www.infoglobe.cz » ČR, Dvůr Králové nad Labem: zoo a safari park

ČR, Dvůr Králové nad Labem: zoo a safari park

Publikováno: 12.9.2019
Jediná zoologická zahrada v České republice, která nabízí africké safari, je ta ve Dvoře Králové. Proto se řadí na přední příčky v oblíbenosti i v návštěvnosti. Záměr tehdejšího ředitele Josefa Vágnera, který před lety začal dovážet ze svých expedic africká zvířata, se zdařil. V rozlehlém areálu na okraji města dnes najdete kromě klasické zoo a safari parku, který můžete projet buď vlastním, nebo safari vozem, i ubytování v hotelu a kempu, pivovar i lázně.

zoo a safari Dvůr Králové n/L

Kdo má zájem o komentovanou prohlídku, ať už safari busem, nebo autem, nevyplatí se moc otálet. Hned po vstupu do areálu je dobré si zakoupit a nechat načasovat lístky, neboť vstup do safari parku se platí zvlášť. Se vstupenkami do areálu dostanete i plánek zoo, který se vám bude hodit. Areál je opravdu rozlehlý a s ním i výběhy a pavilony zvířat.

zoo a safari Dvůr Králové n/L   zoo a safari Dvůr Králové n/L

Galerie malíře a ilustrátora Zdeňka Buriana, která se nachází v Neumannově vile u pavilonu opic, vám poskytne pohled na obrazy zvířat a jejich vývoj od doby kamenné.

zoo a safari Dvůr Králové n/L

Cestou ke galerii narazíte na venkovní výstavu kamenných soch, které byly vytvořeny černošskými sochaři v umělecké komunitě v místě zvaném Tengenenge, kde se těží tento hnědočerně zbarvený kámen. Veškeré úpravy – tesání, vyhlazování, leštění a voskování je pouze ruční práce.

zoo a safari Dvůr Králové n/L   zoo a safari Dvůr Králové n/L

Městečko Tiébélé je vystaveno a vyzdobeno po vzoru západoafrické osady, v jeho domcích najdete expozici drobných afrických zvířat a domorodých artefaktů. V letní sezoně nabídne i pravou africkou kávu a speciality z grilu.

zoo a safari Dvůr Králové n/L   zoo a safari Dvůr Králové n/L

V tropickém pavilonu Ptačí svět budete mít nádherně zbarvené ptáky na dosah ruky. Musíte se dívat pozorně, jsou puštěni na volno a mezi bujnou vegetací a vodopády je snadno přehlédnete.

zoo a safari Dvůr Králové n/L

Safari Park Dvůr Králové, jak zní oficiální název zoologické zahrady, je největším chovatelem žiraf na světě. Při komentované projížďce safari se dozvíte, že žirafa projí až 20 hodin z každého dne, aby si v létě nespálila od slunce jazyk, má ho zbarvený do fialové barvy.

zoo a safari Dvůr Králové n/L   zoo a safari Dvůr Králové n/L

Komentovaná prohlídka safari vozem trvá necelou hodinu. Výklad průvodce a zároveň řidiče začne s nastartováním auta a opravdu končí až s vypnutím motoru. Každé zvíře zná jménem, nové přírůstky i datem narození, charakterem plemene a občas přidá i úsměvnou příhodu z jeho života. Na focení máte dostatek času, u každého výběhu přibrzdí tak, abyste měli dobrý záběr z přední i zadní části vozu.

zoo a safari Dvůr Králové n/L   zoo a safari Dvůr Králové n/L

zoo a safari Dvůr Králové n/L

Prohlídka lvího safari je za přísných bezpečnostních opatření. Zvláštní vjezd, vysoké drátěné ploty a při troše štěstí uvidíte spící šelmu přes drátěná oka rolety, která se na voze spouští těsně před vjezdem.

zoo a safari Dvůr Králové n/L   zoo a safari Dvůr Králové n/L

Pěší safari je o komentář ochuzeno, což je škoda. Nedozvíte se pak, že například pštros dospívá ve dvou letech, že jeho vejce byste vařili natvrdo hodinu a půl a že má mozek menší než oko. A jak je to s pštrosem a strkáním hlavy do písku? Je to jen pověra. Se pštrosem není radno si zahrávat. Umí zaútočit z výskoku kopem nohama. A to takovou silou, jako když vás kopne kůň.

