www.infoglobe.cz » Dolní Rakousko: Nezapomenutelné zimní zážitky

Dolní Rakousko: Nezapomenutelné zimní zážitky

Publikováno: 18.12.2019
Dolní Rakousko nabízí 24 lyžařských středisek s více než 200 kilometry sjezdovek, které obsluhuje téměř 100 lanovek a vleků. Sjezdovky jsou většinou mírné a široké, oslovují tedy především rodiny a začátečníky.

Na své si v devíti zážitkových lyžařských centrech přijdou i milovníci adrenalinu. Běžkaři zase ocení více než 800 km upravených tras. Dolnorakouský region je díky rozmanitým zážitkům na sněhu velmi atraktivní pro jednodenní, víkendové i delší dovolené. Letošní zimní sezona přináší několik novinek.

St. Corona am Wechsel; (c) NÖBBG Martin Fülöp

Guga ho - Hochkar; (c) Niederösterreich Werbung Fred Lindmoser

Pro ranní ptáčata – Guga hö

„Guga hö“ pochází z mostviertelského dialektu a znamená nejen „svěží jako rybička“, ale je to také název pro zážitkovou nabídku lyžařských středisek v regionu Mostviertel. Na lyžaře, kteří mají rádi časné ranní lyžování, čeká ve vybraných termínech nezapomenutelný zážitek. Při východu slunce si vychutnáte první sjezd po nedotčené sjezdovce. S lyžařským průvodcem poznáte nejkrásnější místa na kopci a pak se v horské chatě posílíte vydatným občerstvením z regionálních specialit.

Guga hö - Hochkar; (c) Niederösterreich Werbung Fred Lindmoser

Pokud si myslíte, že lyžování brzy ráno je pouze pro dospělé, mýlíte se. Rodinná lyžařská oblast Annaberg pro rodiny s dětmi nabízí dva speciální termíny, kdy mohou i malí účastníci prozkoumat a důkladně otestovat bohaté možnosti lyžařského střediska. Děti ve věku od 8 do 15 let, které již zvládají červené sjezdovky, se mohou zúčastnit ranního lyžování v Annabergu v doprovodu dospělé osoby, a to 8. února a 21. března 2020.

Nový Anna-Park v Annabergu

Annaberg; (c) Martin Fülöp

V Anna-Park se vyřádí malí i velcí. Nacházejí se zde totiž dvě freestylové sekce, které nabízejí zimní akci a zábavu v jednom. V zábavním parku „Family“ můžete trénovat první pokusy na různých překážkách a skocích. Sekce „FunCross“ na vás čeká s ostrými zatáčkami, sněhovými vlnami, skoky s délkou 800 m a dvěma různými dráhami pro začátečníky i pokročilé lyžaře.

Annaberg; (c) Martin Fülöp

Hlavní lyžařská střediska v Dolním Rakousku

Hochkar je největší dolnorakouské středisko, které má devatenáct kilometrů sjezdovek a nabízí zážitky na sjezdovkách i ve volném terénu. V nadmořské výšce 1 800 metrů s výbornými sněhovými podmínkami a každoroční garancí sněhu, si skvěle zajezdí začátečníci i ostřílení lyžaři.

Hochkar; (c) Niederösterreich Werbung, Andreas Jakwerth

Lackenhof pro změnu nadchne svou polohou přímo na úpatí hory Ötscher a velkým množstvím ubytování hned u sjezdovky. Tento východoalpských areál s výbornými sněhovými podmínkami nabízí sjezdovky všech stupňů náročnosti, dokonce i závodní úsek.

Lackenhof; (c) Niederösterreich Werbung, Kathrin Baumann

Středisko Gemeindealpe dokáže své návštěvníky překvapit na každém kroku, a to od vrcholu až do údolí. Pokud totiž někdo hledá dobrodružství, zde si přijde na své. Se svými sjezdovkami v délce 15,5 km a se 4 vleky má toto středisko co nabídnout nejen rodinám, ale i freeriderům, snowboardistům a nelyžařům. Najdete zde běžkařské tratě s délkou 11,5 km, možnost bruslení na ledě i curling na vesnickém náměstí a zasněženou zimní turistiku kolem jezera Erlaufstausee. Aktivní pohyb můžete na chvilku dokonce zaměnit za pohodlnou a romantickou jízdu v kočáru taženém koňmi napříč zimní krajinou.

Rax; (c) Wiener Alpen, Christian Kremsl

Kdo se nemůže dostatečně nabažit lyžování, snowboardingu a sáňkování, ten je na Zauberbergu Semmering na správném místě. Na lyžích se zde jezdí ještě i dlouho po 18. hodině, kdy se každý den rozsvítí umělé osvětlení, které ozáří nejen sjezdovky, ale i okolní zimní krajinu.

Schneeberg; (c) WA Martin Fülöp

Na jih od Vídně najdete lyžařská centra, která poskytují podmínky vhodné pro malé lyžaře i dospělé, kteří preferují větší a náročnější sjezdovky. Zavítat můžete například do střediska Mönichkirchen-Mariensee, Family Ski Arena St. Corona nebo Puchberg am Schneeberg.

Semmering; (c) Wiener Alpen, Franz Zwickl

Tak neváhejte a vzhůru na lyže a do zasněžených hor!

GPS: 47°52'30.7"N 15°21'58.1"E (Annaberg)

 

Zdroj: PR, Niederösterreich-Werbung GmbH

Foto: St. Corona am Wechsel (c) NÖBBG / Martin Fülöp (úvodní); (C) při fotografiích

Textová úprava: redakce

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Dolní Rakousko: Nejkrásnější historická místa
Publikováno: 18.11.2015
Podzim je v plném proudu a s ním i pěkné počasí, proto jsme se rozhodli inspirovat vás k návštěvě sousedního Dolního Rakouska, které přímo zve k objevování historie. Kromě nejznámějšího zámku Schloss Hof nabízí tato spolková země i několik světových historických unikátů, které postupně představíme v následujících řádcích.

Dolní Rakousko: Vinařský podzim – snoubení tradice s inovací
Publikováno: 30.9.2020
Na vinařských akcích si během podzimu v Dolním Rakousku můžete vychutnat víno téměř všude – přímo ve vinicích, vinných uličkách, sklípcích, restauracích, ale i na ulici. Domácí nazývají dolnorakouský vinařský podzim i pátým ročním obdobím. Od srpna do listopadu je totiž víno středem pozornosti místního života.

Dolní Rakousko: 10 skvělých tipů na krátké letní výlety I
Publikováno: 22.7.2020
Letní prázdniny a dovolenkové období jsou v plném proudu. Díky následujícím tipům hravě zvládnete plánování programu víkendové rodinné dovolené a výlety proměníte na nezapomenutelná dobrodružství.

Dolní Rakousko: 6 regionů s kouzelnými vánočními trhy
Publikováno: 28.11.2018
Chcete si zpříjemnit adventní čas a zajímají vás různé regionální tradice? Určitě navštivte dolnorakouské adventní trhy. Prozradíme vám, kde je v Dolním Rakousku nejkrásnější atmosféra a kam se můžete jet podívat na původní zvyky.

Dolní Rakousko: Lyžování v oblíbených lyžařských centrech
Publikováno: 27.12.2018
Lyžařská střediska v Dolním Rakousku jsou známá tím, že nabízejí možnosti téměř pro každého, kdo má rád zábavu na svahu. Ať už jde o rodinný svah v Annabergu, nebo sjezdovku světového poháru v Semmeringu, dolnorakouská lyžařská střediska nabízejí opravdu vše – od zcela lehkých až po skutečně náročné sjezdovky.

Dolní Rakousko: malebná obec Mitterbach
Publikováno: 7.2.2011
Mitterbach je nevelká vesnička, ležící v čarokrásné přírodě spolkové země Dolní Rakousko. V posledních letech ji stále více objevují i návštěvníci ze Slovenska a z Čech, a to nejen pro její polohu v lůně přírody, nenáročnou časovou dostupnost a dobré silniční spojení, ale také pro množství památek a zajímavostí v jejím okolí.

