www.infoglobe.cz » Chorvatsko, Kvarnerské pobřeží – relax na polostrově Kačjak nedaleko letoviska Crikvenica  

Chorvatsko, Kvarnerské pobřeží – relax na polostrově Kačjak nedaleko letoviska Crikvenica

Publikováno: 18.9.2013
Koncem léta, když už nebývají pláže tak přeplněné, slunce však stále krásně hřeje a když se také ceny za ubytování, stravu či plážové atrakce pomalu ale jistě posouvají směrem dolů, jsme se s partou kamarádů vydali na pár dní k "slovenskému moři" - do Chorvatska.

Jelikož jsme jeli jen na pár dní a nechtěli cestovat příliš dlouho, za cíl naší dovolené jsme si zvolili příjemnou dovolenkovou osadu Kačjak na stejnojmenném poloostrově, která leží přibližně 5 kilometrů severně od jedné z nejkrásnějších turistických destinací kvarnerského pobřeží - Od městečka Crikvenica.
Kačjak
Kvarnerské pobřeží
ChorvatskoDo Chorvatska jsme jeli autem. Jako v minulých letech, opět jsme se na cestu vydali v noci, kdy nejsou cesty tak přeplněné a kdy řidič, který se musí soustředit na jízdu, nemusí snášet únavné otázky tipu: Jak dlouho ještě pojedeme? Kdy už tam budeme? Protože zbytek posádky po několika minutách jízdy v noci obvykle rychle usne. Ani jsme se nenadáli a už nás budil kamarád se slovy, že se před námi konečně objevil první výhled na moře. Na pumpě jsme si udělali ranní hygienu, dojedli chlebíčky se salámem, které jsme měli přichystané na cestu a na uvítanou jsme si dali malý aperitiv (samozřejmě kromě řidiče).

Brzy ráno jsme se už hlásili na recepci, kde nám předali klíče od našeho prázdninového ubytování. Ještě z domu jsme si přes internet zarezervovali útulné apartmány v osadě Kačjak, ležící asi 5 minut pěšky od oblázkové pláže. Apartmány nás čekaly ukryté v příjemném chládku borového háje.

Chorvatsko
Jak jsme již v Chorvatsku zvyklí, přivítalo nás průzračně čisté azurově modré Jaderské moře, které se nám však zdálo o něco chladnější než po jiné roky. Ale i na to jsme si za jedno dopoledne stihli zvyknout, a pak nám už nic nestálo v cestě, abychom si naši dovolenou pořádně vychutnali. Pláže v této části kvarnerského pobřeží jsou o něco prázdnější, a tak i citelně klidnější než například v 5 kilometrů vzdálené Crikvenici, proto není divu, že nám společnost dělaly spíše rodiny s dětmi či skupinky penzistů. Nám to však vůbec nevadilo. Jako malé děti jsme se od rána do večera, jen s přestávkou na nějaký menší oběd, plahočili a hráli si ve vodě. Stihli jsme si přečíst knížky, na které během roku nemáme čas, zahrát si karty, nebo mnohé další společenské hry a samozřejmě nachytat bronz, který nám bude ještě do pozdního podzimu připomínat krásné strávené chvíle na chorvatském pobřeží.
kajakkajak

Chorvatsko
Adrenalin na vodě
Ale až tak nudně, jak by se na první pohled mohlo zdát, jsme dovolenou samozřejmě netrávili. Do nedaleké Crikvenice jezdil v pravidelných intervalech turistický vláček, a tak jsme se vydali obhlédnout si to i tam. Crikvenica je malé kvarnerské městečko, které spolu s Dramalj, Selce a Jadranovo vytváří známou a atraktivní Crikvenickou riviéru. Ta nabízí opravdu pestrou paletu zajímavých možností, které si zde může návštěvník vychutnat. Ať už hledáte příjemné zákoutí na romantické procházky, nebo spíše bažíte po aktivním odpočinku, nebo bujaré noční zábavě, zde si jistě přijdete na své. My jsme se nejdříve trošku procházeli po městě a pak se vydali směrem k pobřeží. Zde nás čekala pěkně upravená písečná pláž, za kterou se však platilo poměrně vysoké vstupné. Co se dá dělat, zaplatili jsme. Na pláži nás zlákali prodejci zábavných atrakcí. Některé z nich jsme si nakonec i vyzkoušeli. Plavba na banánu se nám zdála poměrně nudná a tak jsme na gumová kola tažená za motorovým člunem nastupovali s mírnou skepsí. Co nás však čekalo, neumím ani popsat. Jízda na nich rozhodně patří k nejadrenalinovějším zážitkům, jaké jsem dosud zažila, a to jich mám na kontě opravdu požehnaně.

adrenalin na vodě adrenalin na vodě

večerní procházka po pobřeží

Celodenní výlet lodí
Také jsme si během toulek po Crikvenici vyhlédli zajímavý výlet. Takové zde pouliční prodejci nabízeli téměř na každém kroku. Nejprve jsme si porovnali nabídky a nakonec se rozhodli pro celodenní výlet lodí spojený s koupáním v zátoce, skvělým obědem během plavby, ochutnávkou vína a návštěvou jeskyně Biserujka na ostrově Krk. Výlet sice nepatřil k nejlevnějším, ale rozhodně stál za to. Zbytky ryb, které nám zůstaly z oběda, jsme cestou zpět krmili racky. Kapitán lodi byl tak vstřícný, že naši partu nevysadil v Crikvenici, kde bylo nástupní i výstupní místo výletu, ale odvezl nás až k poloostrovu Kačjak, kde jsme večer završili v místní restauraci a pokračovali v ochutnávání místních specialit.
výletní loď racek

popis jeskyně Biserujka
Jako obvykle, ani letošní dovolená v Chorvatsku mě nezklamala. Mírné středomořské klima, skvělá středomořská strava a moře, které rozhodně patří k nejčistším v Evropě, dělá z Chorvatska mou srdeční záležitost. K tomu dobrá parta kamarádů, a pak mi opravdu ani celodenní déšť či svěží mořská bouře, která se předposlední večer přehnala "naším letoviskem", nemůže zkazit překrásné dojmy z této nezapomenutelné dovolené.

Text a foto: O. Maňáková

Překlad: Stanislava WaniováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Plitvická jezera
Publikováno: 2.5.2010
Plitvická jezera patří mezi nejznámější národní parky Chorvatska. Mimo to jsou zařazena na seznam světového dědictví UNESCO. Krasová jezera jsou terasovitě rozložena a spojena průtoky. Nachází se zde 140 vodopádů, 20 jeskyní a zřídel.

Chorvatsko trochu jinak − poznejte krajinu z Vinnetouových příběhů
Publikováno: 25.4.2019
Asi málokterý Čech alespoň jednou nezažil klasickou letní dovolenou u Jaderského moře. A stejně tak nebude mnoho těch, které minuly příběhy indiánského náčelníka Vinettoua a jeho bílého bratra Old Shatterhanda. Patříte k těm, kterým tyto asociace vykouzlí úsměv na tváři? Zkuste se na příští dovolené odpoutat od chorvatského pobřeží a nechte se zavést romantickými „Májovkami“ na místa, která znáte z kultovních filmových scén. Objevíte jedinečné národní parky a další krasové scenerie, které bezesporu patří k nejkrásnějším v celé Evropě.

Chorvatsko, ostrov Hvar – městečko Stari Grad
Publikováno: 30.9.2018
Pomalu, ale jistě končí dovolenková sezona u moře. Přesto se vydáme na chorvatský ostrov Hvar, kde navštívíme místo jeho nejstaršího osídlení – bezmála třítisícové městečko Stari Grad.

Chorvatsko – městečko Slunj
Publikováno: 25.3.2018
Zima se nechce vzdát a stále o sobě dává vědět, ale my víme, že je nejvyšší čas začít plánovat letní dovolenou. Protože pro Čechy je stále oblíbenou destinací Chorvatsko, ukážeme vám, kam vyrazit. Nepodíváme se jen na proslulá Plitvická jezera, i mnoho dalších národních parků a míst stojí za prohlídku.

Chorvatsko, Záhřeb – slunná balkánská metropole III.
Publikováno: 31.7.2015
V minulých dvou dílech jsme si představili historickou část města. Dnes vám dáme tipy ještě na několik památek, které byste neměli při návštěvě Záhřebu minout.

Chorvatsko: Letovisko Baška na ostrově Krk
Publikováno: 26.12.2012
Každý z nás si pod ideální dovolenou představuje něco jiného. Někdo rád leží na pláži, jiný překonává sám sebe během náročných horských výstupů, nebo alespoň přes dovolenou popustí uzdu odpovědnosti a vrhne se do víru bujaré zábavy. Pro mě je to kombinace všeho, od vylehávání na pláži, přes bláznivé sporty, poznávání krás okolí až po ochutnávání místní kuchyně.

Chorvatsko: Na ostrově Hvar II.
Publikováno: 5.12.2011
Byla jsem na jednom z deseti nejkrásnějších ostrovů světa...

