www.infoglobe.cz » LOKALITY » Solnou komorou

Solnou komorou - Rakousko

Kam na výlet? Na  hrady a zámky? Na koupaliště? A co třeba jeskyně a v zimě lyžařská střediska? Místa vhodná pro relax i aktivní odpočinek, sport i poznávání, vše najdete v těchto rubrikách.  Podrobně máme zpracovaná i výletní místa na Slovensku, podívejte se zde.

 

Solnou komorou
Typ lokality: Cyklistické trasy
Kontinent: Evropa
Stát: Rakousko
Lokace:

Na trase je více uzlových bodů, které se navzájem protínají, a umožňuje tak trasy různých délek a možná jsou také různá místa startu. Nejlepší je začít trasu v Salcburku. Pojede se po trase Ischlské železnice do Mozartovské vesnice St. Gilgen, do St. Wolfgangu a do císařského města Bad Ischl. Přes Bad Goisern se pak dostaneme k Hallstattskému jezeru, kde bychom si neměli nechat ujít odbočku do údolí Gosautal. Po návštěvě Hallstattu a Dachsteinských jeskyní pojedeme vlakem do oblasti Aussee, kde nás bude lákat výlet k jezeru Grundlsee. Z Bad Aussee nabízí pak štýrská cyklotrasa Solnou komorou přes Bad Mitterndorf spojení s cyklistickou trasou podél řeky Enns.  Od Altaussee pojedeme po lesní cestě do Bad Ischlu a podél řeky Traun a jezera Traunsee do Gmundenu. Přes Aurach se dostanete k jezeru Attersee, Mondsee a Irrsee, než dojedete k poutnímu kostelu v Irrsdorfu. Klášterní kostel pak najde cestu k dalším teplým jezerům ke koupání, Trumským jezerům, než se dojede opět do Salcburku.

 

Délka trasy: 280 - 325 km

Charakter: Málo frekventované cyklistické trasy

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Lokality:

Kraj
Řeka

Fotosoutěž:

Příroda – mezi snem a skutečností

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety lanovkou z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lodí + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
1. cena redakce:
Prodloužený víkend pro dva s polopenzí v Hotelu Aktiv*** na Lipně! + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci kalendář formátu A3 z vlastních fotografií + bonus: voucher na 10 fotografií ve formátu A4!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

14.11.2019
Od roku 2013, kdy se Česká republika zapojila do mezinárodního projektu European Theatre Night, je každoročně třetí listopadovou sobotu veřejnosti prezentováno divadlo v netradiční formě. Noci divadel, která proběhne v předvečer 30. výročí sametové revoluce, tedy 16. listopadu, se zúčastní stovka divadel.
13.11.2019
Ústředí lidové umělecké výroby (ÚĽUV) v Tatranské Lomnici otevřelo novou výstavu Betlémy. Návštěvníkům představí historii betlémů prostřednictvím vybraných děl ze sbírkového fondu.
12.11.2019
Oslavy svátku svatého Martina jsou spojovány s příchodem zimy a dnes také s hody, na kterých nesmí chybět svatomartinská pečená husa a mladé víno. Oslavy se konají na mnoha místech republiky, v Klimkovicích například v sobotu 16. listopadu začínají v 11.11 před zámkem.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace Měsíce - MALTA a MONAKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 14. 11. 2019
svátek:
dnes:
čtvrtek 14.11.
4 °C
zítra:
pátek 15.11.
8 °C