www.infoglobe.cz » LOKALITY » Bodamské jezero - Vorarlbersko

Bodamské jezero - Vorarlbersko - Rakousko

Kam na výlet? Na  hrady a zámky? Na koupaliště? A co třeba jeskyně a v zimě lyžařská střediska? Místa vhodná pro relax i aktivní odpočinek, sport i poznávání, vše najdete v těchto rubrikách.  Podrobně máme zpracovaná i výletní místa na Slovensku, podívejte se zde.

 

Bodamské jezero - Vorarlbersko
Typ lokality: Cyklistické trasy
Kontinent: Evropa
Stát: Rakousko
Lokace: Německo, Rakousko, Švýcarsko

Tuto trasu začneme v Bludenz, krásném alpském městě s typickými laubovými uličkami. Doporučit lze také start v Klösterle nebo v Partenenu. Od Bludenze se pak jede podél řeky Ill, kolem jezer a lužních lesů až do Feldkirchu. Lákavý je krajinný kontrast mezi rovinou Walgau a vysokoalpským charakterem pohoří Rätikonu. Feldkirch má krásné středověké centrum. Za Feldkirchem se pak směrem na sever otevírá údolí Rýna. Podél Rýna vede trasa až k jižnímu břehu Bodamského jezera. V údolí Rýna jsou plynulá napojení na síť cyklistických tras ve Švýcarsku a Lichtejnštejnsku. Nakonec dojedeme do Bregenze, hlavního města Vorarlberska. Zde se každoročně v červnu a srpnu koná na největší jezerní scéně světa Bregenzský festival. Bregenz je také výchozím bodem k mezinárodní cykloturistické trase kolem Bodamského jezera. Trasa vede z Bregenze přes Lochau až na německou hranici. Přes Lindau a Friedrichshafen se dojede až do Meersburgu. Komu se zdá důsledné objetí Bodamského jezera včetně jezer Überlinger a Untersee příliš dlouhé, může lodí dojet do Kostnice a u Kreuzlingenu překročit švýcarskou hranici. Na jižní straně jezera se pak pokračuje přes Altnau a Rorschach do Rheinecku, kde se opět dostaneme na rakouské území. Zvlášť lákavou  se stane mezinárodní trasa kolem Bodamského jezera, jestliže některé úseky absolvujete lodí. Celou trasu lze projet pouze po dílčích úsecích nebo také v opačném směru.

 

Délka trasy: 320 km

Charakter: Většinou asfaltové cyklistické stezky

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Lokality:

Kraj
Řeka

Fotosoutěž:

Příroda – mezi snem a skutečností

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety lanovkou z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lodí + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
1. cena redakce:
Prodloužený víkend pro dva s polopenzí v Hotelu Aktiv*** na Lipně! + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci kalendář formátu A3 z vlastních fotografií + bonus: voucher na 10 fotografií ve formátu A4!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

15.11.2019
Celoslovenský informační portál v rámci 11. ročníku soutěže o nejkrásnější město a obec Slovenska zveřejnil v těchto dnech výsledky.
14.11.2019
Od roku 2013, kdy se Česká republika zapojila do mezinárodního projektu European Theatre Night, je každoročně třetí listopadovou sobotu veřejnosti prezentováno divadlo v netradiční formě. Noci divadel, která proběhne v předvečer 30. výročí sametové revoluce, tedy 16. listopadu, se zúčastní stovka divadel.
13.11.2019
Ústředí lidové umělecké výroby (ÚĽUV) v Tatranské Lomnici otevřelo novou výstavu Betlémy. Návštěvníkům představí historii betlémů prostřednictvím vybraných děl ze sbírkového fondu.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace Měsíce - MALTA a MONAKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 15. 11. 2019
svátek:
dnes:
pátek 15.11.
7 °C
zítra:
sobota 16.11.
5 °C