řeka Dunaj - Česká republika

Pramen:
Donaueschingen (Německo)
Délka toku:
1880 km

Základní informace o řece

Říční úseky

Kilometráž

Lokality
Služby

Články

Fotogalerie

Videogalerie
Diskuze

Vodní stavy


Fotogalerie

Slovensko: Komárno - město památníků
Rubrika: Města
Počet obrázků: 42 obrázků

Jihoslovenské město Komárno má bohatou historii, o čem svědčí mnohé památky a památníky doslova na každém kroku. Jejich současnost však ne vždy odpovídá jejich významu a turistickému potenciálu. Výřečným příkladem je romantický hrot pevniny na soutoku dvou největších slovenských řek Váhu a Dunaje - nedostupný za oplocenou ohradou. I rozlehlá historická pevnost, donedávna obsazená Sovětskou armádou, dnes z velké části zpustošená čeká na nové smysluplné využití. Ani slavní rodáci se ne vždy těší dostatečné úctě, jak dosvědčuje snímek pomníku uherského a českého krále Ladislava Pohrobka, v čase naší návštěvy zakrytého reklamním stojanem z jakési kavárny. U některých památníků je na místě alespoň krátký povzdych nad tím, že se neměly stavět v důsledku politických vášní, ale na zkrášlení města a trvalou připomínku budoucím generacím.

Foto a text: Jiří Výborný


SR: Bratislava-Stará radnice a výhled z její věže
Rubrika: Památky
Počet obrázků: 23 obrázků

Bratislavská Stará radnice se nachází v historickém jádru města. Z její věže se naskytuje krásný kruhový výhled na centrum Bratislavy. Ukrývá se v ní i velice zajímavé Muzeum dějin města.

Text a foto: O. Kubáčková


Dunakiliti – malebný ostrov obklopený vodou
Rubrika: Příroda
Počet obrázků: 18 obrázků

Na severním cípu Malého Žitného ostrova se nachází maďarská obec Dunakiliti, ohraničená vodami Dunaje a Mošonského Dunaje. Obec je vstupní branou do přírody bohaté na divokou zvěř, srny, jeleny a divoká prasata. Na výletě po této člověkem nedotčené zemi budete mít pocit, že se nacházíte v tropickém pralese. Všudypřítomné stromy, z nich visící liány, keře a trávy dávají tomuto místu závan tajuplnosti a dobrodružství, které ve vás vyvolají chuť objevovat nevšední krásy ostrova.

V nedaleké blízkosti se nachází impozantní jez Dunakiliti, který plní roli vzdouvání hladiny Dunaje pro potřeby vodního díla Čunovo. Nejlepší čas pro návštěvu jezu je k večeru, když slunce pomalu zapadá za horizont. Tento pohled potěší nejen oko, ale pohladí i duši;-).

 

Text a foto: Oskár Mažgút

Překlad: Stanislava Waniová

 


ZOO Bratislava – expozice plné života
Rubrika: Zajímavá místa
Počet obrázků: 36 obrázků

V bratislavské zoologické zahradě, která své brány pro návštěvníky otevřela již v roce 1960, dnes žije 147 druhů zvířat, což přestavuje přes 600 jedinců. K nejoblíbenějším expozicím pro návštěvníky rozhodně patří pavilon šelem a pavilon primátů. Neméně zajímavé je i terárium nebo exotárium, ale mě osobně jednoznačně nejvíce nadchl výběh nosorožců. Velkou pozornost poutá i unikátní expozice druhohorních plazů s názvem Dinopark, jejíž součástí je i dětské paleontologické hřiště nebo zajímavé 3D kino.

