www.infoglobe.cz » Rakousko: Zima na štýrský způsob

Rakousko: Zima na štýrský způsob

Publikováno: 25.12.2019
Tentokrát se vydáme na lyžařské kopce, chaty a lanovky do Štýrska. Řekneme si něco o novinkách letošní sezony, o sportovním vyžití, o relaxaci a nevynecháme ani kulturní akce.

Na jihovýchodě Rakouska se rozprostírá druhá největší spolková země Štýrsko, která nabízí celoroční zážitky pro celou rodinu. 

Planai, pixabay.com

Snad tou nejlepší zprávou na úvod je, že v lyžařském středisku Planai v Schladmingu byla do provozu spuštěna 10místní kabinková lanovka, která je dosud největší investicí v historii střediska. Jedná se o nejmodernější výkonnou kabinkovou lanovku nové produktové řady „D-Line“ se 153 kabinkami a přepravní kapacitou 3800 osob za hodinu. Návštěvníci mají k dispozici nejmodernější technické vybavení – bezbariérový nástup a výstup, větší kabinky a moderní design.

Štýrsko, (c) Steiermark Tourismus

Novinky jako novou lanovku, rozšíření zasněžovacího systému nebo vybudování horského hostince mají i ve středisku Mariazeller Bürgeralpe. Středisko Tauplitz zas láká na novou údolní stanici s komfortní úschovnou lyží s vyhřívanými a uzamykatelnými skříňkami, restauraci s regionální kuchyní i nové parkoviště nedaleko údolní stanice. Také v lyžařském středisku Lachtal vytvořili asi 1 km dlouhou sjezdovku a vylepšili zasněžovací systémy.

Štýrsko, (c) Steiermark Tourismus

Štýrsko bude mít brzy i nové lyžařské středisko za více než 51 milionů eur, které vzniká v Haus im Ennstal, nedaleko sjezdu Prenner v Hauser Kaibling. Staví se zde dovolenkový areál s 36 horskými chatami a 30 apartmány. Středisko nabídne přímý přístup k lanovkám přes 4 vrchy v Schladmingu nebo skvělé výhledy na pohoří Dachstein.

Štýrsko, pixabay.com

Pokud se řadíte k milovníkům jógy, tak ve Schladmingu ještě zůstaneme. Mají tu pro vás totiž speciální pobytový balíček spojující kulinářské zážitky s lyžováním a jógou na lyžařských svazích. Den začnete vydatnou snídaní ve středisku Reiteralm, pak si vychutnáte lyžovačku a jógu v pohoří Hochwurzen a na závěr si dopřejete vegetariánské překvapení na chatě Kessleralm (středisko Planai) a posezení v útulném Après-Ski v Hauser Kaibling (Almarena) s kulinářskými specialitami.

Štýrsko, pixabay.com

Vysokohorští turisté si přijdou na své při výstupu na vrch Loser. Lanovkami Loser-Jet a dvousedačkovou lanovkou se dostanete do výšky 1600 m n. m. Odtud projdete po upravené horské cestičce za cca 45 minut k údolní stanici lanovky Sonnleitenlift, odkud se vám naskytne výhled na zasněžené chaty Egglgrube. Tatáž trasa vede zpět na Loser-Alm, kde si můžete udělat přestávku na chutné občerstvení podávané na terase s nádherným výhledem. Pak se můžete svézt vlekem do údolí nebo zakončit výlet sportovním sáňkováním na rodinném lyžařském svahu Loser.

Štýrsko, pixabay.com

Na samotném vrchu Loser se milovníkům zimní turistiky otevřou fantastické výhledy na pohoří Tote Gebirge, přes vrch Trisselwand a jezero Altausseer See až k dachsteinskému ledovci.

Milovníci běžkování si přijdou na své v St. Jakob im Walde. Na Joglland-Loipe vás čeká 5 km běžeckých tratí upravených speciální frézou pro stopu, která splňuje podmínky pro mistrovství světa.

