www.infoglobe.cz » Aktuality » Hory, aquaparky a golf

Hory, aquaparky a golf

Publikováno: 4.7.2010
Téměř polovina slovenských turistů upřednostňuje na domácí dovolené ubytování v soukromí před hotely a penziony. Přibližně třetina populace zatím nevyužila služby wellness. I tyto údaje vyplynuly ze studie společnosti GfK Slovakia, zaměřené na průzkum postojů Slováků ve třech oblastech – relax v horském prostředí, wellness a golf.

Liptovske DvoryStudii GfK Relax 2010 realizovala společnost GfK Slovakia poprvé. Obsahuje komplexní pohled na postoje Slováků při využívání relaxačních aktivit na Slovensku. Studii předcházel monitoring relaxačních zařízení na trhu a analýzy kapacit. Stále více Slováků věnuje větší pozornost péči o svoji tělesnou a duševní kondici a jsou ochotni do této oblasti i investovat. Většina dotázaných si uvědomuje rozdíl mezi léčebnými lázněmi a komerčním aquaparkem nebo wellness centrem.Piestany

Na Slovensku se nachází 20 medicínských lázní, z nichž za nejznámější průzkum určil lázně v Piešťanech, v Bardějově a v Trenčianských Teplicích. Celkově se však zkracuje délka léčebných pobytů a snižuje se i podíl samoplátců. Naproti tomu rostoucí popularitě se těší služby v komerčních wellness centrech a v aquaparcích, jichž nevyužívá jen asi třetina slovenské populace. Mezi nejpreferovanější formy relaxace patří plavání, termální koupele, masáže a sauna, přičemž pětina z těch, kteří wellness využívají, za ním cestuje do zahraničí. Tyto formy trávení volného času mají velký potenciál i z důvodu demografického vývoje a stárnoucí populace v Evropě.Hrabovo

Potenciál relaxu v horském prostředí v kombinaci s wellness službami a lyžařskými možnostmi je další významnou oblastí cestovního ruchu na Slovensku. Turistickou infrastrukturu pomáhá zlepšovat výstavba horských apartmánů. I když ubytování v soukromí dává před hotely a penziony přednost  asi 43 % lidí, služby horských apartmánů ještě převážná většina dotázaných nevyužila.White Golf Resort

Na Slovensku výrazně roste i popularita golfu a v poměru k počtu obyvatel je tam dnes až trojnásobný počet registrovaných hráčů v porovnání se sousedními státy, přestože převážná většina Slováků golf aktivně nehraje. Za posledních pět let se zdvojnásobil počet golfových hřišť.

Text: Jiří Výborný

Foto: autor a DNS

Zdroj: GfK SlovakiaDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Příroda – mezi snem a skutečností

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety lanovkou z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lodí + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
1. cena redakce:
Prodloužený víkend pro dva s polopenzí v Hotelu Aktiv*** na Lipně! + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci kalendář formátu A3 z vlastních fotografií + bonus: voucher na 10 fotografií ve formátu A4!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

18.11.2019
Oponický zámeček nabídne 22. a 23. listopadu noční prohlídky Aponiovské knihovny obohacené o výklad v podání Divalla Tesáre.
17.11.2019
Už v pondělí 18. listopadu si můžete přijít poslechnout, co zažil Martin Krasňanský při své výpravě za polární kruh, následovat bude filmové pásmo Reel Rock.
16.11.2019
Letiště Václava Havla Praha získalo již šestou Zlatou medaili v soutěži Český med za svůj letošní květový med. Soutěž každoročně vyhlašuje Výzkumný ústav včelařství v Dole. Letos se soutěže zúčastnilo 360 vzorků. Opět se potvrdilo, že med produkovaný včelstvy chovanými v areálu Letiště Praha splňuje nejvyšší kvalitu.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace Měsíce - MALTA a MONAKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 18. 11. 2019
svátek:Romana
dnes:
pondělí 18.11.
4 °C
zítra:
úterý 19.11.
6 °C