www.infoglobe.cz » Itálie: Nejoblíbenější lyžařská střediska

Itálie: Nejoblíbenější lyžařská střediska

Publikováno: 1.12.2019
Přemýšlíte, které lyžařské středisko v Itálii si vyberete pro svou zimní dovolenou? Poradíme vám, která místa dlouhodobě patří k nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším. Prozradíme vám také, proč tomu tak je.

Livigno

Livigno je sázkou na jistotu, zažijete zde to nejlepší lyžování v Itálii. Středisko nabízí 115 km sjezdových tratí orientovaných do všech světových stran. Výhodou je skvělý poměr červených, modrých a náročných černých sjezdovek. Nemusíte mít tedy strach, že nenajdete tu pravou pro vás. Vyřádit se můžete i ve specializovaných freeride zónách a snowparku Mottolino. Skvělé sněhové podmínky jsou díky vysoké nadmořské výšce až do konce dubna. To přímo svádí k využití akcí free ski, které jsou na začátku a na konci sezony. Užít si tak můžete lyžování v Alpách se skipasem zdarma. A to není vše, Livigno je také nákupním rájem. Je poslední bezcelní zónou v EU, takže si vezměte pořádně plnou peněženku.

Livigno

Val di Fiemme

Velmi oblíbené středisko, jehož velkou předností je dobrá dostupnost z České republiky a výborný poměr mezi cenou a kvalitou. Val di Fiemme se řadí mezi absolutní špičku v modernosti přepravních systémů a v téměř 100% pokrytí velmi výkonnými sněhovými děly. Čeká na vás pestrý výběr vždy perfektně upravených tratí. Od širokých lehčích svahů až po náročné černé padáky, kterých zde najdete až 17 km z celkových 116 km sjezdovek. Nudit se nebudete ani po uzavření lanovek. V ceně skipasu totiž máte veřejný bazén, bruslení, večerní lyžování a noční sáňkování. Ve Val di Fiemme budete nadšení i pokud rádi vyměníte lyže za běžky. Nachází se zde neskutečných 150 km dobře upravených tratí, které se táhnou po celém údolí až do Val di Fassa.

středisko Val di Fiemme – na vrcholku Alpe Cermis

Arabba / Marmolada

Špičkové lyžařské středisko Arraba / Marmolada je součástí světově proslulého okruhu Sella Ronda, který vznikl spojením středisek Arabba / Marmolada, Val Gardena, Alta Badia a Val di Fassa. Užívat si tak můžete na více než 400 km sjezdovek. Samotné středisko nabízí 60 km převážně náročnějších sjezdových tratí s nezaměnitelnou kulisou nejvyššího vrcholu Dolomit, Marmoladou (3 342 m n. m.). Doporučujeme vyzkoušet si 12 km dlouhou červenou trať vedoucí z jejího vrcholu. Arabba nabízí také četné možnosti lyžování ve volných terénech a adrenalinoví nadšenci mohou vyzkoušet i heliski.

Arabba

Val Gardena

Luxusní středisko Val Gardena je další z okruhu Sella Ronda. Díky vysoké kvalitě a různorodosti 175 km sjezdových tratí, výborné lyžařské propojenosti a nejmodernějším přepravním zařízením se řadí mezí nejlepší střediska na světě. Užijete si ho, zejména pokud patříte mezí náročné lyžaře. Čeká na vás 18 km nádherných černých svahů, četné možnosti volných terénů i extrémního lyžování. Nemusíte se ale bát, když černé sjezdovky nevyhledáváte. Na Plan de Gralba naleznete pěkné modré a červené tratě. Své první obloučky si můžete pilovat na širokých sjezdovkách v části Alpe di Siusi. Nadšení budou i příznivci skialpinismu nebo běžeckého lyžování. Ve Val Gardena je připraveno více než 100 km bílých stop. Hlavními centry střediska jsou Ortisei, Santa Cristina a Selva di Gardena, kde najdete luxusní obchody, restaurace a bary.

Val Gardena

Tonale

Areál tvoří 4 lyžařsky propojené části – Passo Tonale, ledovec Presena, Ponte di Legno a Temú, které se výborně doplňují. Středisko nabízí 100 km sjezdových tratí. V části Passo Tonale naleznete široké a prosluněné modré a červené tratě, které ocení především rodiny s dětmi. V Ponte di Legno a Temú na vás čekají sportovnější červené a černé tratě. Poslední částí je ledovec Presena, který díky své výšce 3 016 m n. m. zaručuje kvalitní lyžování od podzimu do jara. Z vaší zimní dovolené v Itálii si můžete také odnést adrenalinový zážitek z atrakce Zip Line. V sedacím závěsu překonáte za 4 minuty převýšení 249 m. Odvážit se spustit dolů můžete buď sami, nebo v páru. Nachází se u dolní stanice sedačky Casola v Ponte di Legno. Dalším nezapomenutelným zážitkem v Tonale je návštěva ledového domu Ice Dome, kde se konají hudební koncerty na nástrojích vyrobených z ledu. Tato stavba se nachází v Passo Paradiso ve výšce 2 600 m n. m.

středisko Tonale – ledovec Presena

Výběr správného střediska je základem spokojené zimní dovolené. Tato a mnohá další lyžařská střediska Itálie naleznete v nabídce cestovní kanceláře Ludor. Využijte jejich bohatých zkušeností, skvělých cen a široké nabídky, ze které si vybere každý.

GPS: 46°32'14.8"N 10°08'05.8"E (Livigno)

GPS: 46°17'54.9"N 11°35'19.7"E (Val di Fiemme)

GPS: 46°29'47.5"N 11°52'23.3"E (Arraba/Marmolada)

GPS: 46°33'28.5"N 11°43'50.2"E (Val Gardena)

GPS: 46°15'27.7"N 10°34'42.9"E (Tonale)

 

Zdroj a foto: PR, ludor.czDiskuze u článku (0)

Název: *
Obsah: *
Nick: *
E-mail:
Kontrolní číslo: *
* Povinná položka

Souvisejicí články

Itálie, Lago di Garda – za odpočinkem i sportem
Publikováno: 29.6.2021
Plánujete letos dovolenou u moře v Itálii? Co takhle alespoň jednou zkusit vyměnit moře za jezero. Slibuji, že tohoto rozhodnutí nebudete litovat.

Itálie, Arco – bouldery pod východní stranou hory Colodri
Publikováno: 31.8.2015
Arco je mezi lezci italským rájem, jelikož se zde nachází přes 20 lezeckých oblastí různých obtížností a délek. Na své si zde přijdou i bouldeři a milovníci zajištěných cest (ferat). Městečko samo o sobě je příjemným místem k návštěvě pro své malebné historické centrum plné restaurací, ale také lezeckých obchodů. Dominantou Arca je hrad, který městečko z výšky střeží.

Itálie, Bologna – monumentální bazilika a další památky
Publikováno: 17.11.2017
V dnešním článku se opět budeme věnovat krásné Bologni.

Itálie, Bolzano – Ötziho město I.
Publikováno: 14.8.2015
Bolzano je centrem autonomního regionu Tridentsko-Horní Adiže. Za čtyři roky tomu bude sto let, co Itálie tuto oblast, dříve patřící Rakousko-Uhersku a jeho předchůdcům, anektovala. Pod rakousko-uherskou vládou se region nazýval Deutschsüdtirol.

Itálie, Brescia – zajímavé město mezi Benátkami a Milánem
Publikováno: 23.2.2018
Brescia patří ke skrytým klenotům severní Itálie a je snadné ji přehlédnout, protože v okolí je mnoho jiných měst, která jsou turistickými průvodci protěžována. Jmenujme například Milán nebo nedaleká jezera Gardo a Como. Přitom v Brescii je toho k vidění poměrně hodně. Navíc považte, že město leželo na důležité římské obchodní stezce.

Itálie, Dolomity – jak jsem propadla jejich kouzlu I.
Publikováno: 13.9.2015
V loňském roce jsem se seznámila s fajn lidmi, kteří cestují nejen po České republice, ale i po celém světě. Tentokrát se chystali do Dolomit a mě vzali s sebou...

