www.infoglobe.cz » Novinka: Výletní cíle České a Slovenské republiky

Novinka: Výletní cíle České a Slovenské republiky

Publikováno: 2.10.2014
Již v těchto dnech si na našem turistickém informačním portálu Infoglobe.cz můžete zdarma stáhnout zajímavý turistický bedekr s názvem Výletní cíle České a Slovenské republiky.

Výletní cíle České a Slovenské republiky je v pořadí již osmý bedekr zaměřený na outdoorové aktivity, který vydává naše redakce. Tentokrát v něm mimo notoricky známých památek, které jistě všichni dobře znáte, představíme i méně známé, ale zcela určitě velmi zajímavé výletní lokality, o nichž se dosud poměrně málo napsalo, ale slibujeme vám, že i ty stojí za návštěvu.
Maják v EkolanduKremnické Doly - střed Evropy
V nejnovějším bedekru můžete kromě poutavého textu doplněného o barevné fotografie, objevit i prolink na další zajímavé články o dané lokalitě i s tlačítkem, které vás přesměruje na online mapu s vyznačenou oblastí, resp. zájmovým bodem. Samozřejmostí jsou pro nás už i QR kódy, pod kterými naskenováním smartphonem nebo tabletem najdete spoustu dalších zajímavých článků o krásách a pozoruhodnostech vybraného regionu.
Brhlovce - skalní obydlí
Věděli jste například, že nejvyšším bodem Nitranského kraje je Panská javorina (942,6 m n. m.), na které byla v roce 2010 vybudována 16 metrů vysoká dřevěná rozhledna? A co informace, že v Olomouckém kraji leží nejhlubší propast v České republice - Hranická propast, jejíž hloubka dokonce ani nebyla dosud přesně změřena? Tak nejen takové, ale i mnohé jiné zajímavosti vám přinášíme v nejnovějším katalogu.
Střekovská vyhlídka             Železná studánka
Ten jsme opět pro jednoduchost orientace rozdělili přehledně dle jednotlivých krajů. Kromě zajímavostí, které najdete v rubrice Víte, že?, se můžete těšit například na zajímavé tipy na výlet. Někoho láká výlet do přírody, jiný ocení nevšední procházku například po bratislavské "Ulici světla", zatímco ve skutečnosti ulice s takovým názvem v Bratislavě ani neexistuje. O co tedy jde? I to se dočtete v našem nejnovějším bedekru. Další chuťovkou může být například lesní evangelický hřbitov, který byl prohlášen za nejmenší v Čechách, nebo napínavá výprava do Vratíkovského krasu v Drahanské vrchovině nedaleko Boskovic. Převážná většina výletů vás přitom zavede na místa, kde do vás nebudou narážet davy turistů, a tak si pobyt na čerstvém vzduchu budete moci do sytosti vychutnat. Ale i cyklisté si jistě přijdou na své. Výletní cíle České a Slovenské republiky obsahují mnohé cyklotrasy různé náročnosti, ze kterých si jistě vyberou nejen zdatní cyklisté, ale také rodiny s malými dětmi. Cyklotrasy vás zase provedou po těch nejkrásnějších koutech našich vlastí, odkryjí vám krásy přírody, nebo představí historií dýchající památky.
Vratíkovský kras
Nebo patříte spíše k těm, kteří se rádi baví a nemají problém vycestovat klidně i do vzdálenějšího regionu, jen aby se zúčastnili nějaké výjimečné akce? Ani na vás jsme při sestavování tohoto katalogu nezapomněli. Přinášíme vám zajímavé tipy na skvělé akce, které každoročně přilákají nejen domácí, ale i zahraniční návštěvníky, přičemž mnohé z nich se za několik let existence vypracovaly na úplnou špičku nejen v rámci státu, ale dokonce i Evropy! Vždyť vzpomeňme například Salamandrové dny, které se již tradičně konají v první polovině září v Banské Štiavnici a každoročně připomínají zašlou slávu nejkrásnějšího hornického města na Slovensku, nebo mezinárodní filmový festival Art film fest, který se řadí k nejvýznamnějším akcím svého druhu na Slovensku.
Banská Štiavnica
No a aby toho nebylo málo, opět jsme pro vás připravili i Velkou česko-slovenskou cestovatelskou soutěž, ve které máte možnost vyhrát opravdu hodnotné ceny. Abychom vás trošku navnadili, jmenujme například vstupenky do divadla, fotokurz nebo kvalitní knižní publikace, ale samozřejmě i mnoho dalšího. A kdo bude v našem katalogu listovat opravdu pozorně, objeví i další soutěže! Ale víc vám dnes už neprozradíme.
Štiavnické vrchy - Počúvadlo – Bajkem k tajchům
Veříme však, že i takovýto opravdu mimořádně stručný popis nejnovějšího 212stránkového bedekru s názvem Výletní cíle České a Slovenské republiky vás navnadil natolik, že si jej ještě dnes stáhnete do svého počítače nebo mobilu. Již brzy se můžete těšit i na jeho anglickou online verzi.

