www.infoglobe.cz » Aktuality

SVET: Nejoblíbenější destinace roku 2023

Publikováno: 29.3.2023
Popřední cestovatelský portál Tripadvisor sestavil žebříček nejoblíbenějších letošních destinací, který vám přinášíme v následujících řádcích.

Top destinací světa pro dovolenou v roce 2023 se stala Kuba, za ní následuje vietnamské  pobřežní město Hoi An a první trojku uzavírá ostrov Maurícius. Do výběru se dostalo i thajské turistické centrum Chiang Mai, marocký Fez, azerbajdžanské Baku nebo hlavní město Nepálu Káthmandú. Z evropskych měst se nejlépe umístnil polský Krakov, rakouská Vídeň a rumunské hlavní město Bukurešť. Celý seznam nejoblíbenějších míst si můžete prohlédnout ZDE.

 

Zdroj a foto: tripadvisor.cz

Textová úprava: redakceDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

EVROPA: Nejlepší destinace 2023
Publikováno: 23.5.2023
Více než půl milionu cestovatelů ze 178 zemí hlasovalo za evropské destinace roku 2023, ze kterých bylo 20 oceněných titulem "Best European Destinations 2023". První místo získala Varšava, která je podle hodnocení krásná, přátelská, zelená a s otevřeným myšlením. Jaké destinace následovaly, se dozvíte v následujících řádcích.

SVET: Barva roku 2023
Publikováno: 18.1.2023
Na začátku roku opět přicházejí různé žebříčky popularity nebo trendů. Jedním z nejoblíbenějších je i barva roku. Zatím co minulý rok byl v znamení fialové barvy, tak nynějšímu bude kralovat magenta, tedy červená barva s podílem fialové.

SVET: Krajiny a města s nejvyšším počtem mrakodrapů
Publikováno: 7.3.2023
V následujících řádcích vám přinášíme přehled zemí a měst s nejvyšším počtem mrakodrapů na základě databáze neziskové organizace Council on Tall Buildings and Urban Habitat. Samozřejmě hlavním parametrem je výška, která musí přesahovat 150 metrů.

SVET: Nejnavštěvovanější země v roce 2022 podle Visited Travel App
Publikováno: 7.2.2023
Cestovatelská aplikace Visited Travel App zveřejnila hlavní trendy v cestování v roce 2022. V následujících řádcích se dozvíte, které země byly nejnavštěvovanější, a to na základě informací od 1,4 miliónů uživatelů této aplikace.

SVET: Žebříček nejhorších jídel a potravin
Publikováno: 15.2.2023
K cestování neodmyslitelně patří také ochutnávání různých lokálních specialit a pochutin. Světový průvodce jídlem tasteatlas.com sestavil žebříček stovky nejhůře hodnocených potravin a jídel z celého světa, mezi kterými nechyběly ani dobroty ze Slovenska i Česka.


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Z lásky

15. 4. – 30. 6. 2023
1. cena:
Láskyplný balíček
2. cena:
Láskyplný balíček
3. cena:
Láskyplný balíček
1. cena redakce:
Láskyplný balíček
2. cena redakce:
Láskyplný balíček
3. cena redakce:
Láskyplný balíček

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

31.5.2023
V Bardějovských lázních se v pátek 2. června 2023 slavnostně začne 26. ročník lázeňské sezóny. Na programu bude otevření Parku Bély Kellera u Střediska obchodu a služeb, jeho hudební lavičky a pamětní tabule. Chybět nebude ani požehnání minerálních pramenů za účasti zástupců cirkví v prostorách lázeňské kolonády a mnoho jiného.
30.5.2023
Opět vám přinášíme zajímavý žebříček měst. Tentokrát vám představíme nejbohatší města světa, z pohledu počtu nejbohatších lidí žijících na jednom místě. Do studie byli započítaní nejen milionáři, stomilionáři či miliardáři žijící v jednom městě, ale důraz se kladl i na globální a realitní význam daných lokalít.
27.5.2023
Také toto léto se můžete těšit na množství akcí nebo novinek, které spolu s obrovským přírodním potenciálem, kulturním bohatstvím a kvalitou poskytovaných služeb zaručí, že region Horehroní se stane pro turisty oblíbenou dovolenkovou destinací.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 31. 5. 2023
svátek:Kamila
dnes:
středa 31.5.
11 °C
zítra:
čtvrtek 1.6.
13 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X