www.infoglobe.cz » Zajímavá místa » Městečko Boskovice

Městečko Boskovice

Publikováno: 1.8.2009
Zhruba jedenácti tisícové městečko Boskovice se nachází asi 40 kilometrů na sever od Brna, nedaleko malebné krajiny Moravského krasu. Díky velkému množství unikátních památek a úžasné okolní přírodě, láká množství turistů z celého širého okolí.

První věc, která upoutá oči každého návštěvníka je zámek, hrdě se tyčící nad městem. Základy Synagogatohoto empírového skvostu sahají do 17. století, kdy byl na tomto místě založen dominikánský klášter. Pro zámek byla významná éra rodu Dietrichsteinů. Ti se z počátku 19. století rozhodli klášter přebudovat na zámek. V poloBoskovické náměstívině téhož století  se majetek dostává do rukou francouzského rodu Mensdorff- Poulily, za jejichž vlastnictví dostal zámek dnešní empírovou podobu. Během období 2.světové války byl majetek rodině zabaven, ale v devadesátých letech minulého století byl v restituci rodu Mensdorff-Pouilly opět navrácen do soukromého vlastnictví.

Dnes se zde můžete procházet po interiérech, jenž jsou vybaveny nábytkem, který je ukázkou čistého empíru. Dominantou je taneční sál, který vyniká výbornou akustikou a dodnes je používán k příležitostným koncertům. Děti naopak potěší pokojíček vybavený dobovým nábytkem a hračkami. Opomenout byste neměli také zámeckou kapli, do které můžete zavítat bez průvodce.

Boskovice

Zámek však není to jediné, čím Boskovice lákají návštěvníky. Za návštěvu stojí také hrad, z něhož je úžasný výhled do širého okolí. Jeho kořeny sahají až do 13.století, kdy byly položeny Boskovický zámekzáklady. Smutnou kapitolou v historii hradu bylo 18. století, kdy byl postupně rozebírán místními lidmi za účelem použití stavebního materiálu na jiné domy. Díky těmto událostem se hrad podobá spíše zřícenině. Přesto se můžete v části, která zůstala zachována, vydat na prohlídku s průvodcem.

Židovské město je další z pojmů, který k Boskovicím neodmyslitelně patří. V dobách dávno minulých, konkrétně již od 14. století, žilo v Boskovicích poměrně velké množství Židů. Ti si ve městě vytvořili svoje vlastní ghetto, kterému vévodí Židovský hřbitov a synagoga, s jejíž stavbou se začalo v roce 1638. Na prohlídku Židovského města je možné se vydat jak s průvodcem, tak sám. Každá z více než 25 památek je čitelně označena a doplněna podrobnějšími informacemi.

Židovské městoŽidovské městoŽidovské město

Vstupné:

Zámek – 85 Kč plné, snížené pak 55 Kč

Hrad – 30 Kč plné, děti a důchodci 20 Kč

Prohlídka Židovského města -  30 Kč plné, 20 Kč snížené

Text/foto: Libor Včelík

 Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Jeskyně Balcarka
Publikováno: 24.12.2010
Jeskyně se nachází ve skalním ostrohu Balcarovy skály, v těsné blízkosti podzemního toku Lopače a Krasového potoka, v nadmořské výšce okolo 460 metrů. Složitý vícepatrový jeskynní systém má bohatou krápníkovitou výzdobu.

ČR: Svitávka - pod ochranou hradu
Publikováno: 17.6.2011
Při návštěvě Svitávky budete překvapeni skvostnými architektonickými památkami této obce, které byste zde nečekali.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Příroda – mezi snem a skutečností

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety lanovkou z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu + bonus
2. cena:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lodí + bonus
1. cena redakce:
Prodloužený víkend pro dva s polopenzí v Hotelu Aktiv*** na Lipně! + bonus
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci kalendář formátu A3 z vlastních fotografií + bonus

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

12.11.2019
Oslavy svátku svatého Martina jsou spojovány s příchodem zimy a dnes také s hody, na kterých nesmí chybět svatomartinská pečená husa a mladé víno. Oslavy se konají na mnoha místech republiky, v Klimkovicích například v sobotu 16. listopadu začínají v 11.11 před zámkem.
11.11.2019
Vánoce jsou časem milých překvapení a malých zázraků. Krásné chvíle s rodinou a tu pravou sváteční atmosféru si můžete vychutnat i v malebném zámeckém komplexu Schloss Hof, který má právě v tento čas neopakovatelné kouzlo.
10.11.2019
Slovenské národní muzeum – Historické muzeum připravuje od 15. listopadu vzpomínkovou výstavu k 30. výročí sametové revoluce, která přiblíží návštěvníkům pohled na svobodu v kontextu dějin.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace Měsíce - MALTA a MONAKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 12. 11. 2019
svátek:Benedikt
dnes:
úterý 12.11.
4 °C
zítra:
středa 13.11.
2 °C