Text a foto: O. Maňáková

Překlad: Stanislava Waniová


Rakousko: Hainburg – městečko na Dunaji
Rubrika: Města
Počet obrázků: 28 obrázků

Nedaleko hlavního města Slovenska, ve spolkové zemi Dolní Rakousko, se nachází malebné městečko Hainburg an der Donau, ležící u veletoku Dunaje. Nejednoho návštěvníka okouzlí historickými uličkami, středověkými branami či městskými hradbami. Pro místní obyvatele, ale i mnohé Slováky, se stalo toto město oblíbeným místem odpočinku a rekreace. Bratislavané zde navštěvují hlavně koupaliště s tobogánem a místní obchody. No a ti turistiky chtiví si zde přijdou na své v blízkém Národním parku Donauauen, který obklopuje samotný Hainburg. Nad městem se tyčí zrekonstruovaná zřícenina hradu z 11. století. Naproti němu, na samotném vrcholu vápencové skály, stojí znovu postavené keltské oppídium (opevnění).

Text a foto: Oskár Mažgút

Překlad: Stanislava Waniová

SR, Bratislava – zřícenina hradu Devín
Rubrika: Památky
Počet obrázků: 24 obrázků

Hrad Devín je velmi dobře zachovaná zřícenina. Nachází se na skále u soutoku Moravy s Dunajem. První zmínky pocházejí z roku 864. Pro svou strategickou polohu se stal místem nejstarší doložené sídlištní aglomerace. Během dlouhých staletí se tu vystřídali mnozí panovníci, mezi jinými i kníže Rostislav, nebo známé rody Báthoryových a Pálffyových. Děvín byl místem věčných rakousko-uherských bojů, ale čelil i vpádům tureckých a napoleonských vojsk. Od dob slovenského národního hnutí, kdy se Štúrovci procházeli po jeho hradbách, se stal symbolem Slovenska a přátelství mezi národy. V současnosti je vyhledávanou turistickou atrakcí, která nabízí kromě krásného výhledu na nivou krajinu i poznání historie na zrekonstruovaném hradním nádvoří.

Text: Oskár Mažgút
Foto: Daniel Babický

Překlad: Stanislava Waniová


SR, Bratislava: Bratislavský hrad
Rubrika: Památky
Počet obrázků: 14 obrázků

Dnešní kolosální stavbě předcházelo mnoho podob – od původního keltského oppida přes hradiště, věže a paláce až po reprezentační sídlo královského dvora. Jedno však zůstává neměnné, a to je strategická poloha této národní kulturní památky (1961) tyčící se nad Dunajem, která neodmyslitelně patří k Bratislavě. Ne nadarmo zdobí motiv hradu zadní stranu slovenských euromincí.

Již několik desetiletí probíhá postupná rekonstrukce, jejíž hlavním záměrem je zachovat a zpřístupnit tuto hrdou památku pro další generace.

Text: Monika Babická

Foto: Daniel Babický


SR: Bratislava – Povodně 2013
Rubrika: Ostatní
Počet obrázků: 34 obrázků

Českou republiku, Rakousko, Německo, Maďarsko a také Slovensko minulý týden zasáhly povodně, které překonaly 10, 100 a místy až 1000 roční rekordy. Na Slovensku byla situace kritická hlavně v oblasti bratislavského Děvína, Starého města a dále po povodí Dunaje v oblastech Gabčíkova, Komárna a Štúrova. Díky dostatečnému informačnímu předstihu záchranné složky a vodohospodáři stihli nainstalovat protipovodňové zábrany a učinit nutná protipovodňová opatření. Důsledkem bylo značné zmírnění následků povodní proti ničivým záplavám z roku 2002. Přesto, čištění a vysoušení zaplavených oblastí potrvá minimálně pár týdnů. Portál Infoglobe vám přináší fotogalerii povodí Dunaje v Bratislavě během kritického stoupání i pozvolného klesání vodní hladiny.

