www.infoglobe.cz » Bezpečnost

Bezpečnost

Bezpečnostní situace

Situace v zemi je stabilní a žádné extrémní riziko nebylo zaznamenáno s výjimkou zvýšené kriminality ve městě Dubaj, kde se nejvíce soustřeďuje kosmopolitní společnost a značná část

nelegálních návštěvníků. . Pozornost je ale třeba věnovat nebezpečí na místních silnicích. Hustý provoz spojený s nebezpečnou a bezohlednou jízdou některých řidičů je příčinou velkého počtu dopravních nehod s vysokým podílem smrtelných úrazů, který je v přepočtu na počet obyvatel až 3x vyšší, než například v Evropě.

 

Určitým rizikem pro návštěvníky jsou klimatické podmínky, zejména pak letní teploty, které se po většinu roku pohybují v rozmezí 35 - 48°C, extrémně až 50°C ve stínu. V zimním období bývá oblačno, občas s deštěm, teploty dosahují cca 18 - 25°C. V SAE je většinou vysoká vlhkost vzduchu (červenec - srpen téměř 100%) a vysoká intenzita slunečního záření.

 

Upozornění pro cestovatele do SAE

Vízový režim SAE podléhá častým změnám, o kterých mnohdy ani není velvyslanectví okamžitě informováno, proto uvedené informace platí s výhradou změny. Informace o vízech do SAE v anglickém jazyce jsou dostupné na webové adrese: http://www.government.ae/gov/en/visitors/uae/visas.jsp.

Pro vyřízení žádostí oficiálních návštěv, delegací a cestovatelů o víza do SAE platí dvoutýdenní lhůtu, při čemž MZV SAE nepřijímá žádosti o víza pro jiné než dohodnuté oficiální návštěvy. Toto omezení se týká i cestovatelů na veletrhy (včetně cestovatelů z ministerstev). Státní instituce nepřijímají oficiální návštěvy o státních svátcích a v době pracovního volna, tj. od ukončení pracovní doby ve čtvrtek odpoledne (14:00 hod.) do začátku pracovní doby v neděli ráno (9:00 hod.).

Osobám, které hodlají navštívit SAE a z jejichž cestovního pasu vyplývá dřívější návštěva Izraele, nemusí být vstup do SAE povolen.

Místní úřady příliš nepodporují individuální turistiku a zejména u svobodných žen do 40 let jsou víza udělována velmi obezřetně.

Pro dovoz zvířat je vyžadováno předložení veterinárního osvědčení, potvrzení o očkování proti vzteklině (v emirátu Abu Dhabi) a potvrzení o nepřítomnosti vztekliny v domovské zemi.

Povinná směna valut ani jiné podobné opatření není v SAE zavedeno. V případě individuální turistiky jsou nahrazeny finanční zárukou sponzora.

V SAE nejsou oficiálně uznávány české řidičské průkazy, avšak čeští občané pobývající v SAE krátkodobě na turistická víza mohou k řízení vozidla využívat mezinárodní řidičské oprávnění. Osoby s povolením k trvalému pobytu (rezidencí), musí k získání místního řidičského průkazu absolvovat testy a zkušební jízdy v autoškole. Dopravní inspektoráty v některých emirátech (Dubaj, Sharjah) většinou na žádost vlivného místního sponzora, vyměňují české řidičské průkazy za místní, pokud jsou opatřeny ověřeným překladem do arabského nebo anglického jazyka.

Styk a spolupráce s místními úřady a orgány státní správy odpovídá zvyklostem v arabských zemích. Při řešení nouzových situací je přístup ze strany úřadů poněkud laxní až negativní a součinnost s nimi je vzhledem k odlišné mentalitě zdejšího obyvatelstva obtížnější. Řešení místních případů a vyřizování žádostí českých orgánů (např. dožádání soudů ČR apod.) bývá zpravidla zdlouhavé. V období náboženských či státních svátků a ve dnech volna (pátek, sobota) prakticky nelze s místními úřady komunikovat a to ani v případě nouzových či nepředvídaných událostí. Státní správa striktně dodržuje veškeré místní předpisy a lhůty a žádosti o výjimky nebývají akceptovány.

 

Důležitá telefonní čísla a informační zdroje

 • Nepřetržitá ambulance 998
 • Policie 999
 • Hasiči 997
 • Dopravní policie 90001234
  Další detailnější informace o zemi je možné najít např. na internetových stránkách

  http://www.uae.org.ae/

  http://www.uaeinteract.com

  Generální konzulát ČR v SAE není, v případě potřeby se obraťte na ZASTUPITELSKÝ ÚŘAD:

  Kanceláře ZÚ jsou v budově CITIBANK, naproti hotelu Sheraton.

  Adresa::                                                        

 • Embassy of the Czech Republic              

  Citibank Bldg.                                          

  Abu Dhabi, U.A.E.                                      

  Telefon: 00971-2-6782800,   fax: 00971-2-6795716

  Poštovní:

 • Embassy of the Czech Republic

 • P.O.Box 27009, Abu Dhabi, United Arab Emirates

 • Telefon: 00971-2-6782800,   fax: 00971-2-6795716

 • Email ZÚ: azab@eim.ae nebo abudhabi@embassy.mzv.cz

  Obchodní úsek ZÚ: oeu@eim.ae

  Web: http://www.mzv.cz/abudhabi

   

  zpět


 • Lokace:

  Spojené arabské emiráty
  Kalendář akcí:

  Partneři:

  I díky vám jsme získali certifikát:

  Dôveryhodná firma 2017

   

  Fotosoutěž:

  Česká krajina

  Aktuální stavy řek:

  Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

  Aktuality:

  22.5.2020
  Všichni milovníci muzeí se mohou těšit na postupné otevírání. Návštěvníky čekají mnohé výstavy, tematické prohlídky i stálé expozice.
  21.5.2020
  Právě vychází „tak trochu jiná kniha“ oblíbené české autorky Terezy Boučkové, Bhútán, má láska.
  20.5.2020
  Praha je nádherná ve všech ročních obdobích a teď je navíc poloprázdná! Nabízí zážitky nejen pro milovníky historických památek a kultury, ale i pro ty, kteří rádi tráví čas v přírodě. Zde je několik tipů na krásné pražské parky.
  Archiv aktualit

  Důležité informace:

  Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

  Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
  soutěžte!

  Destinace měsíce - VENEZUELA a PARAGUAY:

  Nejčtenější články:

  Mobilní aplikace:

  aplikácia Infoglobe

  stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

   

   

  Interaktivní katalogy:

  dnes:neděle 24. 5. 2020
  svátek:
  dnes:
  neděle 24.5.
  35 °C
  zítra:
  pondělí 25.5.
  36 °C