www.infoglobe.cz » LOKALITY » Brdatka - Talichovo údolí

Brdatka - Talichovo údolí - Česká republika

Kam na výlet? Na  hrady a zámky? Na koupaliště? A co třeba jeskyně a v zimě lyžařská střediska? Místa vhodná pro relax i aktivní odpočinek, sport i poznávání, vše najdete v těchto rubrikách.  Podrobně máme zpracovaná i výletní místa na Slovensku, podívejte se zde.

 

Brdatka - Talichovo údolí
Typ lokality: Naučné stezky
Kontinent: Evropa
Stát: Česká republika
Lokace: okres Beroun

U řeky: Berounka

Nepleťte si naučnou stezku Brdatka - Talichovo údolí s naučnou stezkou Brdatka, ta je z Křivoklátu. Stezka vede po svazích Ostrého a jeho údolím. Výskyt živočichů a rostlin se mění podle prostředí. Kolem potoka najdeme rostliny vyžadující stín a vlhko. Jiné najdeme na jižním svahu. Tam je více tepla a slunečního světla. V březnu zde začíná růst jaterník. Podle tvaru svých listů byl považován za lék jaterní nemoci. Byly zde vysazeny i nepůvodní rostliny. Ty ale neměly konkurenty ani parazity, a tak se rychle rozšířily. Trnovník akát se sem dostal z východní Severní Ameriky. Ten se vysazoval pro velké množství nektaru a jako krmivo pro včely. Akát se tu ale rychle šíří a vytlačuje místní dřeviny. Z jižní evropy se sem dostala borovice černá. Z Alp se sem dostal modřín opadavý, ale ten se tu tak rozšířil, že ho považujeme za našeho. Na jaře je tu rybník plný žab. Ropuchy a skokani se vracejí na místo, kde se vylíhly. Žáby se tu ale stávají potravou pro užovky obojkové. Můžeme se tu také setkat se spoustou ptáků. Můžeme zahlédnout třeba sojku a v létě kukačku. Dál můžeme slyšet datlí ťukání do stromů. Měli byste si ale dávat pozor na nebezpečného živočicha, klíště, které vás může i nakazit.

Délka: 3 km


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Lokality:

Kraj
Hory
Řeka

Fotosoutěž:

Rodný můj kraj

31. 10. – 31. 12. 2020
1. cena:
Kniha z vydavatelství Dajama
2. cena:
Kniha z vydavatelství CBS
3. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Pobyt pro 2 osoby na 3 dny se snídaní a wellness službami v Hotelu Jánošík**** Liptovský Mikuláš
2. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka
3. cena redakce:
Darčekový balíček od vydavatelství Tatrica

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

30.11.2020
Horská střediska Jasná a Vysoké Tatry odstartovala nedávno předprodej jedno- a vícedenních skipasů na zimní sezonu 2020/21. Také začal předprodej skipasů do horských středisek u nás (Špindlerův Mlýn), v Polsku (Szczyrk) a sezonní nabídka se rozšířila i na 6 zajímavých středisek v Rakousku a Itálii.
27.11.2020
Jedním z nejvýznamnějších hradů na severovýchodě Slovenska je zřícenina Zborov. V letošní turistické sezoně, poznamenané dvěma vlnami koronaviru, se stal oblíbeným náhradním výletním cílem.
25.11.2020
Klub Slovenských turistů, sdružující více než 16 000 milovníků výletů do přírody, sestavil hlavní turistické akce pro rok 2021, avšak jejich aktuálnost bude záviset na epidemiologické situaci.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - OMÁN, JORDÁNSKO, PALESTINA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 1. 12. 2020
svátek:Iva
dnes:
úterý 1.12.
-1 °C
zítra:
středa 2.12.
-3 °C