www.infoglobe.cz » Dolní Rakousko: Nezapomenutelné zimní zážitky

Dolní Rakousko: Nezapomenutelné zimní zážitky

Publikováno: 18.12.2019
Dolní Rakousko nabízí 24 lyžařských středisek s více než 200 kilometry sjezdovek, které obsluhuje téměř 100 lanovek a vleků. Sjezdovky jsou většinou mírné a široké, oslovují tedy především rodiny a začátečníky.

Na své si v devíti zážitkových lyžařských centrech přijdou i milovníci adrenalinu. Běžkaři zase ocení více než 800 km upravených tras. Dolnorakouský region je díky rozmanitým zážitkům na sněhu velmi atraktivní pro jednodenní, víkendové i delší dovolené. Letošní zimní sezona přináší několik novinek.

St. Corona am Wechsel; (c) NÖBBG Martin Fülöp

Guga ho - Hochkar; (c) Niederösterreich Werbung Fred Lindmoser

Pro ranní ptáčata – Guga hö

„Guga hö“ pochází z mostviertelského dialektu a znamená nejen „svěží jako rybička“, ale je to také název pro zážitkovou nabídku lyžařských středisek v regionu Mostviertel. Na lyžaře, kteří mají rádi časné ranní lyžování, čeká ve vybraných termínech nezapomenutelný zážitek. Při východu slunce si vychutnáte první sjezd po nedotčené sjezdovce. S lyžařským průvodcem poznáte nejkrásnější místa na kopci a pak se v horské chatě posílíte vydatným občerstvením z regionálních specialit.

Guga hö - Hochkar; (c) Niederösterreich Werbung Fred Lindmoser

Pokud si myslíte, že lyžování brzy ráno je pouze pro dospělé, mýlíte se. Rodinná lyžařská oblast Annaberg pro rodiny s dětmi nabízí dva speciální termíny, kdy mohou i malí účastníci prozkoumat a důkladně otestovat bohaté možnosti lyžařského střediska. Děti ve věku od 8 do 15 let, které již zvládají červené sjezdovky, se mohou zúčastnit ranního lyžování v Annabergu v doprovodu dospělé osoby, a to 8. února a 21. března 2020.

Nový Anna-Park v Annabergu

Annaberg; (c) Martin Fülöp

V Anna-Park se vyřádí malí i velcí. Nacházejí se zde totiž dvě freestylové sekce, které nabízejí zimní akci a zábavu v jednom. V zábavním parku „Family“ můžete trénovat první pokusy na různých překážkách a skocích. Sekce „FunCross“ na vás čeká s ostrými zatáčkami, sněhovými vlnami, skoky s délkou 800 m a dvěma různými dráhami pro začátečníky i pokročilé lyžaře.

Annaberg; (c) Martin Fülöp

Hlavní lyžařská střediska v Dolním Rakousku

Hochkar je největší dolnorakouské středisko, které má devatenáct kilometrů sjezdovek a nabízí zážitky na sjezdovkách i ve volném terénu. V nadmořské výšce 1 800 metrů s výbornými sněhovými podmínkami a každoroční garancí sněhu, si skvěle zajezdí začátečníci i ostřílení lyžaři.

Hochkar; (c) Niederösterreich Werbung, Andreas Jakwerth

Lackenhof pro změnu nadchne svou polohou přímo na úpatí hory Ötscher a velkým množstvím ubytování hned u sjezdovky. Tento východoalpských areál s výbornými sněhovými podmínkami nabízí sjezdovky všech stupňů náročnosti, dokonce i závodní úsek.

Lackenhof; (c) Niederösterreich Werbung, Kathrin Baumann

Středisko Gemeindealpe dokáže své návštěvníky překvapit na každém kroku, a to od vrcholu až do údolí. Pokud totiž někdo hledá dobrodružství, zde si přijde na své. Se svými sjezdovkami v délce 15,5 km a se 4 vleky má toto středisko co nabídnout nejen rodinám, ale i freeriderům, snowboardistům a nelyžařům. Najdete zde běžkařské tratě s délkou 11,5 km, možnost bruslení na ledě i curling na vesnickém náměstí a zasněženou zimní turistiku kolem jezera Erlaufstausee. Aktivní pohyb můžete na chvilku dokonce zaměnit za pohodlnou a romantickou jízdu v kočáru taženém koňmi napříč zimní krajinou.

