www.infoglobe.cz » LOKALITY » Lázně Darkov

Lázně Darkov - Česká republika

Kam na výlet? Na  hrady a zámky? Na koupaliště? A co třeba jeskyně a v zimě lyžařská střediska? Místa vhodná pro relax i aktivní odpočinek, sport i poznávání, vše najdete v těchto rubrikách.  Podrobně máme zpracovaná i výletní místa na Slovensku, podívejte se zde.

 

Lázně Darkov
Typ lokality: Lázně
Kontinent: Evropa
Stát: Česká republika
Lokace: Moravskoslezský kraj, okres Karviná

Lázně Darkov leží v klidném prostředí lázeňského parku v severovýchodní části České republiky, na úpatí Beskyd, v Moravskoslezském kraji, v nadmořské výšce 234 metrů. Jejich součástí jsou dvě léčebná zařízení: Léčebna Darkov v Karviné-Darkově a Rehabilitační sanatorium v Karviné-Hranicích. První lázeňská sezóna v Darkově byla zahájena roku 1867. V důsledku důlní činnosti a tudíž nebezpečí zániku lázní, bylo přistoupeno k výstavbě nových objektů ve městě Karviné, kde v období let 1976 až 1989 vznikalo Rehabilitační sanatorium.

Přírodním léčivým zdrojem lázní je unikátní, silně mineralizovaná jodobromová voda zvaná solanka, nebo také „černé zlato“, která se čerpá z hloubky až 1100 metrů pod povrchem a po několikatýdenním dozrání v jímkách je potrubím ohřívána na teplotu 36°C a přiváděna do lázní. Slouží k léčebným procedurám ve formě vanových a bazénových koupelí, inhalací a zábalů. Lázně Darkov jsou specializovány na léčbu pohybového aparátu, rehabilitaci po závažných ortopedických operací, nemoci oběhového ústrojí a neurologických obtíží. Tyto vyhledávané lázně a okolí Beskyd nabízí mimo léčby a odpočinku i mnoho volnočasových aktivit.

Text: Monika Babická

Foto: Google, Panoramio.com


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Lokality:

Kraj
Hory
Řeka

Fotosoutěž:

Zapomenutá místa

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Ubytování pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v penzionu Adélka Janské Lázně!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

5.7.2020
Rekonstrukce státního zámku Slatiňany přináší téměř po třech letech svým návštěvníkům bezbariérové návštěvnické centrum, unikátní dětské hospodářství a revitalizovaný zámecký park. Obnovou prošly i interiéry, některé budou sloužit novým účelům.
3.7.2020
Nenechte si ujít úžasné výstavy a akce během tohoto léta ve Slovenském národním muzeu. Snad největším lákadlem bude světová výstava Poklad Inků, která se koná v prostorách Bratislavského hradu.
1.7.2020
Teprve nedávno byla spuštěna online platforma Běhej s rozumem, kde si může kdokoliv stáhnout zajímavou trať na Slovensku a jít si ji zaběhnout, případně ji využít jako příjemnou procházku v přírodě.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – MAURICIUS:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 7. 7. 2020
svátek:Bohuslava
dnes:
úterý 7.7.
20 °C
zítra:
středa 8.7.
17 °C