www.infoglobe.cz » LOKALITY » Plattling

Plattling - Německo

Kam na výlet? Na  hrady a zámky? Na koupaliště? A co třeba jeskyně a v zimě lyžařská střediska? Místa vhodná pro relax i aktivní odpočinek, sport i poznávání, vše najdete v těchto rubrikách.  Podrobně máme zpracovaná i výletní místa na Slovensku, podívejte se zde.

 

Plattling
Typ lokality: Playspoty
Kontinent: Evropa
Stát: Německo
Lokace:

Plattling je jedno z mnoha krásných německých městeček roztroušených v povodí řeky Isar. To by nebylo pro vodáky a zvláště pro Freestylery jako my nic zajímavého, kdyby tam nebyl jeden z nejbližších playspotů Evropské úrovně.

Jen sedmdesát kilometrů od hraničního přechodu Železná Ruda leží výborný playspot pro trénování všech rodeo figur včetně těch nejtěžších. Jedná se o uměle vytvořený říční stupeň ve tvaru obráceného písmene „U“. Pod ním se tvoří vodní válec, který se podle stavu vody mění na levé straně ve vlnu. Po obou stranách jsou dostatečně dlouhé vracáky, které dovolují bezproblémový návrat do válce i ze vzdálenosti 200m. V celé délce je dostatečná hloubka a při troše šikovnosti tudíž nehrozí prodření lodě ani žádných částí našeho těla. Dalším plusem je celoročně teplá voda.

Je pro nás také zajímavý tím, že je zde možnost potkat i jedny z nejlepších freestylerů dnešní doby (Olli Grau, Ingrid Schlocht a Stefan Patsch) a něco se od nich přiučit. Spot je tak kvalitní a nezáludný, že ho k výuce rode používá i škola Olliho Graua. Jednou ročně se zde koná Plattling festival, pořádaný místním bosem Robertem Robsonem, včetně jednoho závodu Euro Capu.  Také CNAWR využil možnosti zde spolupořádat kvalifikaci na MS v Grazu s Němci a Holanďany.

 

Ubytování:

Přímo u spotu ve vlastních stanech je tolerováno místním obyvatelstvem. S tím souvisí nutnost dodržování pořádku a nočního klidu (v rámci možností).

Pro revmatiky je možnost ubytování v místních penzionech, které jsou uvedeny na www.plattling.de

 

Vodní stav:

www.bayern.de/LFW/hnd/pegel/16008506.htm#wasserstand Od jara do podzimu, 150cm je spodní minimum! Za 160 už je dobré poježdění.

Příjezd: Informace by nebyla úplná, kdybychom nenapsali jak se tam dostat. Jelikož všechny cesty vedou do Prahy, tak  začnu s návodem od ní. Z Prahy vyjedete po D5 na Plzeň, tam se odbočí na E 53 a přes Klatovy dále na Železnou Rudu. Zde se podrobíte celní a pasové kontrole. Nenajdou-li u Vás nic závadného, můžete pokračovat. Od hranic vede E 53 na Regen a Deggensdorf, kde začíná Mnichovská dálnice. Té si užijte jen 5km do prvního ausgang – Plattling.  Asi po 3 km přijedete na náměstíčko v centru a na světlech se dáte doleva. Blížíte se k řece a po pravé straně máte benzínovou pumpu a po levé jednosměrnou ulici. Nebudete-li potřebovat dotankovat, vyberte si raději levou odbočku a hned za viaduktem se dejte doprava na násep. Otevře se Vám výhled na louku a playspot.

Přeji hodně zábavy a sluníčka.

Pavel Faustus

 


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Lokality:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

28.10.2020
15. ročník festivalu dobrodružných filmů Horyzonty se uskuteční 5. až 7. listopadu on-line. Kromě skvělých outdoorových filmů uvidíte i tzv. dotáčky, ve kterých promluví tvůrci a protagonisté některých promítnutých filmů.

26.10.2020
Pandemie koronaviru, která zasáhla celou Evropu, se nevyhnula ani organizaci Evropské noci vědců. V důsledku toho se poprvé od svého vzniku místo posledního zářijového pátku festival vědy v celé Evropě uskuteční 27. listopadu a ve změněném formátu.
23.10.2020
21. mezinárodní festival dokumentárních filmů – Jeden svět se uskuteční od 5. do 11. listopadu online!

Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - KAZACHSTÁN, UZBEKISTÁN a TÁDŽIKISTÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 28. 10. 2020
svátek:
dnes:
středa 28.10.
10 °C
zítra:
čtvrtek 29.10.
8 °C