www.infoglobe.cz » LOKALITY » Ennská cyklotrasa

Ennská cyklotrasa - Rakousko

Kam na výlet? Na  hrady a zámky? Na koupaliště? A co třeba jeskyně a v zimě lyžařská střediska? Místa vhodná pro relax i aktivní odpočinek, sport i poznávání, vše najdete v těchto rubrikách.  Podrobně máme zpracovaná i výletní místa na Slovensku, podívejte se zde.

 

Ennská cyklotrasa
Typ lokality: Cyklistické trasy
Kontinent: Evropa
Stát: Rakousko
Lokace:

Začínáme na úpatí Nízkých Taur v nadmořské výšce 1200 m. Krásné hory a tři koupací jezera jsou slibným začátkem. Dále se pokračuje přes Altenmarkt a Radstadt do Schladmingu, bikerského centra regionu Dachstein-Tauern. Kolem impozantního Grimmingu vede pak trasa k zámku Trautenfels a k Benediktinskému klášteru Admont na vstupu do oblasti "Gesäuse". Tímto úzkým údolím vede trasa vysoko nad pravými břehy řeky Enns. V Altenmarktu u St. Gallenu, na začátku regionu Phyrn-Eisenwurzen, se dá zvolit také trasa divoce romantickým pohořím Reichraminger Hintergebirge, minete zato však starý vorařský trh Weyer s krásným námětím. Kolem Grossramingu je lákavá možnost odskočit si s horským kolem do národního parku Vápencových Alp. Mezi starým obchodním městem Steyr a nejstarším městem Rakouska, Ennsem, tvoří řeka hranici mezi Horním a Dolním Rakouskem. V Ennsu je pak možnost napojení na Podunajskou trasu.

 

Délka trasy: 250 km

Charakter: Středně náročná trasa

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Lokality:

Kraj
Řeka

Fotosoutěž:

Příroda – mezi snem a skutečností

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety lanovkou z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lodí + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
1. cena redakce:
Prodloužený víkend pro dva s polopenzí v Hotelu Aktiv*** na Lipně! + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci kalendář formátu A3 z vlastních fotografií + bonus: voucher na 10 fotografií ve formátu A4!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

15.11.2019
Celoslovenský informační portál v rámci 11. ročníku soutěže o nejkrásnější město a obec Slovenska zveřejnil v těchto dnech výsledky.
14.11.2019
Od roku 2013, kdy se Česká republika zapojila do mezinárodního projektu European Theatre Night, je každoročně třetí listopadovou sobotu veřejnosti prezentováno divadlo v netradiční formě. Noci divadel, která proběhne v předvečer 30. výročí sametové revoluce, tedy 16. listopadu, se zúčastní stovka divadel.
13.11.2019
Ústředí lidové umělecké výroby (ÚĽUV) v Tatranské Lomnici otevřelo novou výstavu Betlémy. Návštěvníkům představí historii betlémů prostřednictvím vybraných děl ze sbírkového fondu.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace Měsíce - MALTA a MONAKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 15. 11. 2019
svátek:
dnes:
pátek 15.11.
8 °C
zítra:
sobota 16.11.
5 °C