www.infoglobe.cz » LOKALITY » Lázně » Lázně Tatranské Zruby

Lázně Tatranské Zruby - Slovensko

Kam na výlet? Na  hrady a zámky? Na koupaliště? A co třeba jeskyně a v zimě lyžařská střediska? Místa vhodná pro relax i aktivní odpočinek, sport i poznávání, vše najdete v těchto rubrikách.  Podrobně máme zpracovaná i výletní místa na Slovensku, podívejte se zde.

 

Lázně

V této sekci nalezneme spoustu míst vhodných k regeneraci těla i ducha. Informační portál InfoGlobe tuto sekci věnoval zejména odpočinku. Naleznete zde místa jakými jsou například. Alžbětiny lázně, lázně Karlovy Vary, Františkovy Lázně, Konstantinovy Lázně, Lázně Evženie v Klášterci nad Ohří, Lázně Karlova Studánka, Anenské slatinné lázně Bělohrad, samozřejmě zde nechybí ani oblíbené Mariánské Lázně.
Lázně Tatranské Zruby
Typ lokality: Lázně
Kontinent: Evropa
Stát: Slovensko
Lokace: Vysoké Tatry

Hotel Tatranské Zruby ve stejnojmenné lokalitě Vysokých Tater získal povolení na provozování přírodních léčebných lázní v rámci veřejného zdravotnictví.

Osada Tatranské Zruby je součástí města Vysoké Tatry a leží v nadmořské výšce 1000 m na území Tatranského národního parku mezi Novým Smokovcem a Tatranskou Poliankou. Osada vznikla teprve v roce 1923 pod názvem Vojenské Zruby, jelikož šlo o srubový výcvikový tábor pro horské jednotky tehdejší československé armády. Po druhé světové válce zaznamenala rozmach díky výstavbě dalších ubytovacích zařízení na rehabilitační a rekreační pobyty vojáků i s rodinami. Hotel Tatranské zruby postavili jako vojenskou zotavovnu v roce 1967 a po více rekonstrukcích dnes slouží jako hotel s kapacitou 270 míst v jedno - až třílůžkových pokojích, s kongresovým sálem pro 200 osob a dalšími službami, včetně rekondičních a léčebních procedur typu vodoléčby, masáží, rašelinových zábalů, apod.

Poslední modernizace byla zaměřena na to, aby zařízení odpovídalo náročným kritériím na udělení lázeňské licence. Nadále sice patří do sítě vojenských zotavoven, ale povolení na provozování přírodních léčebních lázní umožňuje poskytovat tyto služby i široké veřejnosti v rámci veřejného zdravotnictví. Očekává se, že tato změna přinese nový impuls rozvoji osady, v jejíž blízkosti leží například lyžařské areály Jakubkova lúka a Ski Jamy Tatranská Lomnica.

Foto: vysoketatry.sk


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Lokality:

Kraj
Hory
Řeka

Fotosoutěž:

Ahoj léto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Roční elektronické předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Dárková kazeta s produkty Vincentka
3. cena:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Kolekce knih z edice Výlety s dětmi od vydavatelství Dajama
2. cena redakce:
Fotokniha a turistická mapa od vydavatelství CBS
3. cena redakce:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

5.7.2022
Kyjevská oblast byla jednou z prvních zasažených území, kde pocítili místní obyvatelé ruskou vojenskou agresi. Její ničivé důsledky si nyní můžete prohlédnout virtuálně, a to prostřednictvím online muzea.
2.7.2022
Vydejte se na výlet a poznejte tajemství slovenské přírody s novou aplikací Lesmír, která simuluje skutečného průvodce. Naviguje vás po trase vybrané „lesmírné“ stezky.  
29.6.2022
Evropská environmentální agentura sestavila žebříček nejkvalitnějších vod na koupání v rámci Evropské unie. Dobrou zprávou je, že až 85% evropských měst má vodu na koupání v excelentní kvalitě. Jak obstály jednotlivé krajiny resp. lokality, se dozvíte v následujících řádcích.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 6. 7. 2022
svátek:Patrik, Patrícia
dnes:
středa 6.7.
15 °C
zítra:
čtvrtek 7.7.
15 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X