www.infoglobe.cz » Cestování

Cestování

Doklady

 Při návštěvě Jamajky je potřeba mít platný cestovní pas, který platí ještě 6 měsíců po návratu. Vízum se vyřizuje na letišti, kde předložíte svůj pas a můžete tam být dotázáni, za jakým účelem na Jamajku cestujete, kde budete ubytováni či budete požádáni o předložení zpáteční letenky. Vízum na Jamajku se pohybuje kolem 20 USD. Turistické vízum je udělováno na dobu 30 dní.

 

Letadlem

 Vnitrozemní lety zajišťuje především Air Jamaica Express, lety se uskutečňují denně mezi Montego Bay, Kingstonem, Negril, Ocho Rios a Port Antonio. Většinou se jedná o 30-40 místné letadla. Ceny těchto letů se pohybují v závislosti na vzdálenosti mezi 35-50 dolary. Sleva se poskytuje studentům a seniorům po předložení platné identifikační karty. Mezi další lokální letecké společnosti patří Jamaica AirLink, Air Negril a Air SuperClubs.

 

Helikoptérou

 Tuto netradiční možnost poznávání Jamajky zajišťuje společnost Helitours na Ocho Rios.

15-ti minutový let po okolí stojí zhruba 50 amerických dolarů pro jednu osobu. Hodinový let napříč ostrovem přijde na skoro 150 US$.

 

Autobus

 Cestování autobusem je jedna velká loterie – může to být váš nejlepší nebo také nejhorší zážitek. Jet můžete klasickým „státním“ autobusem, nebo soukromým minibusem. Téměř do všech vesnic v zemi jezdí alespoň jeden spoj. Pokud toužíte poznat místní obyvatele je cesta autobusem ideální příležitostí. Moc nespoléhejte na jízdní řády, to se týká hlavně Kingstonu.

 

Vlakem

 V minulosti se po kolejích dalo cestovat mezi Kingstnem a Montego Bay. Bohužel prodělečná Jamajská železniční společnost v roce 1992 zrušila veškeré železniční spoje. Zatím se marně čeká na soukromého investora, který železnici „oživí“.

 

Autem

 Poznat Jamajku pronajatým autem je asi nejlepší způsob. Auto vám poskytne svobodu v rozhodování, kam se chcete podívat. Zemi pokrývá přibližně 15 280 km silnic, z nichž je cca 3850 km dlážděných. Hlavní tahy bývají v dobrém stavu, ostatní cesty už neposkytují zas tak komfortní jízdu. Nezapomeňte, že na Jamajce se jezdí vlevo! Ve městech je maximální povolená rychlost 50km/h, mimo ně 80km/h.

 

Na kole

 Cyklování je levné, pohodlné, zdravé a hlavně zábavné. Mnoho místních obyvatel využívá kolo jak dopravní prostředek. Ovšem mimo město se vzhledem ke stavu cest jezdit nevyplatí.

 

Taxíkem

 Najmout si taxík je pohodlné, ale zároveň drahé. V zemi existují i licensované taxíky, jenž mají stanovené ceny za přepravu, počet osob apod.

 

zpět

Lokace:

Jamajka
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosoutěž:

Příroda – mezi snem a skutečností

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety lanovkou z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lodí + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
1. cena redakce:
Prodloužený víkend pro dva s polopenzí v Hotelu Aktiv*** na Lipně! + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci kalendář formátu A3 z vlastních fotografií + bonus: voucher na 10 fotografií ve formátu A4!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

21.11.2019
Blíží se konec listopadu. Podzimní trhy střídají trhy vánoční a jedno z nejoblíbenějších období v roce je za dveřmi. Mají ho rádi dospělí, děti i obchodníci. V centrech měst a obcí po celé republice se připravují prodejní místa s vánoční tematikou, vůní svařeného vína a staročeských pochutin. Vánoční trhy začínají již příští víkend.
20.11.2019
Vydejte se s Jakubem Frankem trekovat po Nepálu a neutraťe ani korunu. Poutavá přednáška vás čeká už 24. listopadu v cestovatelské kavárně na Vajnorské 3 v Bratislavě.
19.11.2019
Dopravní podnik hlavního města Prahy připravil v rámci programu „Zážitková turistika pro příznivce historie městské hromadné dopravy“ na sobotu 23. listopadu jízdu historickou soupravou metra za poznáním zajímavých míst na trase B s průvodcem.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace Měsíce - MALTA a MONAKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 21. 11. 2019
svátek:
dnes:
čtvrtek 21.11.
26 °C
zítra:
pátek 22.11.
25 °C