené po kokosových hájích, ospalé bary a restaurace, výborné možnosti pro potápění i rozsáhlý národní park v hornatém středu ostrova. Z letiště v Krabi sem přitom autobusem dojedete za pouhé tři hodiny.

Thajsko I.: Tropická země s úsměvem - VIDEO
Publikováno: 20.5.2023
Nekonečné pláže s bílým korálovým pískem, podmořský život hýřící barvami, nespočet buddhistických chrámů, dechberoucí horské scenerie, nepřeberné druhy exotického jídla i rušný život hlavního města.

Thajsko: Ko Tao - bouldering
Publikováno: 3.11.2013
Ko Tao, překrásný ostrov v Thajském zálivu, je známé jako ráj pro potápěče. Když přijíždíte k ostrovu, první věci, které si jako lezec všimnete, jsou žulové balvany rozeseté kolem většiny ostrova, stejně tak i po ostrově, které doslova ostrov vytvářejí.

Thajsko: Bangkok II – vzhůru po památkách!
Publikováno: 28.2.2014
V minulém díle jsme získali základní představu o Bangkoku a také o tom, co ho činí pro turismus zajímavým. V dnešním díle se podíváme na některé z předních bangkokských památek.

Thajsko: Bangkok – Návštěva jihovýchodní Asie
Publikováno: 21.2.2014
One night in Bangkok and world’s your oyster. The bars are temples but pearls ain’t free... - populární píseň 80. let od Murray Head.

Thajsko: Railey beach east - romantické lezení
Publikováno: 8.9.2013
Jak již bylo řečeno, poloostrov Laem Phra Nang je známý pro své 4 písčité pláže – Railey west beach, Railey east beach, Ao Phra Nang a Ton Sai.

Thajsko: zdánlivě neobvyklé místo pro lezení
Publikováno: 25.8.2013
Pokud by jste si na chvíli chtěli odpočinout od každodenních povinností a chtěli by jste se podívat někam, kde je klima naprosto odlišné od toho našeho a chtěli by jste spojit dovolenou s nějakou sportovní aktivitou, včetně lezení, jednou z velmi příjemných možností je stát v jihovýchodní Asii - Thajsko.

Itálie: Lago di Garda - Arco - Nago
Publikováno: 27.7.2013
Nago je jeden ze skalních útvarů v této oblasti, který nabízí velmi kvalitní lezení. Útvar lezcům nabízí přes 135 cest různých obtížností (od 4a do 7c+).

Itálie: Lago di Garda - Arco - Belvedere
Publikováno: 20.7.2013
Lago di Garda je velmi oblíbeným místem aktivní dovolené. Oblast okolo tohoto největšího italského jezera je proslulá pro své prostředí, cyklotrasy, lezecké oblasti, via ferrata a jezero jako takové je rájem windsurfařů.


Souvisejicí videa

Thajsko, Loy Krathong a Yi Peng – Nejlepší zážitek života
Za 12. úplňku v roce se v Thajsku každoročně koná slavný festival světel. Centrum města Chiang Ma...

Thajsko IV.: Krabi – krátká zastávka po cestě k plážím
Průvodci se o centru provincie Krabi téměř nezmiňují, pro většinu cestovatelů zřejmě slouží jen j...

 
Thajsko III.: Ao Nang – nejoblíbenější místo provincie Krabi
Letovisko Ao Nang je společně s Ko Phi Phi nejoblíbenější částí provincie Krabi. Nabízí nespočet ...

 
Thajsko II.: Ko Lanta
Ostrov Ko Lanta je ideálním místem ke klidné dovolené v jižním Thajsku. Jistě budete unešeni polo...

 
Thajsko I.: Tropická země s úsměvem
Thajské království neboli Thajsko leží na poloostrově Zadní Indie a z části také n...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Z lásky

15. 4. – 30. 6. 2023
1. cena:
Láskyplný balíček
2. cena:
Láskyplný balíček
3. cena:
Láskyplný balíček
1. cena redakce:
Láskyplný balíček
2. cena redakce:
Láskyplný balíček
3. cena redakce:
Láskyplný balíček

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

7.6.2023
Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism ve spolupráci s kraji sestavila přehled nejnavštěvovanějších turistických cílů po celé České republice, vycházejíc ze statistických dat z minulého roku Jejich přehled se dozvíte v následujících řádcích.
6.6.2023
V sobotu 10. června 2023 se v prostorách Akademie Policejního sboru na Sklabinské ulici v Bratislavě uskuteční Den Ministerstva vnitra Slovenské republiky i pro nejmenší odkud si odnesete skvělé zážitky i hodně nových informací.
2.6.2023
Nenechte si ujít akci,  která dává lidem možnost poznat oblíbená místa zahradního umění naší republiky novým způsobem nebo nahlédnout do běžně nepřístupných parků a zahrad.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 7. 6. 2023
svátek:Iveta/Slavoj
dnes:
středa 7.6.
14 °C
zítra:
čtvrtek 8.6.
15 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X