www.infoglobe.cz » Bezpečnost

Bezpečnost

Bezpečnostní situace

Situace v zemi je stabilní a žádné extrémní riziko nebylo zaznamenáno s výjimkou zvýšené kriminality ve městě Dubaj, kde se nejvíce soustřeďuje kosmopolitní společnost a značná část

nelegálních návštěvníků. . Pozornost je ale třeba věnovat nebezpečí na místních silnicích. Hustý provoz spojený s nebezpečnou a bezohlednou jízdou některých řidičů je příčinou velkého počtu dopravních nehod s vysokým podílem smrtelných úrazů, který je v přepočtu na počet obyvatel až 3x vyšší, než například v Evropě.

 

Určitým rizikem pro návštěvníky jsou klimatické podmínky, zejména pak letní teploty, které se po většinu roku pohybují v rozmezí 35 - 48°C, extrémně až 50°C ve stínu. V zimním období bývá oblačno, občas s deštěm, teploty dosahují cca 18 - 25°C. V SAE je většinou vysoká vlhkost vzduchu (červenec - srpen téměř 100%) a vysoká intenzita slunečního záření.

 

Upozornění pro cestovatele do SAE

Vízový režim SAE podléhá častým změnám, o kterých mnohdy ani není velvyslanectví okamžitě informováno, proto uvedené informace platí s výhradou změny. Informace o vízech do SAE v anglickém jazyce jsou dostupné na webové adrese: http://www.government.ae/gov/en/visitors/uae/visas.jsp.

Pro vyřízení žádostí oficiálních návštěv, delegací a cestovatelů o víza do SAE platí dvoutýdenní lhůtu, při čemž MZV SAE nepřijímá žádosti o víza pro jiné než dohodnuté oficiální návštěvy. Toto omezení se týká i cestovatelů na veletrhy (včetně cestovatelů z ministerstev). Státní instituce nepřijímají oficiální návštěvy o státních svátcích a v době pracovního volna, tj. od ukončení pracovní doby ve čtvrtek odpoledne (14:00 hod.) do začátku pracovní doby v neděli ráno (9:00 hod.).

Osobám, které hodlají navštívit SAE a z jejichž cestovního pasu vyplývá dřívější návštěva Izraele, nemusí být vstup do SAE povolen.

Místní úřady příliš nepodporují individuální turistiku a zejména u svobodných žen do 40 let jsou víza udělována velmi obezřetně.

Pro dovoz zvířat je vyžadováno předložení veterinárního osvědčení, potvrzení o očkování proti vzteklině (v emirátu Abu Dhabi) a potvrzení o nepřítomnosti vztekliny v domovské zemi.

Povinná směna valut ani jiné podobné opatření není v SAE zavedeno. V případě individuální turistiky jsou nahrazeny finanční zárukou sponzora.

V SAE nejsou oficiálně uznávány české řidičské průkazy, avšak čeští občané pobývající v SAE krátkodobě na turistická víza mohou k řízení vozidla využívat mezinárodní řidičské oprávnění. Osoby s povolením k trvalému pobytu (rezidencí), musí k získání místního řidičského průkazu absolvovat testy a zkušební jízdy v autoškole. Dopravní inspektoráty v některých emirátech (Dubaj, Sharjah) většinou na žádost vlivného místního sponzora, vyměňují české řidičské průkazy za místní, pokud jsou opatřeny ověřeným překladem do arabského nebo anglického jazyka.

Styk a spolupráce s místními úřady a orgány státní správy odpovídá zvyklostem v arabských zemích. Při řešení nouzových situací je přístup ze strany úřadů poněkud laxní až negativní a součinnost s nimi je vzhledem k odlišné mentalitě zdejšího obyvatelstva obtížnější. Řešení místních případů a vyřizování žádostí českých orgánů (např. dožádání soudů ČR apod.) bývá zpravidla zdlouhavé. V období náboženských či státních svátků a ve dnech volna (pátek, sobota) prakticky nelze s místními úřady komunikovat a to ani v případě nouzových či nepředvídaných událostí. Státní správa striktně dodržuje veškeré místní předpisy a lhůty a žádosti o výjimky nebývají akceptovány.

 

Důležitá telefonní čísla a informační zdroje

 • Nepřetržitá ambulance 998
 • Policie 999
 • Hasiči 997
 • Dopravní policie 90001234
  Další detailnější informace o zemi je možné najít např. na internetových stránkách

  http://www.uae.org.ae/

  http://www.uaeinteract.com

  Generální konzulát ČR v SAE není, v případě potřeby se obraťte na ZASTUPITELSKÝ ÚŘAD:

  Kanceláře ZÚ jsou v budově CITIBANK, naproti hotelu Sheraton.

  Adresa::                                                        

 • Embassy of the Czech Republic              

  Citibank Bldg.                                          

  Abu Dhabi, U.A.E.                                      

  Telefon: 00971-2-6782800,   fax: 00971-2-6795716

  Poštovní:

 • Embassy of the Czech Republic

 • P.O.Box 27009, Abu Dhabi, United Arab Emirates

 • Telefon: 00971-2-6782800,   fax: 00971-2-6795716

 • Email ZÚ: azab@eim.ae nebo abudhabi@embassy.mzv.cz

  Obchodní úsek ZÚ: oeu@eim.ae

  Web: http://www.mzv.cz/abudhabi

   

  zpět

 • Lokace:

  Spojené arabské emiráty
  Kalendář akcí:

  Partner:

  Vyžaduje Adobe Flash Player

  Partneři:

  I díky vám jsme získali certifikát:

  Dôveryhodná firma 2017

   

  Fotosoutěž:

  Daleké kraje

  1. 5. – 30. 6. 2019
  1. cena:
  Kniha Vltavské vyhlídky z Knižního klubu
  2. cena:
  Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu
  1. cena redakce:
  Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold***
  2. cena redakce:
  50% sleva na nákup jízdenek kamkoli po Evropě se společností FlixBus

  Aktuální stavy řek:

  Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

  Aktuality:

  26.6.2019
  Všichni, kteří mají rádi přírodu, dobrou hudbu a nevšední zážitky, by si neměli nechat ujít 9. ročník akce Zelená Modrá, která se uskuteční 29. a 30. června.
  25.6.2019
  Filmový svátek strávený v prostředí lázeňského města, kde soutěží filmy z celého světa v několika kategoriích, to je Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Letošní 54. ročník potrvá od 28. června do 6. července. Filmy hodnotí nejen porota, ale i diváci. Hlavní cenou festivalu je Křišťálový glóbus.
  24.6.2019
  Všichni milovníci bruslení se mohou opět těšit na letní inline akci, která se koná každý pátek večer během letních prázdnin od roku 2004. Organizované přejezdy Bratislavou na kolečkových bruslích (a kolech) jsou vhodné pro všechny generace.
  Archiv aktualit

  Důležité informace:

  Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

  Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
  soutěžte!

  Destinace měsíce – NOVÁ KALEDONIE, PAPUA-NOVÁ GUINEA, TASMÁNIE A ŠALAMOUNOVY OSTROVY:

  Nejčtenější články:

  Mobilní aplikace:

  aplikácia Infoglobe

  stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

   

   

  Interaktivní katalogy:

  dnes:středa 26. 6. 2019
  svátek: