www.infoglobe.cz » Spojené arabské emiráty, Dubaj – luxus a celoroční koupání

Spojené arabské emiráty, Dubaj – luxus a celoroční koupání

Publikováno: 30.11.2020
Patříte mezi milovníky moderních měst a vysokých budov? Zároveň byste ale vyrazili někam, kde si budete moci odpočinout a třeba i relaxovat u moře? Tak tohle bude vaše destinace snů. Místo, kde najdete luxus, ruch velkoměsta, nekonečnou nabídku všech atrakcí, ale zároveň i oázu klidu. Bude se jednat o velkolepou Dubaj!

Dubaj je hlavní město stejnojmenného emirátu ve Spojených arabských emirátech. Je zároveň nejlidnatějším městem v zemi, počet obyvatel k roku 2017 přesahoval 2,7 milionu. Je doslova centrum veškerého dění emirátu. Často se můžete setkat také s názvem Dubai City, a to především proto, aby se označení odlišilo od emirátu. Metropole se nachází na pobřeží Perského zálivu na Arabském poloostrově. Téměř veškerý hospodářský, kulturní, sociální i politický život se odehrává právě v Dubaji, žije zde totiž asi 99 % obyvatel emirátu. Jak už z předešlých slov vyplývá, můžete asi tušit, že osídlení v ostatních částech emirátu je velmi řídké a téměř bezvýznamné.

Dubaj Marina

Najdete tam překrásné pláže s jemným bílým pískem, průzračné moře i krásný podmořský svět plný neobyčejných druhů rostlin a živočichů, proto často místní obyvatelé označují Dubaj jako perlu Spojených arabských emirátů.

oáza klidu   pohled na mořskou zátoku

Můžete si vybrat, buď dovolenou strávíte naprostým odpočinkem na pláži, u bazénu, třeba i v úplném soukromí, anebo naopak aktivně, v centru velkoměsta! Samozřejmě ale doporučujeme kombinaci.

5proudová silnice v Dubaji

Centrum města se chlubí doposud nejvyšší budovou světa, a to Burdž Chalífou, která se tyčí do výšky 829,8 m. Stavba bývá také někdy označována jako tzv. Chalífova věž, protože byla pojmenována podle prezidenta Spojených arabských emirátů, vládci sousedního emirátu, jehož celé jméno zní Chalífa bin Saíd Ál Nahján. Největším lákadlem pro návštěvníky je nejvýše položená venkovní vyhlídková plošina na světě. Nazývá se At The Top, leží ve 124. patře a je ve výšce 452 metrů nad zemí. Výhled z ní je opravdu dechberoucí, při dobrém počasí je z ní údajně vidět až 95 km daleko.

Burdž Chalífa   pohled z mrakodrapu Burdž Chalífa

Hned vedle Burdž Chalífy se nachází obchodní centrum Dubaj Mall. Nebyla by to Dubaj, kdyby opět nechtěla vynikat. Jedná se tedy o největší nákupní centrum na světě. Uvnitř obchodního centra narazíte například na obrovské akvárium, kluziště, vodopády, 22 kinosálů, přes 100 restaurací a kaváren, přibližně 14 000 parkovací míst, a dokonce i luxusní hotel!

obchodní centrum Dubaj Mall   akvárium v obchodním centru Dubaj Mall

Také si vás Dubaj naprosto získala?

GPS: 25°11'51.7"N 55°16'28.8"E

 

Text: Vendula Hrabinová

Foto: Vendula Hrabinová, Wikimedia Commons: Diego Delso, Davide Mauro, PixabayDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Spojené arabské emiráty, Dubaj – Jak vyplnit šestihodinové čekání?
Publikováno: 13.7.2015
Ohromné letiště s mnoha obchůdky, kavárnami a sedačkami. Ale dokážete nakupovat šest hodin v kuse? Položme si zásadní otázku: Nudit se na letištních židlích, nebo se vydat na noční miniprohlídku městem? Jsem pro druhou možnost. Když dobrodružství, tak od začátku. Cesta patří k dovolené. Z letiště vyrážíme přímo do dubajské metropole.

Spojené arabské emiráty, Abú Dhabí – Velká mešita
Publikováno: 1.3.2019
Abú Dhabí je hlavním městem Spojených arabských emirátů. Dominují mu výškové budovy roztodivných tvarů a široké bulváry. Abú Dhabí bylo založeno okolo poloviny 18. století nomádským kmenem Bani Yas.

Spojené arabské emiráty VI.: z Al Ain do emirátu Ras al Khaimah
Publikováno: 30.3.2015
Jeepy byly super. Nejdříve jsme jeli půlhodinu po silnici a pak už se jelo do pouště. Upustili jsme vzduch z pneumatik, aby nám to tolik neskákalo a už se s námi vrhali z dun dolů, jako bychom byli na lyžích a ne v autě. A po okrajích dun a zase nahoru a prudce dolů... Další duna, ještě vyšší než ta předchozí.

Spojené arabské emiráty V.: Datle a velbloudi
Publikováno: 23.3.2015
Teď už se těším na oázu. Je obehnaná zdí a uvnitř je vidět celý systém zavlažování, takové betonové kanálky. Jsou tu vysoké datlové palmy. Palem je v Emirátech přes 120 druhů, ale jen kolem 20 druhů je jedlých. Jinak slouží jako krmivo pro zvířata.

Spojené arabské emiráty IV.: Al Ain
Publikováno: 16.3.2015
Dneska se chystám navštívit oázu Al Ain, což znamená „pramen“. Po cestě do druhého největšího města emirátu Abú Dhabí míjím několik závodišť velbloudů. Bývaly to velmi populární závody.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká a slovenská zima

1. 1. – 28. 2. 2021
1. cena:
Horský balíček od vydavatelství Tatrica.sk
2. cena:
Obrazová publikace z vydavatelství CBS
3. cena:
Knižní průvodce z vydavatelství Dajama
1. cena redakce:
Krásný šperk od Zlatnictví MILI
2. cena redakce:
Celoroční pojištění ALPENVEREIN od Hory.sk
3. cena redakce:
Dárkový kancelářský balíček od portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

18.1.2021
Křehké vánoční ozdoby sestavené z maličkých třpytivých perliček, které znají celé generace, se vyrábějí v obci Poniklá (okres Semily). Rodinné stříbro v podobě hvězdiček, zvonků či postaviček, které jsou světovým unikátem a technologii výroby zná jen hrstka lidí, se dočkalo zápisu do UNESCO.

15.1.2021
Na území Slovenska je v současnosti vybudovaných více než 600 naučných tras a stezek, přičemž jejich počet stále roste. Jelikož naučné stezky nebudují pouze státní a samosprávné instituce, ale i různá občanská sdružení, není v centrální databázi naučných stezek jejich přesný počet.
13.1.2021
Agentura Henley & Partners i letos sestavila žebříček nejsilnějších pasů světa na základě počtu zemí, které může navštívit držitel pasu bez nutnosti vyřizování povolení a placení víz. V roce 2021 bude nejspíš nutné prokázaní vakcinace.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – BHUTÁN a BANGLADÉŠ:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 19. 1. 2021
svátek:Doubravka
dnes:
úterý 19.1.
1 °C
zítra:
středa 20.1.
5 °C