Text: Oskár Mažgút
Foto: Roman Tvarožka, Oskár Mažgút

Překlad: Stanislava Waniová


SR: Dunaj – splav největšího evropského veletoku
Rubrika: Řeky
Počet obrázků: 25 obrázků

Parta kamarádů nás s manželem zlákala vyzkoušet si víkendový splav Dunaje. I přesto, že před vodou mám obrovský respekt a na začátku jsem měla opravdu velké obavy, musím přiznat, že splav Dunaje patří k mým nejkrásnějším zážitkům. Nalodili jsme se pod Děvínskou hradní skálou, v místě, kde do Dunaje vtéká Morava. Dále jsme se plavili přes Bratislavu, podplavali jsme všechny bratislavské mosty a od Čunova jsme pokračovali jeho ramenními soustavami. Zde jsme se odvážili i vykoupat, proud už nebyl tak silný. Dvě noci jsme strávili pod stanem, jídlo si připravovali na ohni a do časných ranních hodin jsme si povídali a vyzpěvovali u táboráku. Jednoduše nezapomenutelný víkend.

Přemýšlíte i vy o splutí nějaké řeky? Co byste řekli na nevšední zážitek v podobě splavu řeky Dunajec, která vyhloubila nádherný kaňon - průlom Dunajce na úseku 18 km. Stačí se zapojit do naší fotosoutěže, kterou najdete ZDE.

Text a foto: O. Maňáková

Překlad: Stanislava Waniová


Západní Slovensko - Vyhlídkový let
Rubrika: Ostatní
Počet obrázků: 33 obrázků

Od našich skvělých kamarádů jsme jako svatební dar dostali nádherný dárek - hodinový vyhlídkový let. Vzlétli jsme i přistáli na letišti Boleráz u Trnavy. Letěli jsme přes Malé Karpaty směrem do Bratislavy, cestou jsme obdivovali hrad Červený kámen, televizní věž na Kamzíku, Bratislavský hrad a mnoho dalších známých i méně známých míst z ptačí perspektivy. Dále jsme se přes Dunaj přesunuli do Gabčíkova, odkud jsme letěli směrem na Ořechovou Potoň, kde jsme pod sebou měli známý silniční okruh Slovakia Ring. Cestou zpět do Trnavy jsme si ještě udělali malé neplánované mezipřistání na letišti ve Sládkovičově, neboť volání přírody je občas nevypočitatelné, zejména pokud jste nachlazení. Po necelé hodince a půl jsme se vrátili zpět na letiště v Bolerázu. Zde nás už čekali kamarádi s obrovskou porcí právě dovařeného kotlíkového guláše a dobře chlazenými pivy. Pro nás oba byl tento vyhlídkový let opravdu nezapomenutelným zážitkem.

Text a foto: O. Maňáková

Překlad: Stanislava Waniová


Cyklovýlet: Z Bratislavy po Dolním Rakousku I.
Rubrika: Zajímavá místa
Počet obrázků: 38 obrázků

Bratislava a její okolí nabízí přímo ideální možnosti pro cykloturistiku. A tak jsme se rozhodli (redakce Infoglobe) absolvovat jednu z mnoha tzv. Dunajských cyklostezek. Namířili jsme si to z největšího sídliště na Slovensku - bratislavské Petržalky do malebné krajiny Dolního Rakouska. V první fotogalerií vám zdokumentujeme cestu od příhraniční oblasti přes obec Wolfsthal, až po středověké městečko Hainburg. Pohled na zlatavá pole, modrou oblohu a pestrobarevné louky střídané pěknou architekturou byl okouzlující.

Text a foto: Oskár Mažgút

Překlad: Stanislava Waniová


SR: Bratislava - fauna a flóra Chorvatského ramene
Rubrika: Příroda
Počet obrázků: 40 obrázků
Chorvatské rameno je kanál, který vede bratislavskou městskou částí Petržalka. Je vybudován v jednom z bývalých ramen Dunaje, vine se ze severu směrem na jih, kde se nakonec stáčí k jihovýchodnímu okraji Petržalky. Vody, stejně jako břehy Chorvatského ramene jsou domovem četných druhů rostlin a živočichů. Tuto nevšední přírodní lokalitu, která se nachází uprostřed Petržalky, obývá zejména ptactvo, různé druhy ryb, plazů a obojživelníků. Nejčastější a nejbohatší výskyty patří zástupcům hmyzu. Pozornost poutají zejména různé druhy vážek, šídel, koníků a motýlů. Během letních měsíců zkrášlují povrch hladiny Chorvatského ramene bílé květy leknínů. I díky pestrosti fauny a flóry a výskytu některých zákonem chráněných a ohrožených druhů živočichů, byla jihovýchodní část Chorvatského ramene vyčleněna jako chráněné území se 4. stupněm ochrany.

Text a foto: Radoslav Biskupič

SR, Bratislava – zelený Starý háj
Rubrika: Zajímavá místa
Počet obrázků: 22 obrázků

Starý háj v Petržalce je oázou zeleně uprostřed největšího slovenského sídliště. Les, kde na větvích štěbetají ptáci, v korunách stromů si hrají veverky, v trávě pracují brouci, a to vše v obklopení krásné květeny počínaje medvědím česnekem a konče pampeliškou. Les plný života, ale také cestiček a zákoutí, které vás alespoň na chvíli vytrhnou z běžného hektického života, i tak by se dal charakterizovat Starý háj.

Text a foto: Oskár Mažgút

Překlad: Stanislava Waniová


SR, Bratislava: Nevšední terenní vycházka
Rubrika: Ostatní
Počet obrázků: 30 obrázků

Druhou říjnovou neděli se příznivci portálu Infoglobe, jakož i Slovenského paleontologického klubu, rozhodli pomoci přírodě a zároveň se i něco dozvědět o unikátních geologických lokalitách, které se nacházejí na území Národní přírodní rezervace Děvínská Kobyla. Sraz dobrovolných nadšenců byl u paleontologické lokality Sandberg, kde proběhly krátké přednášky o novém, ještě oficiálně neotevřeném Sandbersko-Pajštúnském geoparku, i o samotné lokalitě Sandberg. Po poutavé prezentaci následovalo rozdání pytlů na odpad a rukavic. Všichni společně jsme vybrali odpadky v okolí, a pak se přesunuli na další neméně zajímavou lokalitu zvanou Waitův lom, kde proběhla druhá krátká přednáška upozorňující na význam tohoto místa. Z Waitova lomu následoval přesun do městské části Bratislavy - do Děvína, kde byly shromážděny odpadky uskladněné na dvoře obecního úřadu, který svou vstřícností dopomohl k úspěšnému průběhu akce. Účastníci této akce pomohli přírodě, dozvěděli se mnohá zajímavá fakta a zároveň si vychutnali krásy pestrobarevného podzimu. Zážitky z průběhu akce přinášíme prostřednictvím fotogalerie.

Poděkování za podporu projektu patří i společnosti CIMA za bezplatné poskytnutí úklidových prostředků.

Text a foto: Oskár Mažgút

Překlad: Stanislava Waniová


SR, Bratislava – Hluboká cesta a Horský park
Rubrika: Zajímavá místa
Počet obrázků: 31 obrázků

Hluboká cesta se svými zákoutími ukrývá nejedno zajímavé místo, které rozhodně stojí za návštěvu, a to i přesto, že ho běžně nenajdete v turistických průvodcích. Najdete zde nejen Lurdskou jeskyni, která se nachází jen několik desítek metrů od bratislavské Kalvárie a už na první pohled děkovnými tabulkami věnovanými Panně Marii připomíná nejstarší poutní místo na Slovensku - nedalekou Marianku, ale i velmi zajímavý kostel Panny Marie Sněžné, jehož 50 metrů vysoká věž bohužel musela v minulosti ustoupit ideologickým důvodům. Hluboká cesta, která je dnes vyhlášena za chráněný areál, byla vybudována v r. 1870 ve skalním úvozu jako přístupová cesta do Horského parku. Jeho zajímavostí je, že vznikl úpravou již existujícího lesního přírodního společenství, a ještě i dnes na první pohled připomíná spíše lesík, než upravený městský park.