Itálie, Dolomity – jak jsem propadla jejich kouzlu II.
Publikováno: 20.9.2015
Máme tu druhý den naší výpravy do Dolomit a čeká nás průsmyk Passo Pordoi (2 239 m n. m.) a ty zdatnější i zdolání vrcholu Piz Boe (3 115 m n. m.). Počasí nám opět přeje, takže hurá na lanovku směr vrchol Sass Pordoi (2 950 m n. m.).

Itálie, Dolomity – jak jsem propadla jejich kouzlu III.
Publikováno: 27.9.2015
Kvůli špatnému počasí se vydáváme do muzea horolezce Reinholda Messnera – Firmian, které bylo otevřeno r. 2006 na hradě Sigmundskron. Musím uznat, že prostory hradu jsou pro téma historie horolezectví velice vhodné.

Itálie, Finale Ligure – do města i na ferratu
Publikováno: 14.9.2019
Dnes se s námi podíváte do italského města Finale Ligure, které leží v provincii Savona v Janovském zálivu (Ligurské moře) a patří k italské Riviéře. Ač možná Finale Ligure není mezi klasickými turisty příliš známé, sjíždí se sem plno milovníků horských kol, protože v okolí se nacházejí pěkné trasy i MTB traily.

Itálie, Livorno – jako v Benátkách
Publikováno: 11.5.2018
Na pobřeží severozápadní Itálie (přibližně 90 kilometrů západně od Florencie) se rozkládá město Livorno. Domov 160 tis. lidí je opravdu zajímavým místem, kam se vydat na dovolenou.

Itálie, Milán – Parco Sempione a Castello Sforzesco
Publikováno: 11.7.2018
Nejen rušné módní ulice velkoměsta, ale i prostor k odpočinku v chládku městských parků nabídne svým návštěvníkům Milán. Z množství parků určitě nevynechejte alespoň ten přímo v centru města. A to nejen proto, že se zde nachází hrad Castello Sforzesco.

Itálie, Milán –  Leonardo da Vinci a Poslední večeře
Publikováno: 4.7.2018
Itálie nabízí svým návštěvníkům umělecké skvosty světoznámých výtvarných umělců. Milán je spojen s jedním z nejznámějších renesančních malířů, jehož dílo jen tak jednoduše nepřevezou do některé ze světových galerií. Jedná se o slavnou Poslední večeři Leonadra da Vinci.

Itálie, Modena I – historie města
Publikováno: 23.1.2019
Itálie je země vlnících se vrchů a rovin s nádhernými sceneriemi historických míst. Tentokrát vás zavedeme do malebné nížiny regionu Emilia-Romagna, kterou protéká řeka Pád. Naším cílem bude známé město Modena, které je spojeno mimo jiné i s úchvatnými hlasy jeho rodáků – Luciana Pavarottiho a Mirelly Freni.

Itálie: Alpentrip II. - Brennerem do Jižních Tyrol
Publikováno: 19.8.2012
Druhá část cesty nás zavede přes Brennerský průsmyk do Jižního Tyrolska, za červeným vínem, pálenkou a vzpomínkou na K. H. Borovského.

Itálie: Alpentrip IV. - Trento
Publikováno: 2.9.2012
Dnes nás čeká menší zastavení ve městě, které však z běžných cestovatelů navštíví jen skutečný obdivovatel sakrální architektury. Bude to zastávka ve městě, kde se snoubí středoevropské a italské kulturní dědictví.

Itálie: Alpentrip V. - Lago di Garda I.
Publikováno: 9.9.2012
Lago di Garda - jakési synonymum aktivní dovolené, která každoročně láká statisíce turistů do jedné z nejatraktivnějších alpských lokalit, kde si na své přijdou především milovníci všech druhů horské turistiky, cyklistiky i windsurfingu.

Itálie: Benátky - když vás Jadran omrzí I.
Publikováno: 28.10.2013
Svého času jsem provázela naše turisty po Benátkách a patřilo se, pokud možno i názorně, seznámit je s význačnými umělci a jejich díly, kteří v tomto městě nebo okolí žili a tvořili. Basilika dei Frari - velkolepý chrám nacházející se poblíž mostu Rialto, nabízel hned několik typů.