Štýrsko, pixabay.com

V lyžařském středisku Gaal se nachází „Ski GaalaXie“ s nabídkou pro začátečníky a všechny, kteří touží po zábavě na sněhu. Areál o rozloze cca 2 ha nabízí skvělé možnosti pro lyžaře a sáňkaře. Na kopec se pohodlně dostanete na 60 m dlouhém zastřešeném dopravním pásu. Nahoře je pro diváky k dispozici například zastřešený „obývák“. Ideální pro rodiče, kteří chtějí sledovat své děti.

Štýrsko, (c) Steiermark Tourismus

Štýrsko je špičkový wellness region a nabízí velké množství lázní. Pobyt v kouzelné zemi si můžete zpestřit i účastí na některé z akcí. Např. silvestr v Grazu, hodování na lanovce v Tauplitz (28. 3.) či největší rakouský sněžnicový festival, který nabídne přibližně 30 akcí v průběhu 10 dní. Festival bude probíhat v dovolenkovém regionu Murau-Murtal v období od 24. 1. do 2. 2.

Neváhejte a zavítejte do bílého srdce Rakouska – Štýrska.

GPS: 47°23'33.8"N 13°41'36.9"E (Planai)

 

Zdroj: PR, Steiermark Tourismus

Foto: Steiermark Tourismus, Pixabay.com

Textová úprava: redakce

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Rakousko, Graz: Schloßberg - ochránce Štýrského Hradce
Publikováno: 31.8.2012
Majestátní pevnost po staletí bránila město před nepřáteli a dnes je oblíbenou odpočinkovou destinací a hlavním turistickým cílem.

Rakousko, Štýrsko - Medvědí soutěska a hora Hochlantsch
Publikováno: 11.2.2015
Rakousko je alpská země oplývající nespočtem přírodních krás. Nemusí to být vždy jen proslulá lyžařská střediska nebo do výšek sahající zasněžené vrcholky monumentálních alpských štítů, které se vyplatí navštívit. Neméně zajímavé jsou i dvě obdivuhodné lokality nacházející se nedaleko města Graz v pohoří Grazer Bergland – Medvědí soutěska a hora Hochlantsch.

Rakousko, Štýrsko – Mariazellská bazilika
Publikováno: 12.2.2014
Přesto, že známé rakouské poutní městečko Mariazell jsme navštívili už mnohokrát, teprve nedávno se nám podařilo přijít v době, kdy byly otevřeny i brány Mariazellské baziliky, a tak jsme tento unikátní poutní skvost poprvé navštívili i zevnitř.

Rakousko, Štýrsko: Hora zážitků - Erzberg
Publikováno: 13.3.2013
Poslední zastávkou na našem putování přes tři státy byla hora Erzberg, ležící ve Štýrsku. Ta je známa jako jedno z nejbohatších evropských nalezišť železné rudy a patří k největším turistickým atrakcím celého regionu.

Rakousko: Štýrská zima v regionu Murtal
Publikováno: 9.12.2015
Pomalu, ale jistě se nám blíží zima a s ní i lyžování nebo výlety po zamrzlé přírodě. Pojďte s námi navštívit štýrský dovolenkový ráj – Murtal a nechte se inspirovat novinkami, které si pro vás připravil.

Rakousko: Štýrsko - Dovolenková oblast Murtal
Publikováno: 17.4.2013
Rekreační oblast Murtal se nachází západně od města Graz v regionu Štýrsko. Skrývá v sobě vrcholy Taur, Zirbitzkogelu, Seetalských a Seckauských Alp a také kopcovité zvlněné pohoří Nockberge.

Rakousko: Štýrsko – krajina zeleného srdce
Publikováno: 24.4.2013
Na návštěvě ve spolkové zemi Štýrsko zůstaneme i dnes. V předchozích článcích jsme představili rekreační region Murtal a Vysoké Štýrsko. Tentokrát se podíváme do největšího a zároveň hlavního města Štýrska - Grazu, a k tomu vám přibalíme pár dobrých cestovatelských tipů v okolí.

