www.infoglobe.cz » Aktuality » Demänovská Dolina: Příprava na mistrovství světa

Demänovská Dolina: Příprava na mistrovství světa

Publikováno: 11.4.2012
Již za dva roky bude lyžařské středisko Jasná v Demänovské Dolině hostit Mistrovství světa juniorů v alpských disciplínách. Středisko Jasná bylo vybráno z velké konkurence nejlepších světových center zimních sportů.

Mezinárodní lyžařská federace rozhodla o pořadatelství Slovenska v roce 2014. Jedinou podmínkou pro pořádání je zvětšení sjezdové tratě podle kritérií pro bezpečnost. Proto středisko plánuje rozšířit a upravit dvě sjezdovky a na obou doplní systém zasněžování sněžnými děly. Ustoupit tak musí lesní porost a samostatně stojící kameny, musí se vyrovnat nerovnosti a upravit terén do požadovaného sklonu. Podle kritérií FIS musí rozšíření ustoupit téměř 5,5 tisíc metrů čtverečních lesních pozemků a o dalších 460 metrů se doplní zasněžování na okraji sjezdovky. Úpravy čekají i sjezdovku Mistrovskou. Na ploše 3,2 tisíc metrů čtverečních budou upraveny nerovnosti v cílové části trati. I tam se rozšíří síť sněžných děl o 415 metrů. Rozšíření a úpravy tratí zvýší bezpečnost a komfort lyžařů. Kromě splnění podmínky pro pořádání juniorského Mistrovství světa v alpských lyžařských disciplínách tyto změny umožní středisku pořádání dalších sportovních akcí v budoucnosti.  

 

Text: Pavlína Nováková

Foto: Wikimedia Commons, FoxfrederickDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Demänovská dolina
Publikováno: 28.2.2010
Národní přírodní rezervace o rozloze 836,9 ha se nachází v Nízkých Tatrách.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká krajina

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

1.6.2020
Slezskoostravský hrad ožije živou hudbou od 19. 6. do 18. 7.2020! Téměř dvě desítky kapel zahrají v pokoronavirové premiéře. Těšit se můžete na jednodenní koncerty zvučných jmen – Monkey Business, Chinaski, David Koller, Pokáč, Wohnout, Bára Poláková, Anna K., Kali a Peter Pann. Z tvrdších žánrů to budou kapely Citron a Lautr, Trautenberk, Horkýže Slíže, Zakázaný ovoce, Vypsaná fixa. Specialitou pak bude minifestiválek Metal!!!, kde zahrají lokální kapely Malignant Tumour, Silent Stream of Godless Elegy, Antigod, Primary Resistance, Postcards from Arkham, Dead Carnage a přespolní budějičáci Gutalax.
29.5.2020
Dnes vám přinášíme druhou část těch nejzajímavějších mezinárodních nebo světových dnů podle kalendáře (měsíce červenec až prosinec).
28.5.2020
Šumava tajemná i lákavá, divoká i vlídná, známá i neznámá… všechny tváře našeho nejmilovanějšího pohoří představuje krásná výpravná publikace autorů Petra Davida a Vladimíra Soukupa.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 1. 6. 2020
svátek:Laura
dnes:
pondělí 1.6.
21 °C
zítra:
úterý 2.6.
22 °C