Rax; (c) Wiener Alpen, Christian Kremsl

Kdo se nemůže dostatečně nabažit lyžování, snowboardingu a sáňkování, ten je na Zauberbergu Semmering na správném místě. Na lyžích se zde jezdí ještě i dlouho po 18. hodině, kdy se každý den rozsvítí umělé osvětlení, které ozáří nejen sjezdovky, ale i okolní zimní krajinu.

Schneeberg; (c) WA Martin Fülöp

Na jih od Vídně najdete lyžařská centra, která poskytují podmínky vhodné pro malé lyžaře i dospělé, kteří preferují větší a náročnější sjezdovky. Zavítat můžete například do střediska Mönichkirchen-Mariensee, Family Ski Arena St. Corona nebo Puchberg am Schneeberg.

Semmering; (c) Wiener Alpen, Franz Zwickl

Tak neváhejte a vzhůru na lyže a do zasněžených hor!

GPS: 47°52'30.7"N 15°21'58.1"E (Annaberg)

 

Zdroj: PR, Niederösterreich-Werbung GmbH

Foto: St. Corona am Wechsel (c) NÖBBG / Martin Fülöp (úvodní); (C) při fotografiích

Textová úprava: redakce

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Dolní Rakousko: Neopakovatelné podzimní zážitky
Publikováno: 10.10.2021
Dolní Rakousko je populární svou vinařskou kulturou, která sahá až 2000 let do minulosti a sila vinařství přetrvává dodnes. Navštivte tradiční vinobraní, festivaly, tisíce vinařských uliček nebo se vydejte na turistiku do lužních lesů nebo objevte historickou železnici. Vybrali jsme pro vás 6 jednodenních tipů na atraktivní podzimní zážitky v kouzelné dolnorakouské oblasti.

Dolní Rakousko: Nejkrásnější historická místa
Publikováno: 18.11.2015
Podzim je v plném proudu a s ním i pěkné počasí, proto jsme se rozhodli inspirovat vás k návštěvě sousedního Dolního Rakouska, které přímo zve k objevování historie. Kromě nejznámějšího zámku Schloss Hof nabízí tato spolková země i několik světových historických unikátů, které postupně představíme v následujících řádcích.

Dolní Rakousko: Vinařský podzim – snoubení tradice s inovací
Publikováno: 30.9.2020
Na vinařských akcích si během podzimu v Dolním Rakousku můžete vychutnat víno téměř všude – přímo ve vinicích, vinných uličkách, sklípcích, restauracích, ale i na ulici. Domácí nazývají dolnorakouský vinařský podzim i pátým ročním obdobím. Od srpna do listopadu je totiž víno středem pozornosti místního života.

Dolní Rakousko: 10 skvělých tipů na krátké letní výlety I
Publikováno: 22.7.2020
Letní prázdniny a dovolenkové období jsou v plném proudu. Díky následujícím tipům hravě zvládnete plánování programu víkendové rodinné dovolené a výlety proměníte na nezapomenutelná dobrodružství.

Dolní Rakousko: 6 regionů s kouzelnými vánočními trhy
Publikováno: 28.11.2018
Chcete si zpříjemnit adventní čas a zajímají vás různé regionální tradice? Určitě navštivte dolnorakouské adventní trhy. Prozradíme vám, kde je v Dolním Rakousku nejkrásnější atmosféra a kam se můžete jet podívat na původní zvyky.

Dolní Rakousko: Lyžování v oblíbených lyžařských centrech
Publikováno: 27.12.2018
Lyžařská střediska v Dolním Rakousku jsou známá tím, že nabízejí možnosti téměř pro každého, kdo má rád zábavu na svahu. Ať už jde o rodinný svah v Annabergu, nebo sjezdovku světového poháru v Semmeringu, dolnorakouská lyžařská střediska nabízejí opravdu vše – od zcela lehkých až po skutečně náročné sjezdovky.

