www.infoglobe.cz » Rakousko, Korutansko – dovolená u sousedů

Rakousko, Korutansko – dovolená u sousedů

Publikováno: 24.6.2020
Přinášíme vám několik rekreačních tipů a nápadů na aktivní dovolenou v Korutanech na slunném jihu Rakouska.

Příroda byla ke Korutanům velmi štědrá. Nachází se zde moře čistých jezer uprostřed Alp. Také zde najdete hory, od mírných kopců až po majestátní třítisícovky. Spolková země Korutany oplývá největším vodním bohatstvím v Rakousku, neboť se na jejím území nachází více než 200 jezer, 8000 kilometrů řek, 60 léčivých pramenů a 43 ledovců. V následujících řádcích vám dáme pár výletních, zážitkových nebo oddechových tipů.

Weissensee, (c) Edward GROEGER; Kaernten Werbung

Deset jezer najednou?

Cyklistická trasa „Velký korutanský jezerní okruh“ vám to umožní. Tento okruh ve tvaru ležaté osmičky s celkovou délkou 340 km vznikl jako společný projekt pěti korutanských destinací: Millstätter See, Villach – Faaker See – Ossiacher See, Wörthersee, Klopeiner See – Südkärnten a regionu Nassfeld – Pressegger See – Lesachtal – Weißensee. Tvar ležaté osmičky umožňuje libovolné kombinace jednotlivých úseků trasy.

Karnischen Hoehenweg – Wolayersee, (c) Franz GERD; Kaernten Werbung

Přes 3 země – Rakousko, Slovinsko, Itálie

Není nutné projít hned všech 43 etap trasy Alpe Adria Trail – od ledovce Großglockner až po severní Jadran (750 km). 21 korutanských etap vedoucích od úpatí Großglokneru podél ledovců, řek a teplých jezer vám poskytne nezapomenutelné zážitky na slunné straně Alp.

Koenigshofer, (c) Grossglockner.at

Každá zatáčka je zážitek – korutanské cesty

Rozmanitá pohoří Korutan se dají dobře prozkoumat i autem. Milovníkům přírody a turistům se vždy vyplatí navštívit oblasti okolo vysokohorských alpských cest Großglockner Hochalpenstrasse, Nockalmstraße, Villacher Alpenstrasse a Goldeck Panoramastraße.

Startplatz Kaiser Franz Josefs hoehe, (c) Franz GERDL; Kaernten Werbung

Vysokohorská cesta Großglockner Hochalpenstrasse je jednou z nejkrásnějších panoramatických cest v Evropě, a dokonce patří k nejnavštěvovanějším pamětihodnostem v Rakousku. Na jižním začátku se nachází známá horolezecká obec Heiligenblut a o 16 kilometrů dál je dostupná část cesty s názvem Kaiser-Franz-Josefs-Höhe. Dají se zde podnikat pěší túry, například na ledovec Pasterzengletscher nebo přes „Panoramatickou stezku Klarstein“ k Swarovského pozorovací vyhlídce.

Navštivte 100 zajímavostí zdarma

Muzea, lanovky, vodní parky, plavba lodí, panoramatické cesty a volnočasové aktivity můžete zažít zcela zdarma. Umožňuje to karta Kärnten Card. Platí od dubna do října a stojí od 43 eur (dospělí) na týden. Přesný přehled výletních cílů naleznete zde. Kromě toho v Korutanech platí i množství regionálních bonusových karet.

Pyramidenkogel, (c) Tine STEINTHALER; Kaernten Werbung

Horská cyklistika

Vyzkoušejte v obci Bad Kleinkirchheim nejdelší trasu na horskou cyklistiku v Evropě, otevřenou v roce 2019. Sjezd vede z vrchu Kaiserburg ve výšce 1800 metrů přibližně 15 km až k údolní stanici lanovky v blízkosti termálních lázní v centru.

