www.infoglobe.cz » Cestování

Cestování

Doklady

 Při návštěvě Jamajky je potřeba mít platný cestovní pas, který platí ještě 6 měsíců po návratu. Vízum se vyřizuje na letišti, kde předložíte svůj pas a můžete tam být dotázáni, za jakým účelem na Jamajku cestujete, kde budete ubytováni či budete požádáni o předložení zpáteční letenky. Vízum na Jamajku se pohybuje kolem 20 USD. Turistické vízum je udělováno na dobu 30 dní.

 

Letadlem

 Vnitrozemní lety zajišťuje především Air Jamaica Express, lety se uskutečňují denně mezi Montego Bay, Kingstonem, Negril, Ocho Rios a Port Antonio. Většinou se jedná o 30-40 místné letadla. Ceny těchto letů se pohybují v závislosti na vzdálenosti mezi 35-50 dolary. Sleva se poskytuje studentům a seniorům po předložení platné identifikační karty. Mezi další lokální letecké společnosti patří Jamaica AirLink, Air Negril a Air SuperClubs.

 

Helikoptérou

 Tuto netradiční možnost poznávání Jamajky zajišťuje společnost Helitours na Ocho Rios.

15-ti minutový let po okolí stojí zhruba 50 amerických dolarů pro jednu osobu. Hodinový let napříč ostrovem přijde na skoro 150 US$.

 

Autobus

 Cestování autobusem je jedna velká loterie – může to být váš nejlepší nebo také nejhorší zážitek. Jet můžete klasickým „státním“ autobusem, nebo soukromým minibusem. Téměř do všech vesnic v zemi jezdí alespoň jeden spoj. Pokud toužíte poznat místní obyvatele je cesta autobusem ideální příležitostí. Moc nespoléhejte na jízdní řády, to se týká hlavně Kingstonu.

 

Vlakem

 V minulosti se po kolejích dalo cestovat mezi Kingstnem a Montego Bay. Bohužel prodělečná Jamajská železniční společnost v roce 1992 zrušila veškeré železniční spoje. Zatím se marně čeká na soukromého investora, který železnici „oživí“.

 

Autem

 Poznat Jamajku pronajatým autem je asi nejlepší způsob. Auto vám poskytne svobodu v rozhodování, kam se chcete podívat. Zemi pokrývá přibližně 15 280 km silnic, z nichž je cca 3850 km dlážděných. Hlavní tahy bývají v dobrém stavu, ostatní cesty už neposkytují zas tak komfortní jízdu. Nezapomeňte, že na Jamajce se jezdí vlevo! Ve městech je maximální povolená rychlost 50km/h, mimo ně 80km/h.

 

Na kole

 Cyklování je levné, pohodlné, zdravé a hlavně zábavné. Mnoho místních obyvatel využívá kolo jak dopravní prostředek. Ovšem mimo město se vzhledem ke stavu cest jezdit nevyplatí.

 

Taxíkem

 Najmout si taxík je pohodlné, ale zároveň drahé. V zemi existují i licensované taxíky, jenž mají stanovené ceny za přepravu, počet osob apod.

 

zpět


Lokace:

Jamajka
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosoutěž:

Česká krajina

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

25.5.2020
Do 9. ročníku udílení cen o nejoblíbenější hotel roku Czech Hotel Awards 2020 se zapojilo více než 1200 hotelů. Posláním organizátorů je vytvoření zodpovědné platformy, která propojuje, oceňuje a podporuje všechny hoteliéry přistupující ke svému podnikání s otevřenou myslí a láskyplným srdcem. Tato vize nabývá zejména v současném dění na významu.
22.5.2020
Všichni milovníci muzeí se mohou těšit na postupné otevírání. Návštěvníky čekají mnohé výstavy, tematické prohlídky i stálé expozice.
21.5.2020
Právě vychází „tak trochu jiná kniha“ oblíbené české autorky Terezy Boučkové, Bhútán, má láska.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - VENEZUELA a PARAGUAY:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 25. 5. 2020
svátek:
dnes:
pondělí 25.5.
29 °C
zítra:
úterý 26.5.
29 °C