www.infoglobe.cz » K Lázeňský byznys se pomalu rozbíha, zatím jde na poloviční plyn

K Lázeňský byznys se pomalu rozbíha, zatím jde na poloviční plyn

Publikováno: 17.5.2021
Ubytovací a léčebné kapacity v BARDĚJOVSK7CH LÁZNÍCH, a.s. se pomalu zaplňují a začátkem června by mohly prolomit 50% z celkové kapacity 1100 lůžek. Počátkem května 2021 byly lázně obsazeny na 35%, zatímco v prvním čtvrtletí to bylo pouze na 17%. Běžnou obsazenost, podobnou jako loni, očekávají lázně po předpokládaném kontinuálním růstu až koncem léta.

Mělo by k tomu přispět další uvolnění protipandemických opatření, především při restauračních a wellness službách a dovolenkové období. Informuje o tom ekonomicko-obchodní ředitelka Bardějovských Lázní, a.s., Tamara Šatanková.

hotel Alexander

,, První čtvrtletí bylo velmi špatné. Hlavně za leden a únor byla velmi nízká čísla obsazenosti a lázně byly bez samoplátce. Už duben poskočil na úroveň 24%, z toho 7% tvořili samoplátci. v měsíci červnu bychom měli být na cca 55-60%. Významným krokem za naplněním lázní je i znovuotevření našeho nejluxusnějšího ubytovacího zařízení, čtyřhvězdičkového kongresového hotelu ALEXANDER ****, ve čtvrtek 20.května a to po sedmiměsíční přestávce. Zájem veřejnosti o tento hotel jsme podpořili i akciovými cenami začínajícími na 106 eurech pro jednu osobu a noc, "vysvětluje T.Šatanková.

 

Dodala, že akce ,, Léčebný vital pobyt "potrvá do 27.6.2021. Při třídenním pobytu s 2 přenocováními, dostanou hosté ubytování ve dvoulůžkovém pokoji exclusive, plnou penzi formou bufetů, neomezený vstup do Wellness Spa v hotelu Ozón (bazény + sauny) na základě návrhu lékaře. V ceně jsou také procedury jako klasická masáž, minerální přísadová koupel, pobyt v solné jeskyni a pitné kúry na kolonádě.

 

O postcovidovou léčbu je zájem, ale poukazy jdou pomalu

,, V Bardějovských lázních je k dispozici celá škála relaxačních a léčebných pobytů, včetně postcovidové léčby, a to jak pro klienty zdravotních pojišťoven, tak i samoplátce. Ještě začátkem května neměli Bardějovské Lázně přes pojišťovny, na nové indikace související s Covidem 19, ani jednoho klienta. Alespoň první návrhy k léčbě již byli na cestě, k čemuž přispěly čerstvě podepsané dodatky s pojišťovnami, "říká T.Šatanková.

Bardějovské lázně začaly prakticky využívat od dubna na rehabilitaci pacientů po covidovej infekci i MLS laserovou terapii v kombinaci s magnetoterapií. Na Slovensku jde o ojedinělé využití specializovaného laseru pro tyto účely. V současnosti pomáhají pacientům, kteří měli středně těžký až těžký průběh onemocnění COVID-19, jako samoplátcům, nebo na základě proplacení pobytu od zdravotních pojišťoven. Kromě toho využívají k odstranění nepříznivých následků onemocnění vzácné léčivé minerální vody Herkules a František na individuální a skupinové inhalace.