Do zoo můžete se psem na vodítku, do safari nikoliv. Lze ale využít místní kotec.

zoo a safari Dvůr Králové n/L

GPS: 50°26'02.9"N 15°47'51.7"E

Text a foto: Monika BabickáDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

ČR: Dvůr Králové nad Labem - turistické centrum východních Čech
Publikováno: 19.8.2011
Dvůr Králové nad Labem - město ležící na obou březích horního toku řeky Labe, 35 km severně od Hradce Králové a 19 km jižně od Trutnova, v nadmořské výšce 371 m. Město s tradicí textilního průmyslu, řadou historických, kulturních i uměleckých památek, je jedním z turistických center východních Čech.

ČR: Sázíme budoucnost
Publikováno: 7.11.2019
Nadace Partnerství za podpory Ministerstva životního prostředí se rozhodla změnit krajinu k lepšímu tím, že hodlá vysadit 10 milionů stromů mimo les, a to během pěti let. Nyní máte jedinečnou možnost přidat ruku k dílu v sobotu 9. listopadu ve Vestci u Prahy, kde vzniká výsadba Aleje svobody k oslavě 30 let od sametové revoluce.

Dvůr Králové n/L: Africké safari se stalo kulturní památkou
Publikováno: 8.10.2016
Africké safari ve Dvoře Králové bylo v září letošního roku prohlášeno za kulturní památku. Podle ministerstva kultury je ve střední a východní Evropě jedinečným zařízením s mezinárodním významem. Africké safari v ZOO Dvůr Králové bylo životním projektem Josefa Vágnera, který se ředitelem dvorské zoo stal roku 1965.

ČR: Hořice - město kamene a sladkých trubiček - VIDEO
Publikováno: 23.8.2011
Není moc měst, která si člověk pamatuje naprosto odlišně. Hořice jsou jedním z nich.

ČR: Hradec Králové - architektonický skvost
Publikováno: 21.10.2014
V Hradci jsem se poprvé ocitl při cestě z focení v Orlických horách a hned v první chvíli jsem si město zamiloval. Vystoupil jsem z auta, rozhlédl se po průčelí honosných prvorepublikových domů, pohlédl několika lidem do tváře a věděl jsem, že tu určitě nejsem naposledy.

ČR: Jičín - Rumcajsův nebo Český ráj - VIDEO
Publikováno: 22.2.2011
Vítejte ve městě pohádky, v Jičíně. Ten, kdo navštíví historické jádro města ležícího v Českém ráji, jen pár kilometrů od Prachovských skal, ať chce nebo ne, si jako v pohádce připadá. A navíc, kdo by si Jičín nespojil s loupežníkem Rumcajsem, nezapomenutelnou postavičku Václava Čtvrtka?

ČR: Nová Paka - město bláznů - VIDEO
Publikováno: 6.9.2011
Město v podhůří Krkonoš, kde žije svůj vlastní novopacký život asi 10 tisíc lidí.

ČR: Nový Hradec Králové – za přírodou
Publikováno: 21.7.2016
Předtím než se Hradečané rozhodnou odjet za přírodou mimo město, mnoho najetých kilometrů jim ušetří poznání okrajových částí Hradce Králové. Nový Hradec Králové poskytuje vše, co lidé z měst hledají v nedalekých Orlických horách nebo v Krkonoších – čistou přírodu, lesy a rybníky nebo stezky určené pro cyklisty. