www.infoglobe.cz » Evropa » Rakousko » Salzbursko

Salzbursko - Rakousko

Spolková země Salzbursko se nazývá podle své metropole – historického města Salcburk (Salzburg, asi 150 000 obyv., v minulosti se používal i doslovný překlad Solnohrad), v němž žije téměř třetina veškeré půlmiliónové populace této spolkové země.

Základní informace o kraji

Lokality

Služby
Články

Fotogalerie

Videogalerie
Diskuze


Salzburg landSalzbursko sousedí se čtyřmi spolkovými zeměmi – Horním Rakouskem, Štýrskem, Korutany a Tyrolskem, na severu s Německem a na jihu s italskou provincií Jižní Tyrolsko – Trentino. Jeho rozloha je přibližně 7 tis. km2 a velkou část pokrývají pohoří a horská údolí s malebnými vesničkami. V minulosti byla v tomto regionu významným hospodářským odvětvím těžba soli (údolí Salzkammer = Solná komora) a rud, pozůstatky banské činnosti, ale také množství jeskyní a další atrakce spojené s horami jsou dnes úspěšným zpestřením v rámci cestovního ruchu, stejně jako celá řada historických památek od pravěku přes římské a keltské osídlení až po středověk. Ve spolkové zemi je vybudovaných přes půl stovky lyžařských středisek, některá vysokohorská jsou na ledovci, co jim umožňuje celoroční provoz (např. Kitzsteinhorn ve středisku Kaprun/Zell am See). Z dalších lokalit stojí za zmínku (i návštěvu) například bývalé císařské lázně Bad Gastein, unikátní přibližně 200 metrů vysokým vodopádem v centru města. Sousední lyžařská střediska (Bad Gastein, Bad Hofgastein, Sportgastein a Dorfgastein) jsou součástí jednoho z největších komplexů zimních sportů Ski Amadé. Nejvyšší hora se jmenuje Grossvenediger (3674 m n.m.). Z kulturních pamětihodností se patří na prvním místě jmenovat Salcburk jako rodiště W. A. Mozarta.

Text: Jiří Výborný


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Kraje / Evropa / Rakousko

Průvodce:

Fotosoutěž:

Objevujeme

1. 5. – 30. 6. 2022
1. cena:
Čitatelsko-turistický balíček plný překvapení
1. cena redakce:
Čitatelsko-turistický balíček plný překvapení
2. cena redakce:
Čitatelsko-turistický balíček plný překvapení
3. cena redakce:
Čitatelsko-turistický balíček plný překvapení

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

2.7.2022
Vydejte se na výlet a poznejte tajemství slovenské přírody s novou aplikací Lesmír, která simuluje skutečného průvodce. Naviguje vás po trase vybrané „lesmírné“ stezky.  
29.6.2022
Evropská environmentální agentura sestavila žebříček nejkvalitnějších vod na koupání v rámci Evropské unie. Dobrou zprávou je, že až 85% evropských měst má vodu na koupání v excelentní kvalitě. Jak obstály jednotlivé krajiny resp. lokality, se dozvíte v následujících řádcích.
28.6.2022
Aktuální ročník festivalu Hudební léto nabídne 10 nezapomenutelných koncertů a uměleckých vystoupení z různých hudebních žánrů. Příznivci kvalitní hudby se opět můžou těšit na bohaté kulturní léto v lázeňském městě Trenčianské Teplice.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 2. 7. 2022
svátek:
dnes:
sobota 2.7.
14 °C
zítra:
neděle 3.7.
15 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X