www.infoglobe.cz » Rakousko, Lyžování v Alpách III. – nekonečné sjezdovky lyžařského střediska Skicircus – Leogang, Hinterglemm

Rakousko, Lyžování v Alpách III. – nekonečné sjezdovky lyžařského střediska Skicircus – Leogang, Hinterglemm

Publikováno: 9.1.2023
Po projetí sjezdovek v okolí městečka Saalbach se nacházíme na severním hřebeni na hoře Wildenkarkogel a vydáváme se po směru šipky s titulkem Leogang.

Zimní čtení vám přináší:

spoločnosť V-spoj s.r.o.

Jako první potkáváme čtyřsedačkovou lanovku, pod kterou vede příjemná bílá „dálnice“. Dále se sjíždí do východního údolí, kde je pro návštěvníky přichystaná dráha se zatáčkami – Montelino Trail. Jak z vrcholu Grosser Asitz, tak i z vedlejšího Kleine Asitz vedou dvě varianty více či méně prudkých sjezdovek. Vyjíždíte-li na vrchol Kleine Asitz šestimístnou lanovkou, tak vás po pravé straně zaujmou lyžaři a snowboardisti, kteří předvádějí své naučené kousky na velkých či malých skocích.

údolí Leogangu

Výhled z AsitzBräu do údolí Leogangu je překrásný díky hornatému masivu stojícímu přímo proti vám. Do údolí vede široká modrá sjezdovka. Přímo na jejím plochém vrcholku se nachází malá poma. Jste-li lyžař začátečník (ubytovaný v Leogangu), ale i přesto se chcete stát součástí hornatých vrcholků s lyžemi na nohou, na této malé sjezdovce si můžete na kraji jezdit svoje dlouhé pomalé obloučky a také se kochat výhledem, který byste na jiné malé sjezdovce jen těžko hledali (dolů můžete sjet opět lanovkou). Zkušení jezdci se mohou střemhlav pustit dolů ze svahu. Můžete bez povšimnutí minout mezistanici dlouhé kabinkové lanovky Asitzbahn a pokračovat do údolí buď černou, nebo červenou variantou až dolů k dětské pomě.

pohled z hory Grosser Asitz

Není výjimkou, že je tato sjezdovka k mezistanici zahalena mlhou. Po překonání dalších výškových metrů lanovkou vám sjezdovka nabídne pohádkový výhled nad vatové mráčky. Další varianta sjezdu se nachází za mezistanicí, kde se musíte držet vlevo. Nad krátkou sjezdovkou tam lyžaře vozí starý čtyřmístný vlek, který je v podstatě jediným vlekem, kde člověk může (za dobrého počasí) během vyvezení chytat bronz, což je samozřejmě příjemná změna. Pokud jste ubytovaní v Leogangu, můžete také navštívit místní osvětlenou sáňkařskou dráhu.

Leogang se často ocitá v mlze

velikáni v okolí, částečně také v mlzevýhled z Schattberg West

Třetí částí je nejzápadnější městečko Hinterglemm, kde o sjezdovky také není nouze. Dominantní horou je Schattberg West, která nabízí krásný výhled na vzdálené vrcholy dvoutisícových hor. Z vrcholu vede krátká černá sjezdovka, která má většinou ideální tvrdost sněhu pro příjemný skluz. Do údolí pak vede dlouhá červená sjezdovka. Černé sjezdovky hory Zwölferkogel jsou také velmi vydatné. Mírnější sjezdovky pak najdete na druhé straně údolí.

moderní lanovky nad Leogangem jsou bohužel často v mlze

Celý areál nabízí mnoho příjemných restaurací a venkovních barů, které se nacházejí jak na vrcholcích hor, tak na sjezdovkách. Co by to bylo za lyžování bez rakouské polévky a zlatavého piva. Ty však nabízí každé lyžařské středisko. A kde si dáme polévku příště? Nenechte si ujít náš další lyžařský tip.

restaurace na sjezdovkách praskají ve švech

GPS: 47°26'20.1"N 12°45'31.0"E

Text a foto: Martina BrožkováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Rakousko, Zell am See – kouzelný salzburský region
Publikováno: 26.1.2020
Dnes nás čeká výlet do rakouské spolkové země Salzburg, přesněji do úchvatného regionu Zell am See, který je proslulý lyžařskými středisky, nádhernými jezery, malebnými vesničkami nebo majestátními horami.

Rakousko, Korutany – lyžovačka v obci Kötschach-Mauthen
Publikováno: 25.1.2023
Na přelomu roku se nám podařilo na pár dní zavítat do malebné horské obce Kötschach-Mauthen, která se nachází ve spolkové zemi Korutany v okrese Hermagor. Čím si nás tato krásná obec získala a co všechno dokáže nabídnout svým návštěvníkům, i o tom si popovídáme v dnešním článku!

Rakousko, Lyžování v Alpách IV: Unikátní středisko Hintertux
Publikováno: 16.1.2023
Je mnoho velmi kvalitních středisek, která lákají příznivce zimních sportů, proto je vždy dobré, když mají něco extra v nabídce. Zimní středisko Hintertuxer Gletscher, lidově řečeno Hintertux, jednu mimořádnou nabídku má – a ne jen tak ledajakou.

Rakousko: Nezapomenutelná jarní lyžovačka v lokalitě Skicircus
Publikováno: 2.4.2014
Pokud i vy patříte k milovníkům zimních sportů, jistě není třeba představovat lyžařskou lokalitu známou jako Skicircus, patří totiž k tomu nejlepšímu, co vám sousední Rakousko v rámci lyžařských terénů dokáže nabídnout.

Rakousko: Lyžování v Alpách II. – nekonečné sjezdovky lyžařského střediska Skicircus – Saalbach
Publikováno: 2.1.2023
V minulém článku jsme si představili lyžařské středisko rodinného typu. Pokud vám jeho červené sjezdovky nestačily a pro kvalitní požitek z jízdy potřebujete pořádné černé sjezdovky, popojeďte například o sto kilometrů jihozápadně do malebného lyžařského městečka Saalbach (460 km z Prahy).

Rakousko, Korutany – Nassfeld: ideální lyžovačka pro všechny
Publikováno: 28.12.2022
Opět je tu zima. Roční období, které mnozí proklínají, a to nejen kvůli mínusovým teplotám či nadílce sněhu, ale také pro kratší den, který v některých lidech vyvolává depresi. Mně však mínusové teploty ani kupy sněhu, podobně jako mnoho dalších milovníků zimních sportů, nestraší, spíše naopak.

Rakousko: Lyžování v Alpách I – lyžařské středisko vesnického typu Dachstein West
Publikováno: 26.12.2022
Zima je v plném proudu a sněhu je bohužel v naší zemi rok od roku méně. Pokud se nespokojíte s velikostí našich svahů a jejich umělým sněhem, nezbývá než se vydat do Alp.

Rakousko, Ischgl – ráj lyžařské turistiky a skialpinismu
Publikováno: 22.1.2022
Dnes se vydáme do malebné rakouské obce Ischgl ve spolkové zemi Tyrolsko (okres Landeck), která se rozprostírá přímo pod úpatím světoznámého lyžařského střediska Silvretta Arena Ischgl-Samnaun v Paznaunském údolí.

Rakousko: Schladming-Dachstein – zimní radovánky trochu jinak
Publikováno: 16.12.2015
Pro všechny milovníky zimy a skvělého lyžování je jako stvořená návštěva prázdninového regionu Schladming-Dachstein. Nachází se v srdci Rakouska (ve spolkové zemi Štýrsko) a nabízí množství akcí, špičkově upravených běžeckých tratí a sjezdovek vhodných pro alpské lyžování. A to zdaleka není vše!