 

Bohaté možnosti strávení volného času

Bardějovské Lázně jsou oblíbeným místem odpočinku, léčby i kulturního života. Přitahují především návštěvníků z Prešovského a Košického kraje. V Bardějovských Lázních je mnoho možností, jak využít volný čas. V běžné sezóně (bez omezení proticovidových opatření) nabízejí pro milovníky sportu 6 tenisových kurtů, squashové hřiště, bowling bar, petang, minigolf, půjčovnu kol. V lese u lázní rostou hřiby. Potěší i solná jeskyně v zařízení Alžběta, kde bývala i císařovna Sisi. V regionu je několik rozhleden, které umožňují atraktivní výhledy po zemi. V okolí Bardějova je zachovaných 7 řeckokatolických a 1 římskokatolický dřevěný kostel: Hervartov, Tročany, Křivé, Kožany, Lukov, Frička, Jedlinka, Mikulášová, Zboj.

 

V Bardějovských Lázních se léčí onkologické nemoci, nemoci oběhového a trávicího ústrojí, nemoci z poruchy látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí, netuberkulózní nemoci dýchacích cest, nemoci z povolání, onemocnění ledvin a močových cest, nemoci pohybového ústrojí a ženská onemocnění. Bardějovská minerální voda je přírodní-léčivá, slabě až středně mineralizovaná, hydrogen uhličitanovo-chloridová, sodná, železitá uhličitá, studená, hypotonická, se zvýšeným obsahem kyseliny borité.

 

Aktuální nabídka relaxačních, ozdravných i léčebných pobytů v Bardějovských lázních je široká a ubytování si každý může přizpůsobit v různých zařízeních od čtyřhvězdičkových hotelů až po vilky. V nabídce jsou například relaxační pobyty Vitální léto (víkendový pobyt i pobyt během týdne), ozdravný pobyt Wellness RELAX, léčebné pobyty EXTRA, IMUNITY, ZDRAVÝ Hřbet, OBEZITA, SENIOR STANDARD, SENIOR SPECIAL.

 

Kromě procedur do Bardějovských Lázní lákají i procházky nádherným parkem se vzrostlými stromy a historickými budovami, k tomu masáže, minerální koupele, solná jeskyně a pitné kúry. Rok 2019 byl nejúspěšnějším v historii Bardějovských Lázní, a.s. z hlediska návštěvnosti. Překonaly hranici 30 000 pobytových návštěvníků za rok, kdy se celková návštěvnost vyšplhala až na úroveň 31 011 osob. Bylo to o 3174 osob více než v roce 2018, což představovalo nárůst o 11,4%. Lázně tehdy zaznamenaly i zvýšení počtu ošetřovacích dnů (přenocování), z 272 064 v roce 2018 na 289 353 v roce 2019.

 

Jak teď fungují lázně

BARDĚJOVSKÉ LÁZNĚ, a.s., jako zdravotnické zařízení v současnosti poskytují své služby klientům zdravotních pojišťoven za přísných podmínek dodržování opatření schválených KHS (Úřadem veřejného zdravotnictví) SR.

Při koupi pobytu přímo přes obchodní oddělení Bardějovských lázní, nebo přes hotel Alexander / telefonicky,

 

Zdroj a foto: Bardejovské kúpele a.s

Překlad: Srtanislava Waniová

 Diskuze u článku (0)

Název: *
Obsah: *
Nick: *
E-mail:
Kontrolní číslo: *
* Povinná položka

Souvisejicí články

SR: Bardějovské Kúpele – nejstarší skanzen na Slovensku
Publikováno: 28.4.2011
Světoznámé Bardějovské Kúpele leží na severovýchodě Slovenska v Ondavské vrchovině nedaleko historicky významného města Bardějov. Léčivé minerální prameny, mikroklima, ale i nádherné přírodní prostředí – to vše má blahodárný vliv na pacienty při léčbě trávicího a oběhového ústrojíí, onemocnění ledvin a močových cest, dýchacích cest, nemocí z povolání nebo gynekologických onemocnění.

SR: Bardějovské lázně – oáza zdraví a oddechu
Publikováno: 13.7.2014
Bardějovské lázně, které se řadí mezi nejstarší a nejkrásnější lázně na Slovensku, najdete uprostřed malebné přírody horního Šariše. Léčivá voda a nedotčená příroda jsou hlavním bohatstvím, pro které je ročně vyhledávají tisíce domácích i zahraničních klientů.

SR, Bardějov – výjimečné město i jeho okolí
Publikováno: 15.6.2016
Kdo chce zažít neotřelou krásu a objevit mistrovská umělecká díla, ale i relax ve výjimečném přírodním prostředí, měl by navštívit město Bardějov nebo blízké Bardějovské lázně. Severovýchod Slovenska ukrývá překvapení a skvosty, jaké nemají obdoby ani v těch nejvyhlášenějších turistických a rekreačních destinacích. V následujících řádcích si je představíme.

SR, Bardějovské lázně – deset důvodů k návštěvě
Publikováno: 21.5.2017
Při rozhodování se, kde si má člověk dát do pořádku zdraví nebo kvalitně strávit volný čas, má dnes neomezený výběr. Jak si tedy vybrat to nejlepší z nejlepšího? Přinášíme vám 10 důvodů, proč byste měli zvolit právě Bardějovské lázně.

SR, Bardejov – turistika v okolí II
Publikováno: 28.4.2021
Nejen notoricky známé Vysoké a Nízké Tatry či Velká a Malá Fatra, ale i menší pohoří na severovýchodě Slovenska se pyšní přírodou, chráněnými živočichy a rostlinami, ale i krásnými výhledy ze sítě obnovených rozhleden. Využijte proto příležitost mírného uvolňování opatření a poznejte tento méně navštěvovaný kout Slovenska.

SR, Bardejov – turistika v okolí
Publikováno: 21.4.2021
Po týdnu vás opět pozveme na nenáročnou procházku méně navštěvovanými lokalitami, tentokrát v okolí historického města Bardejov. Postupně vás zavedeme na nejvyšší vrch pohoří Čergov – Minčol, na jedinou horskou chatu daného pohoří i na rozhlednu na vrchu Žobrák.

SR, Bardějov – rozhledna Kamenná hora
Publikováno: 4.3.2018
V turisticky oblíbeném regionu Šariš přibyla nová atrakce – obnovená rozhledna na Kamenné hoře, kterou dnes navštívíme. Vychutnáme si nádherný výhled především na město Bardějov, řekneme si něco o jejím vzniku a inspirujeme vás dalšími tipy na výlety v jejím okolí.


Souvisejicí fotogalerie

SR: Bardějovské lázně
Bardějovské lázně jsou známé hlavně díky léčivým přírodním minerálním pramenům, kterých je dohrom...

SR: Bardějov – Muzeum lidové architektury
Expozice lidové architektury v lázních Bardějovské kúpele, která je součástí Šarišského muzea, by...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Ahoj léto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Roční elektronické předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Dárková kazeta s produkty Vincentka
3. cena:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Kolekce knih z edice Výlety s dětmi od vydavatelství Dajama
2. cena redakce:
Fotokniha a turistická mapa od vydavatelství CBS
3. cena redakce:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

9.8.2022
V době od 19. až 20. srpna 2022 se v helpianském amfiteátru uskuteční festival starých tradicí v novém kroji zvaný Horehronské MECHECHE. Ve třech festivalových zónách vás čeká bohatý program dekorovaný nádherným přírodním prostředím.
6.8.2022
Zažijte atmosféru středověkého hradu Strečno a vychutnejte si noční prohlídku! Ve sředu 10. srpna se můžete těšit na představení divadelně-hravého seskupení RAZCA pod názvem Hej, partizáne, vezmi mně  sebou!
3.8.2022
Díky nové 360° technologii vzniká unikátní příběh Hronu. Pomocí virtuálního letu můžete obdivovat slovenské regiony po toku řeky Hron od jeho pramene až po jeho ústí.  
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 9. 8. 2022
svátek:Roman
dnes:
úterý 9.8.
14 °C
zítra:
středa 10.8.
17 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X