Královéhradecký kraj - Česká republika

Neopomenutelnou částí tohoto kraje je Český ráj. Už podle názvu této oblasti královéhradeckého kraje lze usoudit, že půjde o něco opravdu výjimečného. Místnímu obyvateli to tu přijde úplně obyčejné jako kdekoli jinde na venkově.


Základní informace o kraji

Lokality

Služby
Články

Fotogalerie

Videogalerie
Diskuze


Lokality

Hradecké lesy
Typ lokality:
Cyklistické trasy
Lokace:
okres Hradec Králové

Okruh začneme v Novém Hradci Králové na Svatováclavském náměstí. Pustíme se po modré turistické značce až na hráz rybníka Biřička. Pokračujeme lesnickou naučnou cyklostezkou, která nás dovede k hájovně U Kříže. Stezka pokračuje po lesní asfaltové silničce ke Kolibě. Těsně před ní přejedeme opatrně frekventovanou silnici Hradec - Holice. Pokračujeme silnicí přes Hoděšovice na křižovatku u hájovny Hoděšovky. Jedeme po silnici doleva a v Bělečku u kapličky doprava a nyní asi 4 kilometry na křižovatku u hájovny Jamkách. Odbočíme vlevo, ale hned, jak skončí plot hájovny, láme se vpravo úzkou lesní asfaltkou. Budeme se jí držet a dojedeme na silnici k další hájovně V Jezovinách. Silnicí jedeme přes Albrechtice a přijedeme do Týniště nad Orlicí. Dáme se přes koleje a stále rovně ke koupališti „U Dubu". Pokračujeme vlevo po menší asfaltce a po 400 m odbočíme opět vlevo na krásný asfaltový chodník, který nás provede velkým polesím Obora, po hrázích rybníků a kolem tří přírodních rezervací. U glorietu, černoblatské louky, Houkvice až do Třebechovic pod Orebem. Za návštěvu stojí Třebechovický betlém. Z Třebechovic nás vyvede červená turistická značka do Krňovic, poté jedeme silnicí k lesu a dál kolem hájovny Marokánky, přes potůček Šanovec. Mohli bychom se zajet vykoupat do Bělečského rybníka Šanovce. Naše trasa vede po červené turistické značce k rybníku Výskyt a hájovně Dvou šraňků. Odtud se dáme od hájovny asfaltkou do kopce dojedeme zpět na Nový Hradec.

 

Délka trasy: 46 km

Charakter: Nenáročná trasa

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Kraje / Evropa / Česká republika

Průvodce:

Fotosoutěž:

Příroda – mezi snem a skutečností

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety lanovkou z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu + bonus
2. cena:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lodí + bonus
1. cena redakce:
Prodloužený víkend pro dva s polopenzí v Hotelu Aktiv*** na Lipně! + bonus
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci kalendář formátu A3 z vlastních fotografií + bonus

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

12.11.2019
Oslavy svátku svatého Martina jsou spojovány s příchodem zimy a dnes také s hody, na kterých nesmí chybět svatomartinská pečená husa a mladé víno. Oslavy se konají na mnoha místech republiky, v Klimkovicích například v sobotu 16. listopadu začínají v 11.11 před zámkem.
11.11.2019
Vánoce jsou časem milých překvapení a malých zázraků. Krásné chvíle s rodinou a tu pravou sváteční atmosféru si můžete vychutnat i v malebném zámeckém komplexu Schloss Hof, který má právě v tento čas neopakovatelné kouzlo.
10.11.2019
Slovenské národní muzeum – Historické muzeum připravuje od 15. listopadu vzpomínkovou výstavu k 30. výročí sametové revoluce, která přiblíží návštěvníkům pohled na svobodu v kontextu dějin.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace Měsíce - MALTA a MONAKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 12. 11. 2019
svátek:Benedikt
dnes:
úterý 12.11.
3 °C
zítra:
středa 13.11.
3 °C