Text: O. Maňáková
Foto: O. Mažgút a O. Maňáková

Překlad: Stanislava Waniová


SR, Bratislava – město pod sněhem
Rubrika: Města
Počet obrázků: 30 obrázků

V posledních letech nebývá zvykem, aby naše hlavní město pokryla sněhová nadílka. Ale tentokrát se tak stalo a my jsme neváhali a vydali se na pěknou zimní procházku. Začali jsme v Petržalce, kde byly barevné paneláky v nevšedním kontrastu s bílou peřinou. Postupně jsme se přesunuli do centra města a zamířili na Bratislavský hrad. Zde se nám naskytl panoramatický výhled na město, který jsme si o něco později vychutnali i na blízkém Slavíně. Nadšeni nečekanou procházkou jsme se vrátili do tepla domova a vychutnali si šálek čaje.

Text a foto: Oskár Mažgút

Překlad: Stanislava Waniová


SR, Malé Karpaty – krásy zimní Děvínské Kobyly
Rubrika: Pohoří
Počet obrázků: 17 obrázků

Vrch Děvínská Kobyla, který svou výškou 514 m n. m. patří k nejvyšším vrchům Děvínských Karpat, se nachází na jižním cípu pohoří Malých Karpat na okraji Bratislavy. Je součástí CHKO Malé Karpaty. V oblasti mezi bratislavskými městskými částmi Děvínská Nová Ves a Děvín se na ploše 1 011 157 m2 nachází NPR Děvínská Kobyla se 4. stupněm ochrany.

Děvínská Kobyla patří mezi oblíbené a frekventované lokality navštěvované především obyvateli Bratislavy a okolí. Je to hlavně nenáročná turistika, která bez ohledu na roční období láká návštěvníky do těchto končin. Neopakovatelné jsou především pohádkové výhledy ze západních svahů Děvínské Kobyly. Obec a hrad Děvín nám se soutokem Dunaje a Moravy leží jako na dlani. V dálce na rakouském území dominují Hainburské vrchy, na jejichž úpatích u břehů Dunaje leží městečko Hainburg an der Donau. Při velmi dobré viditelnosti lze občas v dálce zahlédnout i siluety vrchů Východních Alp - hlavně výrazný a nezaměnitelný vrch Schneeberg
(2 076 m n. m.).

Text a foto: Radoslav Biskupič

Překlad: Stanislava Waniová


SR, Bratislava – jarní probouzení v Rusovcích
Rubrika: Příroda
Počet obrázků: 30 obrázků

Pokud máte rádi probouzející se přírodu, tak se vydejte prostřednictvím naší fotogalerie do bratislavské městské části Rusovce, kde se nachází 766 metrů dlouhá naučná turistická stezka, která zachycuje krásu Dunajských ostrovů, Rusovského kanálu i jeho obyvatel. Touláním se po klikatých cestičkách narazíte nejen na první jarní květenu, ale i na opuštěné jezírko nebo anglický park, jehož dominantami jsou obrovské platany. A samozřejmě si nejde nevšimnout nádherného, ale pomalu chátrajícího Rusovského zámečku.
 
Text a foto: Oskár Mažgút

Překlad: Stanislava Waniová


SR, Bratislava: Sraz historických železničních vozidel
Rubrika: Ostatní
Počet obrázků: 26 obrázků

V jeden krásný slunečný víkend jsme navštívili každoročně se konající celoslovenský sraz historických železničních vozidel, který nese název Rendez. Tato akce, která se koná na železniční stanici a v přidruženém areálu Bratislava východ, je přehlídkou nádherných železných obrů v podobě parních i elektrických lokomotiv a vozů, které kdysi přepravovaly množství lidí a díky nadšencům každoročně ožívají. K vidění byly i ukázky historické vojenské a hasičské techniky spolu s modely železnic a bohatým kulturním programem. Mezi největší lákadla určitě patří mimořádné historické jízdy parními mašinami, jakož i velkolepé defilé lokomotiv na železniční točně za účasti vozidel i z okolních států. Malou ukázku z této nevšední akce si můžete prohlédnout v následující fotogalerii.
 
