Královéhradecký kraj - Česká republika

Neopomenutelnou částí tohoto kraje je Český ráj. Už podle názvu této oblasti Královéhradeckého kraje lze usoudit, že půjde o něco opravdu výjimečného. Místnímu obyvateli to tu přijde úplně obyčejné jako kdekoli jinde na venkově.


Základní informace o kraji

Lokality

Služby
Články

Fotogalerie

Videogalerie
Diskuze


Lokality

Hradecké lesy
Typ lokality:
Cyklistické trasy
Lokace:
okres Hradec Králové

Okruh začneme v Novém Hradci Králové na Svatováclavském náměstí. Pustíme se po modré turistické značce až na hráz rybníka Biřička. Pokračujeme lesnickou naučnou cyklostezkou, která nás dovede k hájovně U Kříže. Stezka pokračuje po lesní asfaltové silničce ke Kolibě. Těsně před ní přejedeme opatrně frekventovanou silnici Hradec - Holice. Pokračujeme silnicí přes Hoděšovice na křižovatku u hájovny Hoděšovky. Jedeme po silnici doleva a v Bělečku u kapličky doprava a nyní asi 4 kilometry na křižovatku u hájovny Jamkách. Odbočíme vlevo, ale hned, jak skončí plot hájovny, láme se vpravo úzkou lesní asfaltkou. Budeme se jí držet a dojedeme na silnici k další hájovně V Jezovinách. Silnicí jedeme přes Albrechtice a přijedeme do Týniště nad Orlicí. Dáme se přes koleje a stále rovně ke koupališti „U Dubu". Pokračujeme vlevo po menší asfaltce a po 400 m odbočíme opět vlevo na krásný asfaltový chodník, který nás provede velkým polesím Obora, po hrázích rybníků a kolem tří přírodních rezervací. U glorietu, černoblatské louky, Houkvice až do Třebechovic pod Orebem. Za návštěvu stojí Třebechovický betlém. Z Třebechovic nás vyvede červená turistická značka do Krňovic, poté jedeme silnicí k lesu a dál kolem hájovny Marokánky, přes potůček Šanovec. Mohli bychom se zajet vykoupat do Bělečského rybníka Šanovce. Naše trasa vede po červené turistické značce k rybníku Výskyt a hájovně Dvou šraňků. Odtud se dáme od hájovny asfaltkou do kopce dojedeme zpět na Nový Hradec.

 

Délka trasy: 46 km

Charakter: Nenáročná trasa


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Kraje / Evropa / Česká republika

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

18.9.2020
Během víkendu 26. a 27. září se uskuteční akce, kterou děti doslova milují – Drakiáda na zámku Schloss Hof.

16.9.2020
V osadě Magurka (Partizánska Ľupča) se vracejí ke svým dávným kořenům. Začátkem října se bude v nejvýše položené osadě na Slovensku rýžovat zlato. Zároveň se slavnostně otevře důlní naučná stezka, která popisuje bohatou historii této lokality. Připraven je i pestrý doprovodný program.
14.9.2020
Fakulta výtvarného umění Vysokého učení technického v Brně pořádá ve dnech 17.–20. září módní festival, který přivítá české i zahraniční designéry a s jejich tvorbou seznámí veřejnost. Tématem letošního pátého ročníku je RETHINK – REUSE – REDESIGN, RE… Ve smyslu přehodnocení zaběhnutých postupů a pružné reakce na nové situace či hrozby.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – NEPÁL:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 19. 9. 2020
svátek:Zita
dnes:
sobota 19.9.
21 °C
zítra:
neděle 20.9.
22 °C