www.infoglobe.cz » Mauricius, La Vanille a Rochester Falls – krokodýlí farma a vodopády

Mauricius, La Vanille a Rochester Falls – krokodýlí farma a vodopády

Publikováno: 18.5.2020
V jižní části Mauriciu se nedaleko od sebe nachází krokodýlí farma a překrásný vodopád Rochester. Náš první cíl je krokodýlí farma, oficiálně La Vanille Nature & Tortoise Park. Ta se nachází v oblasti bývalé vanilkové farmy u městečka Rivières des Anguilles.

La Vanille Park

Krokodýlí farma je unikátní hned z několika důvodů. Prvním z nich je, že zde krokodýlí maso můžete ochutnat, a to v několika různých provedeních. Ať už se jedná o steak, hamburger, nebo nespočet jiných druhů přípravy masa. Kromě místní restaurace můžete v parku navštívit i prodejnu suvenýrů a obchod s výrobky z krokodýlí kůže. Druhým důvodem je, že zde můžete pozorovat více než tisíc krokodýlů nilských na jednom místě. Ti jsou rozděleni do kójí podle stáří. Park byl založen v roce 1985 australským zoologem a jeho mauricijskou manželkou. První krokodýli byli přivezeni z ostrova Madagaskar. Kromě krokodýlů zde žije řada dalších živočišných druhů – netopýři, opice, králíci, jeleni, 20 000 druhů hmyzu a na 2 hektarech se zde pohybuje 500 obrovských želv.

krokodýlí farma   krokodýl nilský

Naše cesta směřuje dále na západ k vodopádu Rochester Falls. Celý ostrov je doslova protkán vodopády nejrůznějších délek a tvarů. Po 20 minutách jízdy autem se dostáváme na prašnou a hrbolatou cestu, která vede plantáží banánovníků a cukrové třtiny. Od auta už je to asi jen 10 minut pěšky směrem dolů. Před námi se otevře malý lesík, ve kterém není nikdo, a tak si můžeme vychutnat vodopád v celé své kráse bez dalších turistů. Voda se valí z výšky zhruba 10 metrů a místní odvážlivci skáčou přímo do řeky Savanne, jak jsme viděli v jednom z propagačních videích. Tento vodopád patří mezi jednu z nejoblíbenějších turistických atrakcí na celém Mauriciu jak pro jeho dostupnost, tak hlavně pro jeho obdélníkové boční skály, jež tvoří jeho jedinečný vzhled. Zároveň je to také nejširší vodopád na ostrově. Pokud se budete pohybovat v jižní části ostrova, určitě můžu doporučit navštívit tato kouzelná místa.

Rochester Falls

GPS: 20°30'08.6"S 57°31'01.9"E

Text a foto: Veronika KocmanováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Mauricius: Celodenní trek k vodopádům
Publikováno: 11.5.2020
V centrální části ostrova Mauricius se nachází soustava 7 kaskád. V období dešťů jich můžete spatřit dokonce jedenáct. Pro všechny, kteří se je rozhodnou navštívit, čeká po náročné trase úžasná podívaná.

Mauricius, Le Morne Brabant – výstup na horu otroků
Publikováno: 25.5.2020
Pokud už vás na Mauriciu nebaví slunit se na pláži, popíjet drinky a relaxovat, bude pro vás příležitostí podívat se na tento ostrov v Indickém oceánu z výšky. Pro ty, kteří mají rádi pěší turistku, je jednou z možností vyšlápnout si na horu Le Morne Brabant, která je od roku 2008 zapsána v UNESCO pro svůj přírodní, kulturní a historický význam.

Mauricius, Port Louis – z pláže do města
Publikováno: 30.5.2020
Malý ostrůvek v Indickém oceánu v posledních letech získává čím dál tím větší popularitu. Bílé pláže, skvělé počasí a krásná příroda musí lákat každého, Mauricius se tak stává dokonalým zimním útočištěm.

Maskarény, Rodrigues: divoká krása Indického oceánu
Publikováno: 25.10.2015
Pokud máte rádi kitesurfing, potápění, chobotnice, rybaření a objevování masovou turistikou nepoznamenaných míst, kam se na klasickou dovolenou nejezdí, budete to tady milovat.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká krajina

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

3.6.2020
Gemersko-malohontské muzeum vás zve na výstavu s názvem Bionika – příroda na to přišla první, která je zaměřena na přírodu jako nevyčerpatelný zdroj inspirace a poznatků pro techniku, architekturu i design.
2.6.2020
Je téměř neuvěřitelné, že ještě dnes máme u nás, uprostřed hustě zalidněné Evropy, přímo za branou metropole zelený nepřerušený lesní koridor dlouhý 100 kilometrů – pohoří Brdy.
1.6.2020
Slezskoostravský hrad ožije živou hudbou od 19. 6. do 18. 7.2020! Téměř dvě desítky kapel zahrají v pokoronavirové premiéře. Těšit se můžete na jednodenní koncerty zvučných jmen – Monkey Business, Chinaski, David Koller, Pokáč, Wohnout, Bára Poláková, Anna K., Kali a Peter Pann. Z tvrdších žánrů to budou kapely Citron a Lautr, Trautenberk, Horkýže Slíže, Zakázaný ovoce, Vypsaná fixa. Specialitou pak bude minifestiválek Metal!!!, kde zahrají lokální kapely Malignant Tumour, Silent Stream of Godless Elegy, Antigod, Primary Resistance, Postcards from Arkham, Dead Carnage a přespolní budějičáci Gutalax.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - TANZANIE (ZANZIBAR):

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 3. 6. 2020
svátek:Tamara
dnes:
středa 3.6.
20 °C
zítra:
čtvrtek 4.6.
21 °C