www.infoglobe.cz » Evropa » Slovensko » Dobšinský potok

řeka Dobšinský potok - Slovensko

Pramen:
Pramení na jižních svazích Stratenské hornatiny.
Délka toku:
4 km

Základní informace o řece

Říční úseky

Kilometráž

Lokality
Služby

Články

Fotogalerie

Videogalerie
Diskuze

Vodní stavy


Popis řeky

Dobšinský potok pramení na jižních svazích Stratenské hornatiny v oblasti Slovenského ráje, odkud teče všeobecně k jihovýchodu. Odvodňuje 57 km2, z celkové délky 15 km je asi 5 km sjízdných. Potok má z Dobšinné místy zúžené koryto, vodácky náročná místa však nemá. Při dobrém zabezpečení z břehu lze sjet výpust elektrárny Dobšiná ve Vlčí dolině. Jde o 1,5 km dlouhý úsek vysoké obtížnosti od mostu v objektu pod přehradou. V oboustranné navigaci je řada bystřinných přepážek a jeden vysoký sjízdný stupeň. Nejnáročnější je dojezd při ústí, kde voda naráží téměř kolmo na betonovou zeď pravobřežní navigace Dobšinského potoka. Tento úsek pro jeho charakter a nutnost zabezpečení nelze pro běžnou vodní turistiku doporučit.

Dobšinský potok je sjízdný při zvýšeném vodním stavu, tj. min. 110 cm na vodočtu v Dobšiné. Od ústí z elektrárny je možno využít nadlepšeného vodního stavu o 4 -6 m3/sec. Při provozu elektrárny, což bývá ve všední dny od 9 do 12 hodin. Informaci lze získat telefonicky u vedoucího provozu elektrárny.

Ubytování

Dobšiná

Zásobování

Dobšiná, Dedinky

První pomoc

Dobšiná

Zajímavosti na řece:


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Řeky / Evropa / Slovensko

A - DE - HI - LM - PQ - TU - Z

Fotosoutěž:

Česká krajina

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

1.6.2020
Slezskoostravský hrad ožije živou hudbou od 19. 6. do 18. 7.2020! Téměř dvě desítky kapel zahrají v pokoronavirové premiéře. Těšit se můžete na jednodenní koncerty zvučných jmen – Monkey Business, Chinaski, David Koller, Pokáč, Wohnout, Bára Poláková, Anna K., Kali a Peter Pann. Z tvrdších žánrů to budou kapely Citron a Lautr, Trautenberk, Horkýže Slíže, Zakázaný ovoce, Vypsaná fixa. Specialitou pak bude minifestiválek Metal!!!, kde zahrají lokální kapely Malignant Tumour, Silent Stream of Godless Elegy, Antigod, Primary Resistance, Postcards from Arkham, Dead Carnage a přespolní budějičáci Gutalax.
29.5.2020
Dnes vám přinášíme druhou část těch nejzajímavějších mezinárodních nebo světových dnů podle kalendáře (měsíce červenec až prosinec).
28.5.2020
Šumava tajemná i lákavá, divoká i vlídná, známá i neznámá… všechny tváře našeho nejmilovanějšího pohoří představuje krásná výpravná publikace autorů Petra Davida a Vladimíra Soukupa.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 1. 6. 2020
svátek:Žaneta
dnes:
pondělí 1.6.
21 °C
zítra:
úterý 2.6.
18 °C