MillstätterSee – Kaernten, (c) Uwe GEISSLER

Vlastnoručně upečený chléb

V Korutanech, vůbec první cestovatelské destinaci s přívlastkem Slow Food na světě, má regionální, sezonní a tradiční kuchyně zvláštní význam. Proto jsou místní obyvatelé a hosté pozváni, aby se mistrům kulinářského řemesla dívali přes rameno, nebo můžete dokonce přiložit ruku k dílu. Spektrum nabídky zahrnuje kurzy pečení chleba a zpracování mléka, vaření piva a ochutnávky bylinek.

SlowFood, (c) Johannes PUCH; Kaernten Werbung

Přivítejte léto s lyžemi na ledovci Mölltaler Gletscher

Od června otevírá letní sezonu středisko Mölltaler Glertscher. A nemíří sem jen turisté, ale také lyžaři, kteří dostanou chuť dopřát si tu pravou letní lyžovačku.

Moelltaler Gletscher, (c) Kaernten Werbung

Celoroční turistická trasa

Nockberge Trail je první celoroční trasou v Rakousku, kterou si můžete rezervovat online. V létě máte možnost užít si ji krok za krokem jako turistickou trasu, v zimě se z ní stává vícedenní skialpová trasa. Zavede vás na nádhernou vysokohorskou túru po hřebenech a vrcholcích pohoří Nockberge – v létě rozdělenou na pět etap, v zimě na čtyři.

Nockberge, (c) Heiko MANDL; Kaernten Werbung

Drávská cyklotrasa (R1) spojuje čtyři země – Itálii, Rakousko, Slovinsko a Chorvatsko

Trasa s celkovou délkou 510 kilometrů (z toho 222 je v Korutanech) se vine od Toblašského pole v Jižním Tyrolsku až k chorvatsko-slovinské hranici u Varaždinu. Je důsledně značená, dokonale přizpůsobená (asfalt, jemná štěrková vrstva) a velká část vede podél nejdůležitější korutanské řeky Dráva uprostřed překrásné krajiny mezi horami a jezery vhodnými ke koupání.

Drauradweg, (c) Gert STEINTHALER; Kaernten Werbung

Nejjižnější rakouskou spolkovou republiku byste zvládli projet za čtyři dny, ale pak by vám už nezůstal čas na návštěvu zajímavostí v blízkosti trasy. Nejenže tu na vás čeká nesmírně mnoho možností poznat Korutany a jeho obyvatele, ale najdete zde i více než 50 certifikovaných hostinců. Kromě občerstvení nabízejí i možnost noclehu, i když jen na jednu noc. Jsou rovněž vybaveny nabíjecími stanicemi pro elektrokola, bezpečnými parkovišti pro kola a sušárnámi na oblečení.

Bergfruehling - Nockberge - Wolitzenalm, (c) FRANZ GERDL; Kaernten Werbung

GPS: 46°48'46.6"N 13°46'45.0"E (Bad Kleinkirchheim)

Zdroj: PR, visitcarinthia.at, korutany.com

Foto: Franz GERDL, Kaernten Werbung - úvodní; (C) při fo

Překlad: Stanislava waniová Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Bad Kleinkirchheim - přírodní klenot Korutan
Publikováno: 28.4.2010
Malé lázeňské městečko a současně i vyhledávané lyžařské středisko Bad Kleinkirchheim leží v rakouské spolkové zemi Korutany (Kärnten). Přestože má sotva 2 tisícky stálých obyvatel, během sezóny se tento počet zdesetinásobí. I když pojem sezóna je v tomto případě více než relativní, neboť městečko žije z cestovního ruchu po celý rok. A má na to všechny předpoklady.

Rakousko, Tyrolsko – turistika, ferraty i historie
Publikováno: 28.9.2020
Dnes nás čeká jedenáctikilometrový výlet po hřebenech Algavských Alp, který si můžete zpestřit zdejší ferratou obtížnosti C/D. Tak pojďme na to.