To ale není jediný způsob, jak se můžete dostat k nejnovějšímu katalogu. Tak jako v minulých letech, opět ho vydáváme i na CD nosiči, který taktéž zdarma získáte nejen na různých festivalech či jiných společensko-kulturních akcích, jakými jsou např. oblíbený Horalfest, atraktivní Tatranský Fotomaraton, VIDM, Hruštínská převodovka a mnoho, mnoho dalších, ale také ve více turistických informačních centrech. Náš nejnovější katalog vám dokonce může dělat společnost během dlouhých přesunů, najdete ho totiž i na vybraných autobusových nádražích, takže stačí mít s sebou notebook a nudit se cestou jistě nebudete.

Nejnovější bedekr s názvem Výletní cíle České a Slovenské republiky si můžete zdarma stáhnout  ZDE

 

Text a foto: redakce

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

ČR: Aktivní dovolená – zimní turistické cíle
Publikováno: 29.1.2014
Jak už název tohoto článku napovídá, dnes si povíme něco o novém interaktivním katalogu, který připravila pro své čtenáře redakce cestovatelského informačního portálu Infoglobe.

Lyžařská sezona se zimním katalogem
Publikováno: 17.1.2013
Zimní sezóna je v plném proudu a my máme radost, že se nám pro vás podařil připravit v pořadí již pátý zajímavý katalog, který vás snad inspiruje a pomůže vám při výběru toho nejideálnějšího místa k trávení vaší zimní dovolené.


Souvisejicí fotogalerie

ČR: Podzimní Šumava l.
Součástí Kvildy je bývalá osada Bučina, dnes místo spojované se „železnou oponou“, kde býval hran...

SR, Kolárovo - Plovoucí vodní mlýn
Plovoucí vodní mlýn v Kolárově původně stával na zcela jiném místě. Jde o rekonstrukci původního ...

ČR: Zimní Šumava I.
Zasněžená lesní příroda, mrazivý vzduch, vysoustružená stopa, padající vločky a všude kolem ticho...

SR, Bratislava: Bratislavský hrad
Dnešní kolosální stavbě předcházelo mnoho podob – od původního keltského oppida přes hradiště,&nb...

SR: Symbolický střed Evropy
Symbolický střed Evropy najdete nejen na Slovensku, ale i v mnoha okolních státech. Záleží jen na...

ČR: Praha - pražská zákoutí I.
Snímky z Malé Strany, kde i navzdory velkému množství prázdninových turistů lze stále najít tiché...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Rodný můj kraj

31. 10. – 31. 12. 2020
1. cena:
Kniha z vydavatelství Dajama
2. cena:
Kniha z vydavatelství CBS
3. cena:
Darčekový balíček od portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Pobyt pro 2 osoby na 3 dny se snídaní a wellness službami v Hotelu Jánošík**** Liptovský Mikuláš
2. cena redakce:
Dárková kazeta Vincentka
3. cena redakce:
Darčekový balíček od vydavatelství Tatrica

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

30.11.2020
Horská střediska Jasná a Vysoké Tatry odstartovala nedávno předprodej jedno- a vícedenních skipasů na zimní sezonu 2020/21. Také začal předprodej skipasů do horských středisek u nás (Špindlerův Mlýn), v Polsku (Szczyrk) a sezonní nabídka se rozšířila i na 6 zajímavých středisek v Rakousku a Itálii.
27.11.2020
Jedním z nejvýznamnějších hradů na severovýchodě Slovenska je zřícenina Zborov. V letošní turistické sezoně, poznamenané dvěma vlnami koronaviru, se stal oblíbeným náhradním výletním cílem.
25.11.2020
Klub Slovenských turistů, sdružující více než 16 000 milovníků výletů do přírody, sestavil hlavní turistické akce pro rok 2021, avšak jejich aktuálnost bude záviset na epidemiologické situaci.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - OMÁN, JORDÁNSKO, PALESTINA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 1. 12. 2020
svátek:Iva
dnes:
úterý 1.12.
-1 °C
zítra:
středa 2.12.
-3 °C