www.infoglobe.cz » LOKALITY » Dubeč - Uhříněves

Dubeč - Uhříněves - Česká republika

Kam na výlet? Na  hrady a zámky? Na koupaliště? A co třeba jeskyně a v zimě lyžařská střediska? Místa vhodná pro relax i aktivní odpočinek, sport i poznávání, vše najdete v těchto rubrikách.  Podrobně máme zpracovaná i výletní místa na Slovensku, podívejte se zde.

 

Dubeč - Uhříněves
Typ lokality: Naučné stezky
Kontinent: Evropa
Stát: Česká republika
Lokace: Hlavní město Praha

Stezka vede nejprve po hrázi rybníka v Dubči a dál vede podél oploceného lomu. Dříve se zde těžily ordovické křemence. Ty vznikly na dně chladného moře jako písčité usazeniny asi před 470 miliony let. Při horotvorných procesech došlo k posunu vrstev, a došlo k jejich vyhlazení. Vodorovné rýhy ukazují směr posunu ještě dnes. Zhruba před 100 miliony let zde bylo jezero. Vytvořily se v něm slepence a ty tvoří vrstvu v horní části lomu. O kus dál v Rohožníku je další lom, kde byly při těžbě odkryty mohutné lavice křemenců. Nad lomem v polích se nacházejí kusy křemence, které se nazývají hrance. Ty v době ledové uhladila zrníčka písku poháněná větrem. Lom v Dubči a Rohožník jsou chráněnou přírodní památkou. Stezka prochází kolem Podleského rybníka, který patří k největším v Praze. Na hrázi můžeme vidět staré duby, které jsou staré asi jako sám rybník. Na břehu rybníka hnízdí někteří ptáci, jako třeba racek, volavka a lyska.

Délka: 5,5 km

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Lokality:

Kraj
Hory
Řeka

Fotosoutěž:

Příroda – mezi snem a skutečností

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety lanovkou z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lodí + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
1. cena redakce:
Prodloužený víkend pro dva s polopenzí v Hotelu Aktiv*** na Lipně! + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci kalendář formátu A3 z vlastních fotografií + bonus: voucher na 10 fotografií ve formátu A4!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

6.12.2019
SNM – Přírodovědecké muzeum vás zve na výstavu TRITRI – Tatry očima geologů. Ta prostřednictvím fotografií přináší pohled na práci geologů snažících se různými výzkumnými metodami dešifrovat a pochopit složitou geologickou historii vytvářející unikátní přírodní klenot.
5.12.2019
Chvíle klidu a pohody zažijete ve dnech 7. a 8. prosince v souboru lidových staveb v Zubrnicích, nejmladším skanzenu v Čechách. Od 9 do 16 hodin si zde připomenete vánoční zvyky z přelomu 19. a 20. století.
4.12.2019
Muzeum slovenské dědiny v Martině vás zve na poslední letošní akci s atmosférou Vánoc, která se uskuteční v neděli 8. prosince.

Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – ANDORRA a VATIKÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 6. 12. 2019
svátek:Mikuláš
dnes:
pátek 6.12.
2 °C
zítra:
sobota 7.12.
6 °C