www.infoglobe.cz » Camden Town

Camden Town

Publikováno: 6.11.2009
Součástí londýnské čtvrti Camden je místo nazývané Camden Town. Osobně bych tuto část Londýna nazval jako město ve městě. Jakmile totiž do Camden Town vkročíte, hned vám je jasné, že je něčím odlišné, své, liberální a žije vlastní kulturou…

Ohlédnutí do minulosti

Historie Camden Town není příliš dlouhá. Původně se v těchto místech rozkládaly roCamden Townzlehlé louky a pole. Vše se změnilo koncem 18. století, kdy se panství dostalo do rukou jistého právníka a politika, Sira Charlese Pratta (později hrabě Camden). Rozsáhlé zelené plochy se začaly měnit ve stavební parcely a v této, nepříliš atraktivní, lokalitě vznikaly první domy.

V polovině 19. století se ospalý Camden Town doslova probudil. Výstavba železnice, nádraží, kanálů a obchodů přilákala do Camden Town první obyvatele, především Iry. Za nedlouho se toto místo stalo oblíbeným nákupním centrem a lákalo diváky do dvou velkých kabaretů, v nichž se pravidelně objevovaly velké hvězdy. V roce 1907 se zde otevřela stanice metra. Tento akt byl posledním krokem k tomu, aby se venkovský Camden Town stal opravdovým městem.

Druhá světová válka byla stejně jako pro ostatní místa i pro Camden Town smutnou kapitolou. Blízké okolí bylo bombardováno a bylo nutné začít s obnovou města.

Dnes je Camden Town velmi kosmopolitním místem. Oblast jižně od Camden High Street je domovem největší bangladéšské komunity v Londýně. Díky kosmopolitní společnosti se město stalo centrem umění, módy a hudby…

 

Camden TownCamden TownCandem Town - trh

Trhy, trhy a zase trhy

Ano, Camden Town je neodmyslitelně spjatý s trhy všeho druhy. Zatoužíte-li po exotické kuchyni, starožitném nábytku, extravagantním oblečení, určitě si zde přijdete na své. Každý si zkrátka najdCamden Town - trhe svůj koutek, který uspokojí jeho potřeby. A pokud vás nakupování nebaví, stačí se jednoduše procházet propletenými uličkami, sledovat pestrobarevné krámky, poslouchat neobvyklé tóny a hlavně nasávat nenapodobitelnou atmosféru  tohoto kouzelného místa

Ano, slovo kouzelné je zde opravdu na místě. Není totiž příliš mnoho oblastí, kde by se vám podařilo zapomenout na fakt, že se nacházíte uprostřed rušného, moderního a uspěchaného Londýna. Camden Townské trhy jsou zkrátka místa, kde si budete s trochou fantazie připadat jako v opravdové pohádce…

Regent's Canal

Napříč Camden Town protéká populární Regent’s Canal. Historie tohoto kanálu sahá až do počátku 19. století, kdy se začalo s jeho stavbou. Dnes, zejména v letních měsících je často využíván výletními loděmi. Jeho součástí je také ručně ovládané stavidlo, jenž slouží k vyrovnávání hladiny kanálu…

Regent's Canal      Ruční stavidlo

Text: Libor Včelík

Foto: Libor VčelíkDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Velká Británie: Zámek Hever Castle
Publikováno: 2.1.2012
Mezi nejnavštěvovanější zámky ve Velké Británii patří tradičně zámek Hever Castle. Díky své slavné historii, ale nepochybně i proto, že leží téměř po cestě do Londýna.

Velká Británie: Překrásný vodní hrad – Bodiam Castle
Publikováno: 1.6.2014
Několik měsíců, které jsem ještě jako studentka vysoké školy prožila v Anglii, jsem využila nejen na sbírání životních zkušeností a důležitých řádků do životopisu, ale také na cestování a poznávání zajímavých míst. Jedním z nich byl i překrásný vodní hrad, známý jako Bodiam Castle.

Velká Británie, Leeds Castle - jeden z nejnavštěvovanějších zámků v Anglii
Publikováno: 22.6.2014
Během našeho několikaměsíčního pobytu v Anglii jsme navštívili mnoho krásných míst, ale málokteré z nich se nám vrylo do paměti tak, jako právě Leeds Castle.


Souvisejicí fotogalerie

Anglie, Leeds Castle – středověký vodní hrad
Dnes se můžete spolu s námi prostřednictvím fotogalerie přenést do jednoho z nejkrásnějších vodní...

Velká Británie: Dover – hrad a bílé útesy
Když se řekne Lamanšský průliv, mnohým se automaticky vybaví názvy dvou měst – francouzského Cala...

Velká Británie: Muzeum Battle of Britain
Významnou a navštěvovanou atrakcí blízko Lamanšského pobřeží je Muzeum Battle of Britain v obci H...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Příroda – mezi snem a skutečností

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety lanovkou z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lodí + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
1. cena redakce:
Prodloužený víkend pro dva s polopenzí v Hotelu Aktiv*** na Lipně! + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci kalendář formátu A3 z vlastních fotografií + bonus: voucher na 10 fotografií ve formátu A4!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

14.12.2019
Moravskoslezský kraj zahájil zimní sezonu. Stejně jako v předchozích letech podpoří úpravu lyžařských a běžeckých tratí v Beskydech a Jeseníkách. Letos navíc pořídil na Pustevny rolbu a na Gruň sněhovou frézu.
13.12.2019
Přijďte podpořit originální slovenskou tvorbu a pobavit se na Vánoční koncert talentovaného mladého hudebníka Adama Ďurici a přivítejte rok 2020 skutečně honosně. Obě sváteční akce se budou konat v Grand Hotelu Bellevue**** v Horním Smokovci.
12.12.2019
Město Kuřim vás zve na speciální komentovanou prohlídku štoly, která byla vybudována vedením Zbrojovky na přelomu let 1944 a 1945 a nově pro veřejnost zpřístupněna v roce 2018. Prohlídka se uskuteční 14. prosince od 14, 15 a 16 hodin. Kvůli omezenému prostoru může s průvodcem na prohlídku 12 lidí.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – ANDORRA a VATIKÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 14. 12. 2019
svátek:Lýdie
dnes:
sobota 14.12.
4 °C
zítra:
neděle 15.12.
8 °C