www.infoglobe.cz » LOKALITY » Lázně » Lázně Hotel Vráž

Lázně Hotel Vráž - Česká republika

Kam na výlet? Na  hrady a zámky? Na koupaliště? A co třeba jeskyně a v zimě lyžařská střediska? Místa vhodná pro relax i aktivní odpočinek, sport i poznávání, vše najdete v těchto rubrikách.  Podrobně máme zpracovaná i výletní místa na Slovensku, podívejte se zde.

 

Lázně

V této sekci nalezneme spoustu míst vhodných k regeneraci těla i ducha. Informační portál InfoGlobe tuto sekci věnoval zejména odpočinku. Naleznete zde místa jakými jsou například. Alžbětiny lázně, lázně Karlovy Vary, Františkovy Lázně, Konstantinovy Lázně, Lázně Evženie v Klášterci nad Ohří, Lázně Karlova Studánka, Anenské slatinné lázně Bělohrad, samozřejmě zde nechybí ani oblíbené Mariánské Lázně.
Lázně Hotel Vráž
Typ lokality: Lázně
Kontinent: Evropa
Stát: Česká republika
Lokace: okres Písek

U řeky: Otava

Lázně Hotel Vráž se rozkládají v klidném lesnatém prostředí, nedaleko města Písek, v údolí řeky Otavy, v Jihočeském kraji, v nadmořské výšce 455 metrů. Výstavba lázeňského komplexu v podobě novogotického zámku, na místě původního loveckého zámečku, počala roku 1869 a byla dokončena v roce 1875. V první polovině 20. století prošel zámek stavebními úpravami a došlo k přístavbě dalších lázeňských budov. V lednu 1936 bylo založeno a slavnostně otevřeno zmodernizované sanatorium, specializované na léčbu nervových nemocí. Lázně Vráž nedisponují žádnými minerálními prameny, k léčebným přírodním zdrojům patří zemitá slatina a příznivé klima. Jako jedna z terapií je v lázních využívána několik tisíc let stará indická metoda zvaná Ajurvéda, jejíž základem je harmonizace těla, duše i mysli. Pobyt v sanatoriu je určen především při neurologických obtížích a poruch pohybového ústrojí. Příznivá poloha sanatoria umožňuje nenáročné výlety po turistických cestách za přírodními krásami kraje. Okolí Vráže je bohaté na historické i kulturní památky.

 

Související články:

Z Písku na Zvíkov

 


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Lokality:

Kraj
Hory
Řeka

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.10.2020
Mezinárodní organizace Skytrax, zabývající se hodnocením letišť a leteckých společností, každoročně zveřejňuje žebříček těch nejlepších na světě. Avšak v souvislosti s koronavirem letos zveřejnila netradiční žebříček nejlepší hygieny letišť v rámci Evropy.
16.10.2020
Již brzy si budete moci prolistovat nové knížky zachycující krásy Považské Bystrice i Topolčan a jejich okolí z ptačí perspektivy.
14.10.2020
Zítra nabývají na Slovensku platnosti nová opatření související se šířením onemocnění covid-19.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - KAZACHSTÁN, UZBEKISTÁN a TÁDŽIKISTÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 20. 10. 2020
svátek:Vendelín
dnes:
úterý 20.10.
11 °C
zítra:
středa 21.10.
12 °C