www.infoglobe.cz » Aktuality

SR: Až polovina slovenských cestovatelů využívá vídeňské letiště

Publikováno: 24.1.2023
Specifikum slovenských cestovatelů? Nejvíce jich podle údajů Kiwi.com odlétá ze sousedního Rakouska. Důvodů je více – kromě geografické blízkosti vídeňského letiště také mohou významně ušetriť, a to hlavně při dálkových letech. Některé aerolinie totiž létají přímo z Vídně i do vzdálených destinací.

Ceny letenek se můžou výrazně lišit v závislosti od trasy, data a místa odletu. Mnozí slovenští cestující, podle údajů Kiwi.com až 50 %, si aktuálně místo domácího letiště vybírají odlet z Vídně a 11 % z Budapešti. Na druhé straně, přibližně pětina Slováků létá z domácich letišť v Bratislavě a Košicích.

Kromě cestování po Evropě Slováci využívají zahraniční letiště i na delší vzdálenosti, například do Spojených arabských emirátů nebo na Kypr. V porovnání s lety ze Slovenska jsou to obvykle cesty na delší dobu. Průměrná cena dálkového letu, t. j. letu delšího jak 4 000 km, je z Vídně téměř o 10 % levnější a z Maďarska dokonce o 40 %.

Z Vídně si Slováci nejčastěji rezervují lety do Barcelony a Říma, zatím co  nejoblíbenějšími dálkovými destinacemi jsou Spojené arabské emiráty, konkrétně Dubaj a Abú Zabí. Podobné destinace si cestující rezervují i z Budapešti a láká je i Larnaka, Akaba v Jordánsku a Tel Aviv.

 

Zdroj: Kiwi.com

Foto: Pixabay.com

Textová úprava: redakce Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Evropa – jak ji neznáte
Publikováno: 14.6.2017
V předchozích týdnech jsme vám představili nejkrásnější slovenské cyklookruhy a městské procházky. Dnes se však vydáme na výlet po evropských zemích.

SVET: Barva roku 2023
Publikováno: 18.1.2023
Na začátku roku opět přicházejí různé žebříčky popularity nebo trendů. Jedním z nejoblíbenějších je i barva roku. Zatím co minulý rok byl v znamení fialové barvy, tak nynějšímu bude kralovat magenta, tedy červená barva s podílem fialové.

Kalendářní mezinárodní a světové dny I
Publikováno: 27.5.2020
Nejstarší kalendář sice vznikl v Egyptě již ve 4. tisíciletí před Kristem, ale jeho dennodenní využívání se zachovalo dodnes. Kromě jmen a různých svátků si prostřednictvím kalendáře připomínáme všelijaké mezinárodní dny. A právě přehled těch (dle nás) nejzajímavějších vám přinášíme v následujících řádcích.

SVET: Nejčistější a nejznečištěnější místa z pohledu kvality ovzduší
Publikováno: 30.3.2022
Společnost IQAir zveřejnila zprávu o globální kvalitě ovzduší, která byla vypracovaná na základě nových doporučení Světové zdravotnické organizace. Podle této nové směrnice až v 117 zemích světa se překračuje znečištění ovzduší.

SVET: Nejtišší místo na Zemi
Publikováno: 13.9.2022
V současnosti je na světě množství hluku z letadel, silniční dopravy i z celkového hlediska zalidněnosti měst. Odlehlých a izolovaných oblastí je čím dále tím méně, proto najít nejtišší místo na Zemi není vůbec lehké.

SVET: Ocenění World Ski Awards jsou rozdané!
Publikováno: 6.12.2022
Nejprestižnější ocenění „lyžařskeho průmyslu“ byla odevzdána. V pořadí 10. ročník oceňování toho nejlepšího z oblasti zimního turismu se uskutečnil v rakouském Kitzbühelu. V následujících řádcích se dozvíte, které je nejlepší lyžařské středisko světa i jak dopadly naše domácí lyžařské areály.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Barvy jara

1. 2. – 31. 3. 2023
1. cena:
Jarní balíček plný krásy a vůní...
2. cena:
Jarní balíček plný krásy a vůní...
3. cena:
Jarní balíček plný krásy a vůní...
1. cena redakce:
Jarní balíček plný krásy a vůní...
2. cena redakce:
Jarní balíček plný krásy a vůní...
3. cena redakce:
Jarní balíček plný krásy a vůní...

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

29.3.2023
Popřední cestovatelský portál Tripadvisor sestavil žebříček nejoblíbenějších letošních destinací, který vám přinášíme v následujících řádcích.
28.3.2023
Nenechte si ujít od 7. do 9. dubna 2023 oslavu Velikonoc na hradě Křivoklát. Čeká vás velikonoční jarmark, hudební vystoupení a doboví umělci.
25.3.2023
Klub slovenských turistů, Fakulta informatiky РEVŠ a OZ Karpaty vás zvou na 36. ročník mezinárodního setkání expedičních turistů a netradičních cestovatelů EXPEDICE 2023.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 29. 3. 2023
svátek:Taťána
dnes:
středa 29.3.
0 °C
zítra:
čtvrtek 30.3.
7 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X