Rakousko: Dachstein – horský masiv Severních vápencových Alp
Publikováno: 21.1.2015
Rakousko je typickou hornatou krajinou, jejíž většinu území tvoří četné horské masivy Východních Alp. Rozsáhlé horské komplexy oddělené hlubokými údolími a vysoké hory klesající strmě do údolí tvoří charakteristický ráz alpské krajiny Rakouska.

Dolní Rakousko: Annaberg - zahájení lyžařské sezóny
Publikováno: 11.12.2013
Opět je tu zima, pro někoho možná příliš chladná a nevlídná, pro mě však snad nejoblíbenější roční období. Vše je ukryto pod nadýchanou bílou sněhovou peřinou a působí jaksi klidněji, ba dokonce i čistěji než po zbytek roku. Je to také čas zimních dovolených na horách, setkání s přáteli u sklenky svařeného vína, nebo skvělé zelňačky, která v tomto ročním období jistě zahřeje.

Rakousko: Hintertux - ledovcové lyžování
Publikováno: 10.3.2008
Paní zima v posledních dnech sice vystrčila drápky, ale i tak se její letošní představení dá považovat za velmi chabé. Milovníci zimních radovánek se již druhý rok po sobě pořádně nesvezli a už je tu jaro. Za sněhem se tedy budeme muset tentokrát vydat na jih, do 550km vzdáleného střediska Hintertux na hranici Rakouska a Itálie.


Souvisejicí fotogalerie

Rakousko: zimní ráj jménem Schladming-Dachstein
Vychutnejte si pohled na krásu rakouské rekreační oblasti Schladming-Dachstein, která se nachází ...

Rakousko, Salzburg – lokalita Skicircus
Lyžařskou lokalitu Skicircus nacházející se v oblasti nad obcemi Saalbach, Hinterglemm a Leogang ...

Rakousko, Korutany – Nassfeld: skvělá lyžovačka
Vše, co si milovník zimních sportů může přát a ještě mnohem více, najdete v jednom z mnoha alpský...

Rakousko, Korutany – obec Kötschach-Mauthen
Zablouděte spolu s námi alespoň na chvilku prostřednictvím fotogalerie do malebné horské obce Köt...

Rakousko: Lyžovačka v 8 lyžařských střediscích
Během zimních dnů není lepší zábavy, než jít na rodinnou lyžovačku. V této týdenní fotogalerii mů...

Rakousko,Kaprun - lyžovačka na ledovci Kitzsteinhorn
Přeneste se spolu s námi prostřednictvím fotek alespoň na chvilku vysoko nad Zell am See - Kaprun...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Z lásky

15. 4. – 30. 6. 2023
1. cena:
Láskyplný balíček
2. cena:
Láskyplný balíček
3. cena:
Láskyplný balíček
1. cena redakce:
Láskyplný balíček
2. cena redakce:
Láskyplný balíček
3. cena redakce:
Láskyplný balíček

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

6.6.2023
V sobotu 10. června 2023 se v prostorách Akademie Policejního sboru na Sklabinské ulici v Bratislavě uskuteční Den Ministerstva vnitra Slovenské republiky i pro nejmenší odkud si odnesete skvělé zážitky i hodně nových informací.
2.6.2023
Nenechte si ujít akci,  která dává lidem možnost poznat oblíbená místa zahradního umění naší republiky novým způsobem nebo nahlédnout do běžně nepřístupných parků a zahrad.
31.5.2023
V Bardějovských lázních se v pátek 2. června 2023 slavnostně začne 26. ročník lázeňské sezóny. Na programu bude otevření Parku Bély Kellera u Střediska obchodu a služeb, jeho hudební lavičky a pamětní tabule. Chybět nebude ani požehnání minerálních pramenů za účasti zástupců cirkví v prostorách lázeňské kolonády a mnoho jiného.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 6. 6. 2023
svátek:Norbert
dnes:
úterý 6.6.
14 °C
zítra:
středa 7.6.
14 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X