Dolní Rakousko: Předvánoční atmosféra na kouzelných adventních trzích
Publikováno: 19.11.2017
V předvánočním období se Dolní Rakousko přeměňuje na krajinu adventních trhů. Najdete je téměř všude. Za hradními a městskými branami, ve starých zříceninách, ve vinných uličkách, na náměstích i přímo v horách. Přinášíme vám výběr těch, které vás jistě okouzlí a přinesou nevšední zážitky.

Dolní Rakousko: Pohádkový advent a jedinečné vánoční trhy
Publikováno: 25.11.2015
Když se studeným vzduchem nese vůně perníku a pečených jablek, přichází období vánočních trhů. Okouzlující adventní akce se konají po celém Dolním Rakousku, a to v rozmanité podobě od tradičních přes moderní až po romantické či neobyčejné. A my vás v následujících řádcích těmito trhy provedeme.

Dolní Rakousko: Šest míst, kde si můžete udělat ty nejhezčí fotografie
Publikováno: 16.6.2019
Nedotčená příroda, prosluněné vinice, starobylé hradby i vyhlídky beroucí dech. Dolní Rakousko nabízí ty nejkrásnější místa a turistické destinace jako stvořené pro váš profil na sociálních sítích. Dnes vám poradíme, po jakých trasách a cestách se vydat za nejzajímavějšími fotografiemi. Těchto 6 turistických stezek najdete hned za hranicemi.

Dolní Rakousko: Úžasná rodinná lyžovačka
Publikováno: 25.12.2016
Mírné kopce, na kterých se děti nebudou bát a dospělí nudit, lyžařské svahy a vleky bez čekání v řadách – to je Dolní Rakousko. Na většině kopců převažují modré sjezdovky, které doplňují zábavní parky, freeridové terény, večerní lyžování a samozřejmě i strmější sjezdovky pro sportovce. A to vše jen kousek za hranicemi.


Souvisejicí fotogalerie

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku II.
V předešlé fotogalerii jsme ze sedla kola obdivovali krásy přírody, zajímavá zákoutí a místa v ob...

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku I.
Bratislava a její okolí nabízí přímo ideální možnosti pro cykloturistiku. A tak jsme se rozhodli ...

Rakousko: zámecký komplex Schloss Hof
Přeneste se spolu s námi do období baroka, které můžete obdivovat během návštěvy největšího barok...

Dolní Rakousko: Annaberg
Annaberg je malá obec v Dolním Rakousku, kde se nachází i stejnojmenné lyžařské středisko, jež si...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Naučné procházky

30. 4. – 30. 6. 2021
1. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
2. cena:
Sada vitamínů pro vaše zdraví + respirátory FFP2
3. cena:
Dobrodružné fantasy – Linda a klíč od Andary
1. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka + respirátory FFP2
2. cena redakce:
Exkluzivní kolekce mini dámských vůní VERSACE
3. cena redakce:
Knižní publikace Bratislava známa–neznáma z rodinného vydavatelství Dajama

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

12.6.2021
V Českých Budějovicích je výstava soch pod širým nebem už tradicí. Ty se nacházejí v ulicích i v parcích, což znamená, že umění přichází za lidmi do jejich přirozeného prostředí, nemusíte za ním do galerií.
9.6.2021
Jednodušší cestování po Evropské unii umožní nová aplikace GreenPass, do které si naskenujete QR kódy potvrzující očkování, test či překonání onemocnění covid-19.
8.6.2021
Milovníci adrenalinu se dočkali. Ve Vysokých Tatrách vznikne nová zajištěná cesta v Příčném sedle, která tak nahradí původně plánovanou ferratu od vodopádu Skok na Přední Solisko v Mlynickém údolí.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

TOP 5 MÍST na Slovensku:

TOP 5 MÍST na Slovensku

Přinášíme vám městské tipy na výlety, které které stojí za to vidět.

 

Martin - hlavní město kultury Slováků

Bratislava – malé velké město

Košice – unikátní metropole východního Slovenska

Banská Štiavnica: starobylá kráska v lůně přírody

Trenčín – majestátní hrad nad Váhem

 

Pokud hledáte ještě více cestovatelsky atraktivních míst, tak se inspirujte ZDE.

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 14. 6. 2021
svátek:Roland
dnes:
pondělí 14.6.
24 °C
zítra:
úterý 15.6.
26 °C