www.infoglobe.cz » Cestování

Cestování

Doklady potřebné pro vstup občanů ČR

Osobní doklady:

Platný pas. Platnost pasu musí být nejméně 6 měsíců po předpokládaném vstupu do Pákistánu. Platnost pasů žadatelů cestujících do Pákistánu pravidelně ze služebních důvodů (obchodníci, zaměstnanci na státních projektech apod.) může končit 6 týdnů po předpokládaném vstupu.

Doklady k motorovému vozidlu

Pákistánskýzastupitelský úřad v Praze vystavuje "No Objection Certificate" a do pasu zapisuje SPZ motorového vozidla, číslo motoru a číslo karosérie.

Ústřední Automotoklub ČR vystavuje mezinárodní karnety pro motorová vozidla a přívěsy. Doporučujeme věnovat pozornost tomu, aby vystavený karnet byl platný současně pro členské země AIT i FIA.

Upozorňujeme na skutečnost, že pákistánské úřady vyžadují, aby majitel vozidla nebo osoba zapsaná v karnetu vozidlo současně doprovázela. Pokud s vozidlem necestuje také jeho majitel, doporučujeme aby řidič vozidla byl majitelem zmocněn.

Očkování

Očkování při cestě do Pákistánu není místními úřady považováno za povinné. Podle současné úpravy není při vstupu do Pákistánu požadován HIV Free Certificate. Pokud však cestovatel přichází z teritoria zasaženého epidemií, musí předložit doklad o bezinfekčnosti vystavený v zemi výjezdu. Při vstupu do země jsou kontrolováni cizinci přijíždějící z oblasti výskytu žluté zimnice. Cestovatelé by se měli informovat o doporučených očkováních.


Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily.

Mezi ČR a Pákistánem neplatí ujednání o vzájemném zrušení vízových poplatků pro cestovní pasy. Žádosti o vízum jsou zpoplatněny.

O víza lze žádat na velvyslanectví Pakistánské islámské republiky, U Páté Baterie 7/761, Praha 6 - Střešovice, 162 00, tel: 233 312 868, fax: 233 312 885, e-mail: parepprague@gmail.com, provozní hodiny 09.00 - 12.00 /Po-Pá/

Držitelé diplomatických a služebních pasů

Mezi ČR a Pákistánem platí ujednání o zrušení vízové povinnosti pro držitele služebních (SP) a diplomatických pasů (DP), kteří mohou pobývat na území Pákistánu bez víz po dobu až 90 dnů.

V případě delšího pobytu je nutné o příslušnou registraci požádat v Islámábádu na Ministry of Interior, Block R, Visa Section, nebo v Karáčí na Passport Office. Příslušný úřad vydá žadateli písemný souhlas. Pokud pobyt nepřesáhne dobu 6 měsíců, je souhlas vydán na předtištěném formuláři. Při pobytu přesahujícím 6 měsíců je držitelům DP a SP vydávána Identity Card s platností až 3 roky.

Turistická víza

Turistické vízum platí pro celé území Pákistánu vyjma některých pohraničních, vojenských a vysokohorských oblastí s nadmořskou výškou nad 6000 m, pro které je vyžadováno zvláštní povolení.

Návštěvníci s cestovními pasy ČR se mohou s žádostí o vízum před odjezdem obrátit na velvyslanectví Pákistánu v Praze. Pákistánský zastupitelský úřad může žadatele o vízum vyzvat k předložení finanční hotovosti ve směnitelné měně, cestovních šeků či bankovního výpisu v množství odpovídajícímu délce a účelu cesty a k předložení zpáteční letenky.

Obchodní víza (v rámci nové liberální politiky od cca října 2000)

Obchodníkům a investorům, kteří přinesou do Pákistánu “značné investice” vydávají pákistánské zahraniční mise vícenásobná víza na dobu až 3 roky.
Obchodníci, kteří přinesou do země částku 200 000 USD obdrží vícenásobná pobytová víza na dobu až 3 roky.

Nově může být pakistánské vízum vydáno přímo při vstupu do země po předložení zvacího dopisu pakistánského partnera a doporučujícího potvrzení Ministerstva obchodu a průmyslu ČR nebo Obchodní komory

Pracovní víza

Čeští občané pracující v Pákistánu mohou dostat pracovní víza na základě pracovního povolení (Working Permit nebo No Objection Certificate), které musí doporučit Board of Investments v Karáčí. K vydání pracovního povolení se vyjadřuje pákistánské MZV a MV. O pracovní povolení nemusí žádat zahraniční vedoucí představitelé a technický personál, pokud jsou výdělečně zaměstnáni v soukromých společnostech v Pákistánu, které jsou registrovány jako výrobní průmyslové nebo projekty infrastruktury. Pracovní povolení jsou vydávána na 3-5 let nebo na dobu platnosti pasu. Pracovní povolení pro zaměstnance zastoupení nebo poboček zahraničních společností jsou vydávána tehdy, je-li takové zastoupení nebo pobočka registrována u State Bank of Pakistan. Také tato pracovní povolení jsou vydávána na 3-5 let, jejich prodlužování je možné teprve po schválení zprávy o činnosti zastoupení Board of Investments. Pracovní víza jsou vydávána na základě pracovních povolení, a to až na 3 roky.

Registrace

Občané 45 zemí včetně ČR se v rámci nové liberální politiky od cca října 2000 nemusí policejně registrovat.

 

Zdroj: MZV

zpět


Lokace:

Pákistán
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosoutěž:

Česká krajina

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

25.5.2020
Do 9. ročníku udílení cen o nejoblíbenější hotel roku Czech Hotel Awards 2020 se zapojilo více než 1200 hotelů. Posláním organizátorů je vytvoření zodpovědné platformy, která propojuje, oceňuje a podporuje všechny hoteliéry přistupující ke svému podnikání s otevřenou myslí a láskyplným srdcem. Tato vize nabývá zejména v současném dění na významu.
22.5.2020
Všichni milovníci muzeí se mohou těšit na postupné otevírání. Návštěvníky čekají mnohé výstavy, tematické prohlídky i stálé expozice.
21.5.2020
Právě vychází „tak trochu jiná kniha“ oblíbené české autorky Terezy Boučkové, Bhútán, má láska.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - VENEZUELA a PARAGUAY:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 25. 5. 2020
svátek:
dnes:
pondělí 25.5.
31 °C
zítra:
úterý 26.5.
29 °C