www.infoglobe.cz » Cestování

Cestování

Víza, poplatky, specifické podmínky cestování do teritoria

V případě cest do SAE za jakýmkoliv účelem stále platí vízová povinnost pro občany ČR (Česká republika není na seznamu 35 států, jejichž občané mohou získat vízum při příletu do SAE). O vstupní víza do země je třeba žádat předem na velvyslanectví SAE ve Vídni na adrese:

cestovní kanceláře svým zákazníkům víza zajišťují v předstihu

 

Peter Jordanstrasse 66
A-1190 Wien
Tel.: +43-1-3681455
Fax: +43-1-3684485
Úřední hodiny: 9 - 14,30

 

Žádost o vízum u ZÚ SAE ve Vídni musí obsahovat cestovní pas, pro turistické vízum platný ještě minimálně 3 měsíce od data vstupu do SAE a pro návštěvní vízum ještě 6 měsíců, dále 3 fotografie, vyplněné formuláře žádosti o vízum, dopis zaměstnavatele ve trojím vyhotovení a doklad od sponzora (tj. místní organizace, firmy nebo občana, který dává za návštěvníka finanční záruku na dobu pobytu v SAE).

Vyřizování vstupních víz na velvyslanectví SAE ve Vídni je ale poměrně zdlouhavé a nespolehlivé. Proto doporučujeme občanům ČR zajištění víz v SAE prostřednictvím tzv. sponzorů, (tj. místních cestovních kanceláří, státních či soukromých firem, hotelů atd). Víza mohou být vyžádaná těmito subjekty u Ministerstva vnitra SAE - Immigration Department v každém emirátu. K žádosti, kterou podává místní sponzor, je vyžadována minimálně faxová kopie stránky cestovního pasu s fotografií. Víza jsou pak deponována u vízové přepážky na letišti nebo hraničním přechodu, přes který cestující do SAE vstupuje, a předána nebo vepsána do pasu při příletu/příjezdu do SAE. Vízum (obvykle oranžový formulář) si ponechává návštěvník u sebe, protože jej bude odevzdávat při odletu. Na dubajském mezinárodním letišti již funguje zjednodušený systém, kdy místní sponzor může fotokopii víza odfaxovat či poslat e-mailem a návštěvník se po příletu prokazuje touto kopií víza. Doporučuje se, aby cestující před odletem měl kopii svého vstupního víza stále u po ruce, protože letecká společnost jej bez něho nemusí ani přijmout na palubu letadla.

Je nutné dodržet vstupní hraniční přechod, který je zároveň i výstupním a který je ve vízu uveden. Dodržením místa vstupu/výstupu se předejde zbytečným komplikacím, které při jeho nedodržení mohou nastat; v lepším případě se návštěvník vyhne několikahodinovému zdržení na hranicích, v horším případě jej do země nevpustí vůbec.

V případě zájezdů nebo cest zajišťovaných cestovními kancelářemi (CK) vyřizuje veškeré formality spojené se vstupem do země česká CK přes místní CK.

Typy nejobvyklejších víz

Tourist visa - zajišťují cestovní kanceláře, vybrané hotely nebo letecké společnosti. Turistické vízum je platné pouze 30 dní a není je možné prodloužit. Poplatek činí 110,- AED, ale cestovní kanceláře si běžně účtují poplatky až do výše 5.000 CZK za vízum celkem. V případě propadnutí nebo pozdní žádosti o prodloužení víza jsou uplatňovány imigračními úřady pokuty ve výši 100,- až 500,- AED za každý den pobytu bez povolení.

Visit visa - udělovány jen se záštitou místního sponzora, kterým může být místní občan, místní firma nebo rezident s dostatečným finančním příjmem. Příjezd do země je možný do 2 měsíců od data vystavení víza. Udělené návštěvní vízum umožňuje pobyt v rozsahu 60 dnů s možností prodloužení na celkových 90 dnů. Poplatek činí 110,- AED + 500,- AED za případné prodloužení. Vstupní víza jsou jednorázová (single entry). Pouze zavedeným obchodním partnerům místních firem je udělováno obchodní vízum s více vstupy a to až po příjezdu do země na běžné návštěvní vízum. Poplatek činí 1.000,- AED, vízum platí 6 měsíců a každá jednotlivá návštěva nesmí překročit 30 dnů.

Transit visa - vyřizuje pro cestující v návaznosti na jeho další navazující nejbližší letecký spoj na letišti ta letecká společnost, která cestujícího přepravila do SAE. Je to ale třeba u aerolinek domluvit ještě před odletem. Platnost víza je max. 96 hodin, cena 35,- AED.

Investor visa - pro zahraniční investory, jejichž podíl v místní společnosti činí alespoň 70 000,- AED. Platí 3 roky od vystavení.

 

zpět

Lokace:

Spojené arabské emiráty
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosoutěž:

Letní radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety autem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety vlakem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v hotelu Diana*** Nové Mesto nad Váhom s wellcome drinkem, snídaní a zapůjčením kol + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

24.8.2019
Pro potřeby nejen Pražanů vzniklo další místo pro oddych a vycházky přírodou. Na území Prahy v Horních Počernicích bylo revitalizováno nehostinné území V Ladech (včetně vodních ploch) a vznikl nový lesopark.
23.8.2019
Do konce srpna s od pondělí do pátku v 10 hodin konají bezplatné prohlídky historického centra Trnavy. Sraz zájemců je vždy před Turistickým informačním centrem.

22.8.2019
Nejlepší triatlonisté z 39 zemí světa se sejdou už potřetí na závodu ITU Světového poháru, který se koná každoročně na konci srpna v Karlových Varech. CITY TRIATLON Karlovy Vary se letos uskuteční 23.–25. srpna a opět budou součástí programu závody pro děti, amatérské sportovce, noční běh lázeňským městem, ale i koncert skupiny Hamleti. Vstupné je zdarma.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - ESTONSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 24. 8. 2019
svátek:
dnes:
sobota 24.8.
36 °C
zítra:
neděle 25.8.
35 °C