Dolní Rakousko: malebná obec Mitterbach
Publikováno: 7.2.2011
Mitterbach je nevelká vesnička, ležící v čarokrásné přírodě spolkové země Dolní Rakousko. V posledních letech ji stále více objevují i návštěvníci ze Slovenska a z Čech, a to nejen pro její polohu v lůně přírody, nenáročnou časovou dostupnost a dobré silniční spojení, ale také pro množství památek a zajímavostí v jejím okolí.

Dolní Rakousko: Předvánoční atmosféra na kouzelných adventních trzích
Publikováno: 19.11.2017
V předvánočním období se Dolní Rakousko přeměňuje na krajinu adventních trhů. Najdete je téměř všude. Za hradními a městskými branami, ve starých zříceninách, ve vinných uličkách, na náměstích i přímo v horách. Přinášíme vám výběr těch, které vás jistě okouzlí a přinesou nevšední zážitky.

Dolní Rakousko: Pohádkový advent a jedinečné vánoční trhy
Publikováno: 25.11.2015
Když se studeným vzduchem nese vůně perníku a pečených jablek, přichází období vánočních trhů. Okouzlující adventní akce se konají po celém Dolním Rakousku, a to v rozmanité podobě od tradičních přes moderní až po romantické či neobyčejné. A my vás v následujících řádcích těmito trhy provedeme.

Dolní Rakousko: Šest míst, kde si můžete udělat ty nejhezčí fotografie
Publikováno: 16.6.2019
Nedotčená příroda, prosluněné vinice, starobylé hradby i vyhlídky beroucí dech. Dolní Rakousko nabízí ty nejkrásnější místa a turistické destinace jako stvořené pro váš profil na sociálních sítích. Dnes vám poradíme, po jakých trasách a cestách se vydat za nejzajímavějšími fotografiemi. Těchto 6 turistických stezek najdete hned za hranicemi.

Dolní Rakousko: Úžasná rodinná lyžovačka
Publikováno: 25.12.2016
Mírné kopce, na kterých se děti nebudou bát a dospělí nudit, lyžařské svahy a vleky bez čekání v řadách – to je Dolní Rakousko. Na většině kopců převažují modré sjezdovky, které doplňují zábavní parky, freeridové terény, večerní lyžování a samozřejmě i strmější sjezdovky pro sportovce. A to vše jen kousek za hranicemi.


Souvisejicí fotogalerie

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku II.
V předešlé fotogalerii jsme ze sedla kola obdivovali krásy přírody, zajímavá zákoutí a místa v ob...

Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku I.
Bratislava a její okolí nabízí přímo ideální možnosti pro cykloturistiku. A tak jsme se rozhodli ...

Rakousko: zámecký komplex Schloss Hof
Přeneste se spolu s námi do období baroka, které můžete obdivovat během návštěvy největšího barok...

Dolní Rakousko: Annaberg
Annaberg je malá obec v Dolním Rakousku, kde se nachází i stejnojmenné lyžařské středisko, jež si...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Objevujeme

1. 5. – 30. 6. 2022
1. cena:
Čitatelsko-turistický balíček plný překvapení
1. cena redakce:
Čitatelsko-turistický balíček plný překvapení
2. cena redakce:
Čitatelsko-turistický balíček plný překvapení
3. cena redakce:
Čitatelsko-turistický balíček plný překvapení

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

2.7.2022
Vydejte se na výlet a poznejte tajemství slovenské přírody s novou aplikací Lesmír, která simuluje skutečného průvodce. Naviguje vás po trase vybrané „lesmírné“ stezky.  
29.6.2022
Evropská environmentální agentura sestavila žebříček nejkvalitnějších vod na koupání v rámci Evropské unie. Dobrou zprávou je, že až 85% evropských měst má vodu na koupání v excelentní kvalitě. Jak obstály jednotlivé krajiny resp. lokality, se dozvíte v následujících řádcích.
28.6.2022
Aktuální ročník festivalu Hudební léto nabídne 10 nezapomenutelných koncertů a uměleckých vystoupení z různých hudebních žánrů. Příznivci kvalitní hudby se opět můžou těšit na bohaté kulturní léto v lázeňském městě Trenčianské Teplice.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 4. 7. 2022
svátek:Prokop
dnes:
pondělí 4.7.
19 °C
zítra:
úterý 5.7.
18 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X