Itálie: Lago di Garda - Arco - Belvedere
Publikováno: 20.7.2013
Lago di Garda je velmi oblíbeným místem aktivní dovolené. Oblast okolo tohoto největšího italského jezera je proslulá pro své prostředí, cyklotrasy, lezecké oblasti, via ferrata a jezero jako takové je rájem windsurfařů.

Itálie: Lago di Garda - Arco - Nago
Publikováno: 27.7.2013
Nago je jeden ze skalních útvarů v této oblasti, který nabízí velmi kvalitní lezení. Útvar lezcům nabízí přes 135 cest různých obtížností (od 4a do 7c+).

Itálie: Město Terst
Publikováno: 20.6.2011
Město Terst patří k největším přístavům na pobřeží Jaderského moře. Za Rakousko-Uherska býval hlavním přístavem habsburské monarchie, což z něho udělalo nejen mondénní letovisko plné historických památek, ale i významné hospodářské a obchodní centrum.

Itálie: Montecatini Terme I – léčivá síla vyvěrající ze země
Publikováno: 26.12.2018
Po krátké době vás opět pozveme na procházku do italského lázeňského městečka. Tentokrát se přesuneme do Toskánska, přesněji do jeho největšího a nejznámějšího lázeňského města, které navštívilo mnoho významných osobností. Luxus, odpočinek a únik od každodenní rutiny a povinností si můžete dopřát i vy, pokud navštívíte proslulé lázně Montecatini Terme.

Itálie: Salsomaggiore Terme I – od malé vesničky až po lázeňské město
Publikováno: 11.11.2018
Při cestování lze spojit příjemné s ještě příjemnějším, proto vás dnes zavedeme do lázní. Mezi množstvím italských lázeňských městeček, kde si můžete zregenerovat svou duši i tělo, jsme si vybrali Salsomaggiore Terme, nacházející se na úpatí Apenin v oblasti Emilia-Romagna.


Souvisejicí fotogalerie

Itálie: Kouzelná města a městečka III
Když se řekne Itálie, každý si představí módu, umění, hudbu, nádherné památky, výjimečnou gastron...

Itálie: Kouzelná města a městečka II
Když se řekne Itálie, každý si představí módu, umění, hudbu, nádherné památky, výjimečnou gastron...

Itálie: Kouzelná města i městečka
Když se řekne Itálie, každý si představí módu, umění, hudbu, nádherné památky, výjimečnou gastron...

Itálie, Benátky: Jeden večer v Benátkách
Letní večer v Benátkách... Foto: Jan Chaloupka, červenec 2012

Itálie: Podzim v Dolomitech
Ti, kdo už dávno objevili Dolomity a kraj Alta Badia vědí, že kromě vynikajících podmínek na ...


Souvisejicí videa

Itálie: Marmolada – královna Dolomit
Dolomity jsou podle spousty návštěvníků tou nejkrásnější částí italských Alp. Dnes se spolu s nám...

 
Itálie: Val di Fiemme a středisko Latemar
Val di Fiemme je jednou z nejoblíbenějších a zároveň nejdostupnějších oblastí v celých italských ...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Ahoj léto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Roční elektronické předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Dárková kazeta s produkty Vincentka
3. cena:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Kolekce knih z edice Výlety s dětmi od vydavatelství Dajama
2. cena redakce:
Fotokniha a turistická mapa od vydavatelství CBS
3. cena redakce:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.8.2022
Soutěže s hodnotnými cenami, bohatý kulturní program pro děti i dospělé, výborné občerstvení a kupa zábavy čeká na návštěvníky akce Mistrovství Slovenska v hodě telefonem, které se uskuteční 20. srpna 2022 v době Lučenského hodování.
17.8.2022
V Bardějovských lázních můžete v průběhu neděle 21.srpna 2022 vzdát hold císařovně Alžbětě – zvané Sisi, která se zde léčila prostřednictvím akce Alžbětinský den.  
16.8.2022
Nenechte si ujít dvě zajímavé akce, které vám přinesou to nejnovější i nejzajímavější z oblasti zemědělství, potravinářství a ze světa minerálů, hornin nebo zkamenělin. Navíc chybět nebude i množství doprovodných akcí.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 19. 8. 2022
svátek:Ludvík
dnes:
pátek 19.8.
19 °C
zítra:
sobota 20.8.
19 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X