www.infoglobe.cz » Missouri, Kansas City – válka a umění

Missouri, Kansas City – válka a umění

Publikováno: 6.9.2019
Stát Missouri, kterému se přezdívá Matka Západu, je domovem Ozarských hor, měst bohatých na kulturní život – Kansas City nebo St. Louis a míst hluboce spojených s americkou historií. V následujících týdnech vás provedeme nejzajímavějšími místy tohoto státu.

Začneme v největším městě, a to ve zmíněném Kansas City, kde žije půl milionu obyvatel a v širší aglomeraci přes dva miliony lidí. Kansas City je relativně mladé město. Bylo založeno v roce 1850 a dnes je z něj město známé pro své steaky a barbecue, lidé mu dokonce přezdívají Barbecue Capital neboli hlavní město barbecue.

Kansas City

Pokud máte rádi jazz, Kansas City je to pravé místo. Je známé pro svou jazzovou scénu, na které kdysi působily opravdové legendy, např. Jarlie „Bird“ Parker nebo Big Joe Turner. Ve městě však nechybí ani řada dobrých muzeí a galerií.

Nejprve se společně podíváme do National World War I Museum. Leží hned u památníku Liberty Memorial, jenž je postaven v duchu starověkých egyptských staveb. Památník vznikl v roce 1928, je věnován všem, kteří zahynuli během války. Sbírky muzea zahrnují různé dopisy, filmy a další historicky důležité předměty, které byly shromážděny od roku 1920 do současnosti.

Liberty Memorial a Muzeum první světové války   Liberty Memorial

Celkově se muzeum snaží válku podat uceleně. Nechybí expozice, které se vás snaží co nejvíce do tématu vtáhnout – třeba model kráteru v životní velikosti, který zůstal po jedné stodole ve Francii, když ji zasáhl dělostřelecký granát. Návštěvníci mohou tímto kráterem projít a také zažít na vlastní kůži, jaké je být v zákopu, a to včetně zvukové kulisy.

Další exponáty vám přiblíží nejen život na bojišti, ale také doma. Uvidíte i například lehký francouzský tank Renault FT-17, který byl historicky prvním tankem s plně otočnou věží nasazenou v boji. Toto vozidlo na sobě nese poškození od německého náboje. Jsou zde vystaveny i vojenské uniformy, zbraně a osobní předměty vojáků. Celkově je zde na 75 000 předmětů, což znamená, že místní sbírka patří k jedné z největších na světě.

Nelson Atkins Art Museum

Jakmile se nasytíte vojenské historie, zkuste muzeum umění The Nelson Atkins Museum of Art. Jeho záběr je široký. Představuje umění Severní Ameriky, Evropy, Asie nebo afrických kultur. Nechybí díla ze starověkého Řecka, Říma nebo Blízkého východu. Některá se datují až do druhého milénia před Kristem. Sekce věnovaná Africe je přehlídkou více než 2 500 let umění místních kultur. Abyste plně dokázali ocenit, co muzeum nabízí, doporučujeme komentovanou prohlídku.

GPS: 39°04'55.6"N 94°35'12.4"W

 

Text: Maxim Kucer

Foto: Wikipedia.org: Hgrange, Bartonbrothersphoto.com, National WWI Museum, Americasroof, CharvexDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Missouri, Kansas City – za historií i moderní vědou
Publikováno: 13.9.2019
Dnes se s námi vydáte na výlet do útrob parníku. Tedy ne tak docela, zajdeme totiž do muzea Arabia Steamboat Museum. Dne 5. září 1856 se v řece Missouri, pouhých 10 kilometrů od Kansas City, potopil parník, který vezl přibližně 200 tun zásob pro obchody na americkém středozápadě. Loď Arabia ležela zapomenuta přes 130 let, až ji úplnou náhodou objevil amatérský archeolog v kukuřičném poli, tok řeky se totiž vlivem eroze změnil.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Zapomenutá místa

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Ubytování pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v penzionu Adélka Janské Lázně!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

12.7.2020
Pražský lesopark Kamýk prošel zásadní proměnou. Obnovy se dočkaly nefunkční staré objekty, hájovna i oblíbený zookoutek. Tam mají teď nové útočiště například kozy kamerunské.
10.7.2020
Nové návštěvnické centrum zprostředkuje pohled na výsledky archeologických průzkumů a nálezů v oblasti zaniklé obce Mušov, která ustoupila vodní nádrži Nové Mlýny v Jihomoravském kraji.
8.7.2020
Fond na podporu umění rozhodl o vítězi 3. ročníku projektu Město kultury. Příští rok se pochlubí tímto titulem město Stará Ľubovňa, které je v daném regionu kulturním uzlem.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – MAURICIUS:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 12. 7. 2020
svátek:Bořek
dnes:
neděle 12.7.
20 °C
zítra:
pondělí 13.7.
21 °C