Ostrava

Publikováno: 27.8.2007
Ostrava je třetím největším městem v České republice. Dlouho byla brána jako průmyslové, špinavé a nehostinné město. Jako ocelové srdce republiky s drsnými a těžce pracujícími lidmi.

     Po celou svou dobu byla významným obchodním a tranzitním městem. V průběhu doby se Ostrava stala společenským,  kulturním, komerčním i kosmopolitním městem, což je dáno tím, že leží nedaleko hranic s Polskem (15km) a Slovenskem (55km).

Ostrava, pohled z Nové radniceOstrava, divadlo Antonína DvořákaOstrava, Masarykovo náměstí

     Město se začalo po roce 1989 měnit k nepoznání. Byly vyřazeny těžké průmyslové závody,  přestalo se těžit uhlí a doly byly zakonzervovány. V současné době se téměř celá Ostrava rekonstruuje. Obnovují se původní domy a fasády v centru a město se tak stává krásnějším a přívětivějším. Pořádají se zde též četné kulturní, společenské a sportovní akce. Konalo se zde například MS v ledním hokeji. Okolí Ostravy je možné využít k cestování, blízké Beskydy totiž nabízejí mnohé možnosti sportovního vyžití. V létě si můžete vyrazit  pěšky, nebo na kole do lesů a hor a v zimě si užijete lyžování.

ČEZ ArénaNová huťVysoká škola báňská

Halda Ema

Kuželová halda na území Ostravy,  rozlohou 82 ha a obsahem 4 mil. t. hlušiny. V okolí se vyskytuje vzácná fauna a flora. V jejím těle se tvoří vzácné nerosty. Halda je volně přístupná.

Vyhlídková věž nové radnice

Nachází se na Prokešově náměstí.zajímavý pohled na Ostravu z ptačí perspektivy.

Polanský les

Původní lužní les s karpatskými prvky, vyskytuje se dub, javor, buk , habr…

 

Foto: Wikipedia.org, Ragimiri, č.2, SPŠCHaG Ostrava, Paul167, Pudelek, Darwinek, Petr Štefek, Zoran Holzmann     

 

 zpětDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

ČR: Ostrava – Landek Park aneb tvrdý život horníků - VIDEO
Publikováno: 1.11.2011
Ostrava – místo, kde není jednoduchý život a kde je vzduch nejtěžší v celé EU. Přesto na něj Ostraváci nedají dopustit a neváhají se špičkovat kvůli každému detailu. Na Pražáky jsou někteří Ostraváci, a není jich málo, zvlášť alergičtí.

Kúty: Dvanáctý nový vlak
Publikováno: 17.2.2012
Železniční společnost Slovensko získala již dvanáctý vlak z plánovaných 32 nových vlaků pro příměstskou a meziregionální osobní přepravu. Nová moderní elektrická souprava push-pull se představila během jízdy z Kútů do Bratislavy.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Příroda – mezi snem a skutečností

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety lanovkou z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lodí + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
1. cena redakce:
Prodloužený víkend pro dva s polopenzí v Hotelu Aktiv*** na Lipně! + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci kalendář formátu A3 z vlastních fotografií + bonus: voucher na 10 fotografií ve formátu A4!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

22.11.2019
Slovenské národní muzeum v Martině – Etnografické muzeum vás zve na zdobení stromků vlastnoručně vyrobenými ozdobami.
21.11.2019
Blíží se konec listopadu. Podzimní trhy střídají trhy vánoční a jedno z nejoblíbenějších období v roce je za dveřmi. Mají ho rádi dospělí, děti i obchodníci. V centrech měst a obcí po celé republice se připravují prodejní místa s vánoční tematikou, vůní svařeného vína a staročeských pochutin. Vánoční trhy začínají již příští víkend.
20.11.2019
Vydejte se s Jakubem Frankem trekovat po Nepálu a neutraťe ani korunu. Poutavá přednáška vás čeká už 24. listopadu v cestovatelské kavárně na Vajnorské 3 v Bratislavě.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace Měsíce - MALTA a MONAKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 22. 11. 2019
svátek:Cecílie
dnes:
pátek 22.11.
8 °C
zítra:
sobota 23.11.
6 °C