Rakousko, Korutany: Aktivní dovolená na slunečné straně Alp
Publikováno: 20.6.2021
Příroda byla ke Korutanům, slunečnému jihu Rakouska, velmi štědrá. Nachází se zde moře čistých a teplých jezer uprostřed Alp. Nechybí zde ani hory sahající od majestátních třítisícovek a oblé kopce pohoří Nockberge. Charakteristická je i kulturní rozmanitost alpsko-jadranské oblasti a obyvatelé, kteří vás přivítají s otevřenou náručí.

Rakousko, Korutany - Petzen: aktivní dovolená v zimě i v létě
Publikováno: 13.4.2014
Letošní zima byla velmi skromná na sníh, a tak měli milovníci zimních sportů více práce s vyhledáním míst, které by jim poskytly vhodné podmínky pro aktivní zimní dovolenou.

Rakousko, Korutany – lyžovačka v obci Kötschach-Mauthen
Publikováno: 4.2.2015
Na přelomu roku se nám podařilo na pár dní zavítat do malebné horské obce Kötschach-Mauthen, která se nachází ve spolkové zemi Korutany v okrese Hermagor. Čím si nás tato krásná obec získala a co všechno dokáže nabídnout svým návštěvníkům, i o tom si popovídáme v dnešním článku!

Rakousko, Korutany – Nassfeld: ideální lyžovačka pro všechny
Publikováno: 18.2.2015
Opět je tu zima. Roční období, které mnozí proklínají, a to nejen kvůli mínusovým teplotám či nadílce sněhu, ale také pro kratší den, který v některých lidech vyvolává depresi. Mně však mínusové teploty ani kupy sněhu, podobně jako mnoho dalších milovníků zimních sportů, nestraší, spíše naopak.

Rakousko: Alpentrip X. - Konečně v Korutanech, konečně dovolená
Publikováno: 21.10.2012
Korutanské Alpy jsou od nepaměti jednou z nejvyhledávanějších částí Rakouska. Země jezer a velehor, místo kam i Rakušan z Tyrolska jede na dovolenou, chce-li si užít přírody.

Rakousko: Kouzelné Korutany
Publikováno: 19.2.2014
Na slunném jihu Rakouska, v jeho nejjižnější spolkové zemi Korutany, se nachází jedinečný zimní ráj s výborně upravenými sjezdovkami, výbornými sněhovými podmínkami a jedinečnou atmosférou, která si dokáže získat srdce všech milovníků lyžování a panenské přírody.


Souvisejicí fotogalerie

Rakousko, Korutany – Nassfeld: skvělá lyžovačka
Vše, co si milovník zimních sportů může přát a ještě mnohem více, najdete v jednom z mnoha alpský...

Rakousko, Korutany – obec Kötschach-Mauthen
Zablouděte spolu s námi alespoň na chvilku prostřednictvím fotogalerie do malebné horské obce Köt...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Ahoj léto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Roční elektronické předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Dárková kazeta s produkty Vincentka
3. cena:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Kolekce knih z edice Výlety s dětmi od vydavatelství Dajama
2. cena redakce:
Fotokniha a turistická mapa od vydavatelství CBS
3. cena redakce:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

6.8.2022
Zažijte atmosféru středověkého hradu Strečno a vychutnejte si noční prohlídku! Ve sředu 10. srpna se můžete těšit na představení divadelně-hravého seskupení RAZCA pod názvem Hej, partizáne, vezmi mně  sebou!
3.8.2022
Díky nové 360° technologii vzniká unikátní příběh Hronu. Pomocí virtuálního letu můžete obdivovat slovenské regiony po toku řeky Hron od jeho pramene až po jeho ústí.  
2.8.2022
Léto je v plném proudu a my vás zveme na zajímavý gastrofestival Kmínové (Rascové) chutě Vysočiny, který bude probíhat 6. srpna od 10-té na zámku Žďár nad Sázavou.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 7. 8. 2022
svátek:Lada
dnes:
neděle 7.8.
13 °C
zítra:
pondělí 8.8.
15 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X