Chorvatsko: Na ostrově Hvar I.
Publikováno: 21.11.2011
Byla jsem na jednom z deseti nejkrásnějších ostrovů světa... Cesta autobusem do chorvatského přístavu Split trvala z Bratislavy přibližně 12 hodin. Štěstím bylo, že ostrov je téměř na samém jihu Chorvatska, a tak počet cestujících jen mírně přesahoval číslo 20. V autobusu tak měl téměř každý cestující dvě sedadla pro sebe, a to je už pořádný luxus.

Chorvatsko: Poreč a jeho zákoutí
Publikováno: 13.6.2011
Chorvatsko je jedním z oblíbených dovolenkových míst mnoha turistů milujících moře, pláže a oddech. A protože léto právě začíná a mnozí si jako destinaci pro svoji dovolenou vyberou právě tuto zem, pojďme se blíže podívat na jedno z atraktivních a často navštěvovaných míst na Istrii.

Chorvatsko – nejkrásnější ostrovy
Publikováno: 7.7.2019
Chorvatsko, oblíbená destinace nejen českých turistů, se stává čím dál populárnější. Chlubí se nádhernou přírodou, krásnými městy s kouzelnými uličkami, dlouhým pobřežím s nádhernými plážemi a více než tisícem ostrovů a ostrůvků.

Chorvatsko: Istrie – polostrov, na který sa nezapomíná
Publikováno: 28.8.2013
Poloostrov Istrie se nachází mezi Terstským a Kvarnerským zálivem a je největším poloostrovem Jadranu. Istrie je rozdělena na části patřící Itálii, Slovinsku, ale největší z nich patří Chorvatsku. A právě do Chorvatska budou směřovat naše dnešní kroky.

Chorvatsko: Limský záliv
Publikováno: 11.4.2011
Říká se mu i Limský kanál a můžete ho najít na západním pobřeží Istrie, asi 6 kilometrů severně od města Rovinj. Kanál je dlouhý 9 kilometrů a vznikl zaplavením krasového údolí.

Chorvatsko: Rovinj – obdivovaná a romantická
Publikováno: 27.12.2010
Při poznávání istrijských měst bychom neměli vynechat městečko Rovinj. Zabloudit tam a vychutnat si tamní atmosféru přinese každému nadšenému cestovateli nezapomenutelný zážitek. Zvláště když se v chorvatském městě cítíme jako v Itálii.

Pula – město historie a římské kultury
Publikováno: 13.12.2010
Jedno z nejnavštěvovanějších míst Istrie je nepochybně město Pula. Každoročně sem přijíždí množství turistů, obdivujících nejen historické památky, ale i úzké uličky a samotnou kulturu. Nachází se na jihu poloostrova a její největší přístav na Istrii má důležitý hospodářský význam.


Souvisejicí fotogalerie

Chorvatsko, Istria: Savudrija – malé přímořské městečko
Při toulkách Chorvatskem jsme na jeden den zavítali do malého přímořského městečka s názvem Savud...

Chorvatsko: Středověké městečko Rovinj
Chorvatské městečko Rovinj, nacházející se na poloostrově Istrie, je typické úzkými uličkami, mal...

Chorvatsko: Letovisko Baška na ostrově Krk
Známé chorvatské rekreační letovisko Baška, které je díky nádherné architektuře považováno za jed...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká krajina

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

3.6.2020
Gemersko-malohontské muzeum vás zve na výstavu s názvem Bionika – příroda na to přišla první, která je zaměřena na přírodu jako nevyčerpatelný zdroj inspirace a poznatků pro techniku, architekturu i design.
2.6.2020
Je téměř neuvěřitelné, že ještě dnes máme u nás, uprostřed hustě zalidněné Evropy, přímo za branou metropole zelený nepřerušený lesní koridor dlouhý 100 kilometrů – pohoří Brdy.
1.6.2020
Slezskoostravský hrad ožije živou hudbou od 19. 6. do 18. 7.2020! Téměř dvě desítky kapel zahrají v pokoronavirové premiéře. Těšit se můžete na jednodenní koncerty zvučných jmen – Monkey Business, Chinaski, David Koller, Pokáč, Wohnout, Bára Poláková, Anna K., Kali a Peter Pann. Z tvrdších žánrů to budou kapely Citron a Lautr, Trautenberk, Horkýže Slíže, Zakázaný ovoce, Vypsaná fixa. Specialitou pak bude minifestiválek Metal!!!, kde zahrají lokální kapely Malignant Tumour, Silent Stream of Godless Elegy, Antigod, Primary Resistance, Postcards from Arkham, Dead Carnage a přespolní budějičáci Gutalax.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - TANZANIE (ZANZIBAR):

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 3. 6. 2020
svátek:Tamara
dnes:
středa 3.6.
21 °C
zítra:
čtvrtek 4.6.
18 °C