www.infoglobe.cz » ČR, Adršpašsko-teplické skály – překrásné pískovcové město – VIDEO

ČR, Adršpašsko-teplické skály – překrásné pískovcové město – VIDEO

Publikováno: 21.10.2021
Mezi Adršpachem a Teplicemi nad Metují ve východních Čechách najdete jedno z nejkrásnějších míst u nás. Díky působení vody, větru a mrazu zde za miliony let vzniklo úchvatné skalní pískovcové město, kterým vás teď krátce provedeme.

Jako nejoblíbenější základna pro výlety slouží malebná obec Adršpach, kam se snadno dostanete jak autem, tak i vlakem. Doporučujeme ale vyrazit ráno nebo mimo sezonu, jinak vás čeká nepříjemná tlačenice. Pokud do skalního města vstoupíte od Teplic nad Metují, pravděpodobně nachodíte mnohem více kilometrů, ale potkáte také mnohem méně lidí. I do Teplic jezdí vlak.

Celá oblast Adršpašsko-teplických skal se ve skutečnosti dělí na dvě skalní města, oddělená hlubokým, 7 kilometrů dlouhým, kaňonem Vlčí rokle. Turistické stezky jsou ale propojené.

Adršpašsko-teplické skály

Nejoblíbenější je relativně nenáročný okruh skrz Adršpašské skály, jeho první část zvládnete dokonce i s dětským kočárkem. Cesta začíná u zatopené pískovny a pokračuje kolem nejznámějších pískovcových věží jako Homole cukru, Džbán a Eliščina věž až ke dvěma vodopádům.

Odtud můžete buď pokračovat na Adršpašské jezírko, přes které vás převezou lodičky k Vlčí rokli, nebo se postupně vrátíte do Adršpachu. I zde vás čekají známé útvary jako Milenci či Starosta a Starostová.

     Milenci   Adršpašsko-teplické skály   pískovna   Velký Adršpašský vodopád

Teplickým skalním městem pak vede o něco víc tras, u většiny z nich ale počítejte s tím, že už se trochu zapotíte. Doporučujeme zde vyšlápnout na některou z vyhlídek, například ke zřícenině hradu Střmen.

výhled na Broumov

Pokud vám zbyde čas, zastavte se i u romantického Černého jezírka a odsud dojděte na nedalekou zříceninu hradu Skály. Otevře se vám krásný výhled do krajiny směrem k Broumovu a Polici nad Metují. Stejně tak můžete dojít na vyhlídku u zříceniny hradu Adršpach úplně na druhém konci Adršpašsko-teplických skal.

Černé jezírko   osada Skály

zřícenina hradu Skály

Výlet můžete spojit i s návštěvou dalších částí CHKO Broumovsko, doporučujeme například výstup na Božanovský Špičák. Krásný je i národní park Stolové hory (Park Narodowy Gór Stołowych), který na CHKO Broumovsko navazuje na polské straně.

GPS: 50°36'37.7"N 16°07'00.5"E

 

Text, foto a video: Matouš Vinš

Hudba: Dexter BritainDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

ČR, Dětenice – zámek, pivovar i středověká krčma
Publikováno: 17.12.2020
Malá obec ležící v královéhradeckém kraji pochází sice již z roku 1052, avšak svou největší slávu prožívá nejspíše až nyní. Sjíždějí se sem návštěvníci z celé České republiky, aby si zde užili jedinečnou středověkou atmosféru. Dětenice se nacházejí na cestě mezi Jičínem a Mladou Boleslaví, necelých 70 kilometrů od Prahy. Obec leží prakticky na začátku krásného Českého ráje. Součástí této malé vesničky je jedinečný Zámecký resort Dětenice, který zahrnuje barokní zámek, pivovar a středověkou krčmu.

ČR: Putování za pohádkami
Publikováno: 13.2.2022
Na oblíbené, nestárnoucí pohádky se už dívají celé generace Čechů i Slováků. Některé se natáčely na všeobecně známých místech, ale lokality jiných zase nejsou tak dobře známé. Právě proto jsme pro vás připravili několik tipů, kam zajít s dětmi za pohádkovými exteriery a zaručujeme, že ani vy se nebudete nudit.

ČR: Špindlerův Mlýn – městečko v samém srdci Krkonoš – VIDEO
Publikováno: 31.7.2018
Chystáte-li se na výlet do našich nejvyšších hor, jako jedna z nejlepších základen poslouží v jakoukoliv roční dobu městečko Špindlerův Mlýn. Leží na samém konci silnice, která z Vrchlabí vede údolím proti proudu řeky Labe až k úpatí Krkonoš.

ČR, Broumov – kostely od Dientzenhoferů
Publikováno: 26.7.2018
Broumovsko nepatří mezi lokality, kam by se jezdilo za krásnými památkami. Turisticky velmi oblíbené jsou nedaleké Adršpašské skály, kde to ve dnech volna a za hezkého počasí praská ve švech, ale samotný Broumov má tak trochu pověst města na konci světa, kde dávají lišky dobrou noc. Již v darovací listině z roku 1213 je území charakterizováno jako „krajina děsná v širé pustině“ a věřím tomu, že leckdo by jej podobně popsal i dnes.

ČR, Harrachov – kolébka českého lyžování – VIDEO
Publikováno: 7.8.2018
Pod Čertovou horou v Krkonoších se na říčce Mumlavě rozkládá horské letovisko Harrachov. Právě majitel zdejšího panství – hrabě Jan Harrach – přivezl v 19. století do Čech první lyže a brzy se zde začaly provozovat první zimní sporty.


Souvisejicí fotogalerie

ČR, Adršpašsko-teplické skály a Horolezecké muzeum
V dnešní fotografické procházce zavítáme do oblasti mezi Adršpachem a Teplicemi nad Metují ve výc...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Ahoj léto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Roční elektronické předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Dárková kazeta s produkty Vincentka
3. cena:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Kolekce knih z edice Výlety s dětmi od vydavatelství Dajama
2. cena redakce:
Fotokniha a turistická mapa od vydavatelství CBS
3. cena redakce:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

6.8.2022
Zažijte atmosféru středověkého hradu Strečno a vychutnejte si noční prohlídku! Ve sředu 10. srpna se můžete těšit na představení divadelně-hravého seskupení RAZCA pod názvem Hej, partizáne, vezmi mně  sebou!
3.8.2022
Díky nové 360° technologii vzniká unikátní příběh Hronu. Pomocí virtuálního letu můžete obdivovat slovenské regiony po toku řeky Hron od jeho pramene až po jeho ústí.  
2.8.2022
Léto je v plném proudu a my vás zveme na zajímavý gastrofestival Kmínové (Rascové) chutě Vysočiny, který bude probíhat 6. srpna od 10-té na zámku Žďár nad Sázavou.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 8. 8. 2022
svátek:Soběslav
dnes:
pondělí 8.8.
13 °C
zítra:
úterý 9.8.
16 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X