řeka Laborec - Slovensko

Pramen:
Pramení v Nízkých Beskydech
Délka toku:
122 km

Základní informace o řece

Říční úseky

Kilometráž

Lokality
Služby

Články

Fotogalerie

Videogalerie
Diskuze

Vodní stavy


Popis řeky

Pramení v Nízkých Beskydech nedaleko polských hranic.Teče zpočátku jihovýchodním směrem k Medzilaborcům, kde se obrací na jih. Od ústí Cirochy teče převážně na jihozápad až ke svému ústí do Latorice na ř. km 9,0. Délka sjízdné části je 123 km, plocha povodí měří 4520 km².

V horní části má Laborec mělké štěrkovité řečiště s prudkým proudem v otevřeném, ale hezkém údolí. Plavba je velmi zajímavá a rychlá, s častými peřejemi. Pod Humenným vstupuje řeka do nížiny a začíná meandrovat. Řečiště je hlinité, s břehy zarostlými olšemi, proud mírný, ale plavba stále rychlá a plynulá, bez překážek. Na celém toku jsou pouze 4 jezy.

Od Humenného je Laborec sjízdný celoročně. Pouze za velmi nízkých stavů je obtížně sjízdný úsek od ř. km 45.0, kde odbočuje kanál napájející nádrž Zemplínská Šírava, odtékající do říčky Čierna voda. Z Habury a Medzilaborců je Laborec sjízdný jen za velké vody - min. 80 cm na vodočtu v Krásném Brodě (ř. km 111.0) pro plavbu z Habury a 70 cm z Medzilaborců, což odpovídá 85 cm na vodočtu v Koškovicích (ř. km 84.6).

Ubytování

Medzilaborce

Zásobování

Medzilaborce, Humenné, Strážske, Michalovce, Vojany

První pomoc

Medzilaborce, Humenné, Strážske, Michalovce, Vojany

Zajímavosti na řece:

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Řeky / Evropa / Slovensko

A - DE - HI - LM - PQ - TU - Z

Fotosoutěž:

Příroda – mezi snem a skutečností

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety lanovkou z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lodí + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
1. cena redakce:
Prodloužený víkend pro dva s polopenzí v Hotelu Aktiv*** na Lipně! + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci kalendář formátu A3 z vlastních fotografií + bonus: voucher na 10 fotografií ve formátu A4!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

15.11.2019
Celoslovenský informační portál v rámci 11. ročníku soutěže o nejkrásnější město a obec Slovenska zveřejnil v těchto dnech výsledky.
14.11.2019
Od roku 2013, kdy se Česká republika zapojila do mezinárodního projektu European Theatre Night, je každoročně třetí listopadovou sobotu veřejnosti prezentováno divadlo v netradiční formě. Noci divadel, která proběhne v předvečer 30. výročí sametové revoluce, tedy 16. listopadu, se zúčastní stovka divadel.
13.11.2019
Ústředí lidové umělecké výroby (ÚĽUV) v Tatranské Lomnici otevřelo novou výstavu Betlémy. Návštěvníkům představí historii betlémů prostřednictvím vybraných děl ze sbírkového fondu.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace Měsíce - MALTA a MONAKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pátek 15. 11. 2019
svátek:Leopold
dnes:
pátek 15.11.
8 °C
zítra:
sobota 16.11.
5 °C