Text a foto: Oskár Mažgút

Překlad: Stanislava Waniová


SR, Bratislava – ostrov zeleně
Rubrika: Zajímavá místa
Počet obrázků: 32 obrázků

Možná se někdo bude divit, ale také Bratislava nabízí množství přírodních zákoutí. Navštivte spolu s námi městské hradby, Prezidentskou zahradu, Sad Janka Krále, Františkánskou zahradu, letní čítárnu nebo o kousek vzdálenější Vodárenskou zahradu. Všechna tato místa vás určitě okouzlí. Pokud nevěříte, podívejte se na naši fotogalerii.
 
Text a foto: Oskár Mažgút

Překllad: Stanislava Waniová


Bratislava: Rytíři na Děvíně
Rubrika: Ostatní
Počet obrázků: 17 obrázků

Pokud se vám často stává, že nevíte, co s načatým víkendem a nechcete jen tak zůstat sedět doma nebo hledáte zajímavý program pro své děti, pak byste určitě měli navštívit proslulou akci Rytíři na Děvíně.

Tovaryšstvo starých bojových umění a řemesel pořádá každoročně na hradě Děvín hned několik akcí, kde můžete vidět, jak vypadaly starodávné rytířské boje a vyzkoušet si různá řemesla. Kromě hlavního programu vás čeká i bohatý doprovodný program.

Letos se můžete těšit na období gotiky nebo antického Říma.
 
Text a foto: Simona Svanová

Překlad: Stanislava Waniová


SR: Léto v botanické zahradě
Rubrika: Příroda
Počet obrázků: 52 obrázků

Horké letní dny si tentokrát ozvláštníme návštěvou Botanické zahrady UK Bratislava, která je nejen nádhernou rostlinnou říší pro návštěvníky, ale i vědecko-pedagogickým pracovištěm Univerzity Komenského. Stín stromů, tropické osvěžení ve sklenících či malý piknik u jezírek bude určitě tím pravým zpříjemněním léta. Navíc pohled na více než 3 000 druhů rostlin, úchvatné skalky, rokle nebo rozária vám připomene rozmanitost přírody kolem nás.

 

Text a foto: Oskár Mažgút

Překlad: Stanislava Waniová


SR, Petržalka: Na kole Starohájským ostrovem
Rubrika: Příroda
Počet obrázků: 33 obrázků

Dnes vás zavedeme na největší sídliště Slovenska – do bratislavské Petržalky. Pokud si ale myslíte, že vás čekají paneláky, mýlíte se. Navštívíme totiž přírodní rezervaci Starý háj, která se nachází ve východní části sídliště, nedaleko Dolnozemské cesty, resp. Dunajské cyklostezky (Eurovelo 6). Čeká vás dunajský prales plný mohutných stromů, květeny, nádherné keře či travnaté planiny. Vydejte se za krásami dokonalé a nespoutané přírody.

 

Text a foto: Oskár Mažgút

Překlad: Stanislava Waniová


SR, Bratislava: Velký a Malý Draždiak a jejich okolí
Rubrika: Příroda
Počet obrázků: 44 obrázků

Zveme vás na výlet k petržalským jezerům, která najdete na okraji poměrně husté sídlištní zástavby. Kromě relaxu v podobě koupání, rybolovu nebo nenáročných turistických procházek nabízejí i krásné přírodní scenerie. Vydejte se tedy spolu s námi k Velkému a Malému Draždiaku se zastávkou u bezejmenných jezírek, Mrtvého ramene Kutlíkova nebo na louce Díků a objevte tak poslední zbytky lužních lesů ve střední Evropě.

 

Text a foto: Oskár Mažgút

Překlad: Stanislava Waniová


SR, Štúrovo – nejjižnější město Slovenska
Rubrika: Města
Počet obrázků: 40 obrázků

Jihozápadně od soutoku Dunaje a řeky Hron se rozprostírá město Štúrovo, které oplývá několika jedinečnými pozoruhodnostmi. Jsou jimi například nábřežní promenáda nabízející pohled na dechberoucí klasicistní ostřihomskou baziliku, barokní farní kostel sv. Imricha, přeshraniční most Marie Valérie, památný park s pomníky či v neposlední řadě vyhledávané termální koupaliště Vadaš.

 

Text a foto: Oskár Mažgút


SR, Bratislava – Ondrejský hřbitov v podzimním hávu
Rubrika: Památky
Počet obrázků: 34 obrázků

Přijměte pozvání na podzimní procházku historickým Ondrejským hřbitovem, který byl založený v roce 1784 a nachází se v bratislavské městské části Staré Město, přesněji v Ulici 29. srpna. Tato národní kulturní památka je oázou pokoje, nádherné architektury v podobě umělecky ztvárněných náhrobků, nebo půvabné spleti chodníčků ve stínu mohutných stromů. Svůj posledí odpočinek zde našlo mnoho vyjimečných osobností a doslova skvostem tohoto pietního místa je řeckokatolický Chrám Povýšení vznešeného a životodárného kříže z roku 1861.

 

Text a foto: Oskár Mažgút


SR, Bratislava: Medická zahrada – oáza pokoje uprostřed města
Rubrika: Zajímavá místa
Počet obrázků: 37 obrázků

Vydejte se na poslední podzimní toulku. Tentokrát vás zavedeme do veřejného parku, který se nachází v bratislavském Starém Městě. Medická zahrada se řadí mezi nejoblíbenější místa v hlavním městě, nabízející udržované travnaté plochy, květinové záhony, mohutné stromy, ale i dětské hřiště, drobnou architekturu nebo majestátní fontánu, a to vše v obklopení poměrně husté zástavby. Ne nadarmo je považovaná za oázu pokoje v rušném srdci města.

 

Text a foto: Oskár Mažgút


Rakousko: Vídeň – procházka po městě
Rubrika: Města
Počet obrázků: 36 obrázků

Hlavní město Rakouska patří mezi turisticky nejatraktivnější evropská města. Bohatost historických památek, množství architektonicky zajímavých pamětihodností i současných pozoruhodností – to vše spojené se slavnými jmény a jejich příběhy či legendami dělá z Vídně příjemný a stále nový cíl.

Foto: Jiří Výborný


Slovensko: Bratislava stará a nová
Rubrika: Města
Počet obrázků: 75 obrázků
Prakticky v každém městě se dají najít zajímavá zákoutí a pohledy pro objektiv fotoaparátu, slovenská metropole má však v posledních letech zvláštní kouzlo. V důsledku prudké výstavby, ale i rekonstrukce starších objektů, mění svůj výzor prakticky neustále. Přestože nové prvky na panoramatu města nemusí být každému sympatické, je na co se dívat.

Foto: Jiří VýbornýLokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Řeky / Evropa / Česká republika

A - DE - HI - LM - PQ - TU - Z

Fotosoutěž:

Ahoj léto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Roční elektronické předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Dárková kazeta s produkty Vincentka
3. cena:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Kolekce knih z edice Výlety s dětmi od vydavatelství Dajama
2. cena redakce:
Fotokniha a turistická mapa od vydavatelství CBS
3. cena redakce:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

17.8.2022
V Bardějovských lázních můžete v průběhu neděle 21.srpna 2022 vzdát hold císařovně Alžbětě – zvané Sisi, která se zde léčila prostřednictvím akce Alžbětinský den.  
16.8.2022
Nenechte si ujít dvě zajímavé akce, které vám přinesou to nejnovější i nejzajímavější z oblasti zemědělství, potravinářství a ze světa minerálů, hornin nebo zkamenělin. Navíc chybět nebude i množství doprovodných akcí.
13.8.2022
Evropská letiště jsou tuto dovolenkovou sezónu nevídaně vyťížená! Nápor, který zažívají je způsobený rekordní poptávkou cestujících, nedostatkem personálu a rušením letů ze strany aerolínií.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 18. 8. 2022
svátek:Helena
dnes:
čtvrtek 18.8.
22 °C
zítra:
pátek 19.8.
20 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X