www.infoglobe.cz » Cestování

Cestování

 Cestovat po Thajsku se dá prostředky stejnými jako v mnoha jiných zemích, což znamená letecky, autobusem, vlakem, autem nebo na motorce, lodí, popř. thajskou místní dopravou (třeba rikšou).

 

Letecky

 Co se týče příjezdu do Thajska, z České republiky létají některé společností přímo, takže nemusíte přestupovat. Aeorilinky uvádějí trvání letu v rozmezí 13-19h. V Thajsku jsou čtyři mezinárodní letiště: Bangkok, Chiang Mai, Phuket a Hat Yai. Na vnitrostátních linkách létá Thai Airways International (THAI) a Bangkok Airways.

 

Autobusem

 Autobusová doprava je v Thajsku na docela dobré úrovni. Setkáte se tu jak s obyčejnými, tak s klimatizovanými autobusy (většinou soukromými). Ovšem státní autobusy jsou vesměs spolehlivější a bezpečnější.

 

Vlakem

 Místní vlaky jsou pomalejší než autobusy, ale jsou pohodlné, přesné a celkem levné. Šikovné jsou noční vlaky, kdy se rozhodnete přemístit na nějaké vzdálenější místo a během přesunu se vyspíte. Ceny vlakových jízdenek plus poplatků za lůžkové stojí o něco málo víc než cestování vlakem. S lehátkem však můžete ušetřit za autobus plus jednu noc v hotelu. Vlaky mají oproti autobusům ještě jednu výhodu – jsou daleko bezpečnější a máte tu více místa pro pohyb. Jen jídlo, které se ve vlacích prodává, je na místní poměry poněkud drahé, takže se určitě vyplatí přivézt si vlastní zásoby.

 

Autem a na motorce

 Cizinci řídící v Thajsku motorové vozidlo nebo motorku musí mít platný mezinárodní řidičský průkaz.

 V Bangkoku a ostatních velkých městech si lze zapůjčit auto, 4 WD nebo dodávku. Finančně nejvýhodnější bývají 4 WD (např. Suzuki Caribian). Vždycky se nezapomeňte přesvědčit, že auto má povinné ručení. Cestování na motorce je oblíbeným způsobem dopravy po Thajsku. Obvykle se motorky půjčují, ovšem můžete si ji i koupit (novou nebo ojetou) a při odjezdu ji zase prodat. Ceny za půjčení se pohybují kolem 150-200 B za den. Za motorku s vyšším objemem (např. 250cm3) cca 500B.

 

Lodí

 Lodí lze plout po místních po četných thajských tocích nebo po moři.

 

Doklady

 Držitelé českých cestovních pasů musí mít ve svém cestovním dokladu vyznačeno vstupní vízum.To lze získat na Velvyslanectví Thajského království v Praze nebo při příletu na letišti v Bangkoku. Povolenou dobu pobytu (nikoliv platnost víza!) vyznačuje pasový úředník při překročení thajských hranic (v případě českých turistů tedy většinou na letišti). Za každý překročený den povoleného pobytu vyměřují thajské úřady pokutu 500,- bahtů do výše max. 20.000,- THB. V případě delšího překročení nebo nezaplacení pokuty hrozí zadržovací vazba a následné vyhoštění (po zaplacení pokuty a zakoupení letenky na vlastní náklady zadrženého). V případě platného turistického víza uděleného v Praze je povolená doba pobytu omezena 1 měsícem a za poplatek 1900,- THB lze tuto dobu prodloužit (maximálně 2x).

 Víza udělená při příletu (tzv „On Arrival“) mají platnost 2 týdny a nelze je prakticky prodloužit (pouze v případě mimořádných událostí - např. hospitalizace v nemocnici apod.). Žádost o vstupní vízum je vyřizována na detašovaném pracovišti pasového úřadu Thajska v transitu letiště na počkání a stojí 1000 bahtů. K vyplněnému formuláři je třeba přiložit 2 ks fotografií žadatele (pasový rozměr), který lze pořídit v samoobslužných fotoshopech na letišti.

 

Konzulát Thajska v ČR

Adresa : Romaina Rollanda 3, Praha 6 - Bubeneč, 16000
Telefon : 220 571 435, 220 571 439, 220 570 055       
Fax : 220 570 049
Email : thaiemb@volny.cz

 

zpět

Lokace:

Thajsko
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Fotosoutěž:

Město mýma očima

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
2. cena:
Kniha Jak si užít cestování z Knižního klubu
1. cena redakce:
Hotel Jítravský Dvorec - voucher na noc v hotelovém apartmánu pro dva se vstupem do wellness!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci šitou fotoknihu A4 o 40 stranách!
3. cena redakce:
2 vstupenky na exkurzi do Velkopopovického pivovaru Kozel

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

16.9.2019
Už 20. a 21. září se uskuteční Kubínský jarmark spolu s Městskými dny, těšit se můžete na bohatý společenský program.
15.9.2019
Podzim je ve znamení jarmarků, a proto si určitě nenechte ujít v pořadí již 39. ročník tradičního Žitnoostrovského jarmarku, který začíná 19. září a potrvá od čtvrtka do neděle.
14.9.2019
Z bývalé haly slévárny v Kopřivnici vznikne po rekonstrukci moderní Technické muzeum Tatra. První návštěvníky by mělo nové muzeum přivítat za necelé dva roky.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – KOSTARIKA, PANAMA, NIKARAGUA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 16. 9. 2019
svátek:
dnes:
pondělí 16.9.
28 °C
zítra:
úterý 17.9.
29 °C