Rakousko: Štýrsko – příliš půvabu na krátký výlet
Publikováno: 14.5.2014
Po návštěvě z minulého týdne v dovolenkové oblasti Murtal vás dnes provedeme i dalšími regiony Štýrska, ve kterých najdete odpočinek i zážitky v jednom. Dáme vám tipy na akce, památky či atrakce, na které budete dlouho vzpomínat.

Rakousko: Vysoké Štýrsko – hornatá krajina plná dobrodružství
Publikováno: 8.1.2014
Dnes se vydáme do sousedního Rakouska, kde navštívíme hornatou krajinu Vysokého Štýrska. Představíme vám ji, jako oblast idylické přírody, sportovně-rekreačního vyžití a chybět nebude ani tip na zajímavé akce.

Rakousko: Vysoké Štýrsko – region zamilovaných
Publikováno: 10.4.2013
Vysoké Štýrsko se rozkládá od Štýrského Semmeringu k pohoří Hochschwab a dále až za Eisenerzské Alpy. Tato hornatá krajina již od nepaměti láká domácí Rakušany, ale i návštěvníky z okolních zemí k výletům po krásné, místy až nespoutané přírodě.

Štýrsko – kolébka zimních sportů
Publikováno: 29.11.2010
Jako Zelené srdce Rakouska (Das grüne Herz Österreichs) nazývají spolkovou zemi Štýrsko. Vděčí za to zejména velkým plochám zeleně, lesů, ale i podmínkám pro zdravý životní styl. Není divu, že jeho střediska patří k turistickým cílům na rodinnou dovolenou i sportovní vyžití po celý rok.


Souvisejicí fotogalerie

Rakousko, Štýrsko: Hartberg – předvánoční atmosféra
Menší štýrské městečko Hartberg, ve kterém žije jen asi 6 a půl tisíce obyvatel, nás přivítalo ve...

Rakousko: Zima na štajerský způsob
Zimní dovolenkové dny s sebou přinášejí skvělou zábavu během lyžovačky, ale i adrenalinové zážitk...

Rakousko: Vysoké Štýrsko – ráj dovolenkářů
Pojďte se společně s námi vydat do hornaté krajiny Vysokého Štýrska, která je rájem turistů. Idyl...

Rakousko: Štýrsko – cestování přírodou I.
Spolková země Štýrsko v sobě ukrývá jedinečný kontrast vysokých hor a pod nimi se rozprostírající...

Rakousko: Graz – pohled do Štýrského Hradce I
V dnešní fotogalerii s námi zavítáte do Štýrského Hradce, druhého největšího rakouského města, je...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Objevujeme

1. 5. – 30. 6. 2022
1. cena:
Čitatelsko-turistický balíček plný překvapení
1. cena redakce:
Čitatelsko-turistický balíček plný překvapení
2. cena redakce:
Čitatelsko-turistický balíček plný překvapení
3. cena redakce:
Čitatelsko-turistický balíček plný překvapení

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

28.6.2022
Aktuální ročník festivalu Hudební léto nabídne 10 nezapomenutelných koncertů a uměleckých vystoupení z různých hudebních žánrů. Příznivci kvalitní hudby se opět můžou těšit na bohaté kulturní léto v lázeňském městě Trenčianské Teplice.
25.6.2022
V pořadí 67. ročník folklorního festivalu Východná se uskuteční od 29. června do 3. července 2022 v obci Východná. Lákadlem letošního festivalu budou nejen vítězové celostátních soutěží, ale i originální celovečerní programy, profesionální soubor z Budapešti, prezentace dudácké tradice a bohaté interaktívní a vzdělávací programy pro děti a dospělé.
23.6.2022
Ve dnech 25. a 26. června 2022 se v prostorách starého vlakového depa Bratislava východ uskuteční v pořadí již 22. ročník celoslovenského srazu historických železničních vozidel - Rendez 2022. Návštevníky čeká nejen více než třicet provozuschopných historických hnacích vozidel, ale i bohatý doprovodný program.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 28. 6. 2022
svátek:Lubomír
dnes:
úterý 28.6.
19 °C
zítra:
středa 29.6.
20 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X