www.infoglobe.cz » Rakousko, Lyžování v Alpách III – nekonečné sjezdovky lyžařského střediska Skicircus – Leogang, Hinterglemm

Rakousko, Lyžování v Alpách III – nekonečné sjezdovky lyžařského střediska Skicircus – Leogang, Hinterglemm

Publikováno: 14.2.2016
Po projetí sjezdovek v okolí městečka Saalbach se nacházíme na severním hřebeni na hoře Wildenkarkogel a vydáváme se po směru šipky s titulkem Leogang.

Jako první potkáváme čtyřsedačkovou lanovku, pod kterou vede příjemná bílá „dálnice“. Dále se sjíždí do východního údolí, kde je pro návštěvníky přichystaná dráha se zatáčkami – Montelino Trail. Jak z vrcholu Grosser Asitz, tak i z vedlejšího Kleine Asitz vedou dvě varianty více či méně prudkých sjezdovek. Vyjíždíte-li na vrchol Kleine Asitz šestimístnou lanovkou, tak vás po pravé straně zaujmou lyžaři a snowboardisti, kteří předvádějí své naučené kousky na velkých či malých skocích.

údolí Leogangu

Výhled z AsitzBräu do údolí Leogangu je překrásný díky hornatému masivu stojícímu přímo proti vám. Do údolí vede široká modrá sjezdovka. Přímo na jejím plochém vrcholku se nachází malá poma. Jste-li lyžař začátečník (ubytovaný v Leogangu), ale i přesto se chcete stát součástí hornatých vrcholků s lyžemi na nohou, na této malé sjezdovce si můžete na kraji jezdit svoje dlouhé pomalé obloučky a také se kochat výhledem, který byste na jiné malé sjezdovce jen těžko hledali (dolů můžete sjet opět lanovkou). Zkušení jezdci se mohou střemhlav pustit dolů ze svahu. Můžete bez povšimnutí minout mezistanici dlouhé kabinkové lanovky Asitzbahn a pokračovat do údolí buď černou, nebo červenou variantou až dolů k dětské pomě.

pohled z hory Grosser Asitz

Není výjimkou, že je tato sjezdovka k mezistanici zahalena mlhou. Po překonání dalších výškových metrů lanovkou vám sjezdovka nabídne pohádkový výhled nad vatové mráčky. Další varianta sjezdu se nachází za mezistanicí, kde se musíte držet vlevo. Nad krátkou sjezdovkou tam lyžaře vozí starý čtyřmístný vlek, který je v podstatě jediným vlekem, kde člověk může (za dobrého počasí) během vyvezení chytat bronz, což je samozřejmě příjemná změna. Pokud jste ubytovaní v Leogangu, můžete také navštívit místní osvětlenou sáňkařskou dráhu.

Leogang se často ocitá v mlze

moderní lanovky nad Leogangem jsou bohužel často v mlzevelikáni v okolí, částečně také v mlze

Třetí částí je nejzápadnější městečko Hinterglemm, kde o sjezdovky také není nouze. Dominantní horou je Schattberg West, která nabízí krásný výhled na vzdálené vrcholy dvoutisícových hor. Z vrcholu vede krátká černá sjezdovka, která má většinou ideální tvrdost sněhu pro příjemný skluz. Do údolí pak vede dlouhá červená sjezdovka. Černé sjezdovky hory Zwölferkogel jsou také velmi vydatné. Mírnější sjezdovky pak najdete na druhé straně údolí.

výhled z Schattberg Westrestaurace na sjezdovkách praskají ve švech

Celý areál nabízí mnoho příjemných restaurací a venkovních barů, které se nacházejí jak na vrcholcích hor, tak na sjezdovkách. Co by to bylo za lyžování bez rakouské polévky a zlatavého piva. Ty však nabízí každé lyžařské středisko. A kde si dáme polévku příští neděli? Nenechte si ujít náš další lyžařský tip.

GPS: 47°26'20.1"N 12°45'31.0"E

 

Text a foto: Martina BrožkováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Rakousko, Ischgl – ráj lyžařské turistiky a skialpinismu
Publikováno: 27.1.2019
Dnes se vydáme do malebné rakouské obce Ischgl ve spolkové zemi Tyrolsko (okres Landeck), která se rozprostírá přímo pod úpatím světoznámého lyžařského střediska Silvretta Arena Ischgl-Samnaun v Paznaunském údolí.

Rakousko, Lyžování v Alpách IV: Unikátní středisko Hintertux
Publikováno: 21.2.2016
Je mnoho velmi kvalitních středisek, která lákají příznivce zimních sportů, proto je vždy dobré, když mají něco extra v nabídce. Zimní středisko Hintertuxer Gletscher, lidově řečeno Hintertux, jednu mimořádnou nabídku má – a ne jen tak ledajakou.

Rakousko: Dachstein – horský masiv Severních vápencových Alp
Publikováno: 21.1.2015
Rakousko je typickou hornatou krajinou, jejíž většinu území tvoří četné horské masivy Východních Alp. Rozsáhlé horské komplexy oddělené hlubokými údolími a vysoké hory klesající strmě do údolí tvoří charakteristický ráz alpské krajiny Rakouska.

Rakousko: Lyžování v Alpách I – lyžařské středisko vesnického typu Dachstein West
Publikováno: 31.1.2016
Zima je v plném proudu a sněhu je bohužel v naší zemi rok od roku méně. Pokud se nespokojíte s velikostí našich svahů a jejich umělým sněhem, nezbývá než se vydat do Alp.

Rakousko: Schladming-Dachstein – zimní radovánky trochu jinak
Publikováno: 16.12.2015
Pro všechny milovníky zimy a skvělého lyžování je jako stvořená návštěva prázdninového regionu Schladming-Dachstein. Nachází se v srdci Rakouska (ve spolkové zemi Štýrsko) a nabízí množství akcí, špičkově upravených běžeckých tratí a sjezdovek vhodných pro alpské lyžování. A to zdaleka není vše!

Rakousko: Lyžování v Alpách II – nekonečné sjezdovky lyžařského střediska Skicircus – Saalbach
Publikováno: 7.2.2016
V minulém článku jsme si představili lyžařské středisko rodinného typu. Pokud vám jeho červené sjezdovky nestačily a pro kvalitní požitek z jízdy potřebujete pořádné černé sjezdovky, popojeďte například o sto kilometrů jihozápadně do malebného lyžařského městečka Saalbach (460 km z Prahy).

Dolní Rakousko: Annaberg - zahájení lyžařské sezóny
Publikováno: 11.12.2013
Opět je tu zima, pro někoho možná příliš chladná a nevlídná, pro mě však snad nejoblíbenější roční období. Vše je ukryto pod nadýchanou bílou sněhovou peřinou a působí jaksi klidněji, ba dokonce i čistěji než po zbytek roku. Je to také čas zimních dovolených na horách, setkání s přáteli u sklenky svařeného vína, nebo skvělé zelňačky, která v tomto ročním období jistě zahřeje.

Rakousko, Korutany – Nassfeld: ideální lyžovačka pro všechny
Publikováno: 18.2.2015
Opět je tu zima. Roční období, které mnozí proklínají, a to nejen kvůli mínusovým teplotám či nadílce sněhu, ale také pro kratší den, který v některých lidech vyvolává depresi. Mně však mínusové teploty ani kupy sněhu, podobně jako mnoho dalších milovníků zimních sportů, nestraší, spíše naopak.

Rakousko, Korutany – lyžovačka v obci Kötschach-Mauthen
Publikováno: 4.2.2015
Na přelomu roku se nám podařilo na pár dní zavítat do malebné horské obce Kötschach-Mauthen, která se nachází ve spolkové zemi Korutany v okrese Hermagor. Čím si nás tato krásná obec získala a co všechno dokáže nabídnout svým návštěvníkům, i o tom si popovídáme v dnešním článku!

Rakousko: Nezapomenutelná jarní lyžovačka v lokalitě Skicircus
Publikováno: 2.4.2014
Pokud i vy patříte k milovníkům zimních sportů, jistě není třeba představovat lyžařskou lokalitu známou jako Skicircus, patří totiž k tomu nejlepšímu, co vám sousední Rakousko v rámci lyžařských terénů dokáže nabídnout.

Rakousko: Hintertux - ledovcové lyžování
Publikováno: 10.3.2008
Paní zima v posledních dnech sice vystrčila drápky, ale i tak se její letošní představení dá považovat za velmi chabé. Milovníci zimních radovánek se již druhý rok po sobě pořádně nesvezli a už je tu jaro. Za sněhem se tedy budeme muset tentokrát vydat na jih, do 550km vzdáleného střediska Hintertux na hranici Rakouska a Itálie.


Souvisejicí fotogalerie

Rakousko: zimní ráj jménem Schladming-Dachstein
Vychutnejte si pohled na krásu rakouské rekreační oblasti Schladming-Dachstein, která se nachází ...

Rakousko, Salzburg – lokalita Skicircus
Lyžařskou lokalitu Skicircus nacházející se v oblasti nad obcemi Saalbach, Hinterglemm a Leogang ...

Rakousko, Korutany – Nassfeld: skvělá lyžovačka
Vše, co si milovník zimních sportů může přát a ještě mnohem více, najdete v jednom z mnoha alpský...

Rakousko, Korutany – obec Kötschach-Mauthen
Zablouděte spolu s námi alespoň na chvilku prostřednictvím fotogalerie do malebné horské obce Köt...

Rakousko: Lyžovačka v 8 lyžařských střediscích
Během zimních dnů není lepší zábavy, než jít na rodinnou lyžovačku. V této týdenní fotogalerii mů...

Rakousko,Kaprun-lyžovačka na ledovci Kitzsteinhorn
Přeneste se spolu s námi prostřednictvím fotek alespoň na chvilku vysoko nad Zell am See-Kaprun, ...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Město mýma očima

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
2. cena:
Kniha Jak si užít cestování z Knižního klubu
1. cena redakce:
Hotel Jítravský Dvorec - voucher na noc v hotelovém apartmánu pro dva se vstupem do wellness!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci šitou fotoknihu A4 o 40 stranách!
3. cena redakce:
2 vstupenky na exkurzi do Velkopopovického pivovaru Kozel

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

23.10.2019
Festival věnovaný cestování na kole se všemi jeho krásami se uskuteční v sobotu 9. listopadu v kině Hvězda v Trnavě.
22.10.2019
Praha nechala zrekonstruovat kobky v nábřežních zdech pražské náplavky. Vzniklý prostor obsadí nájemci. Dny otevřených dveří na Rašínově nábřeží se pro veřejnost uskuteční 23. a 24. října už za provozu.
21.10.2019
Ve čtvrtek 7. listopadu otevře v Trenčíně své brány čtrnáctý ročník festivalu dobrodružných filmů HoryZonty. Akce bude probíhat v kině Hvězda a v klubu Paprsek.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - IRSKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 23. 10. 2019
svátek:Teodor
dnes:
středa 23.10.
16 °C
zítra:
čtvrtek 24.10.
15 °C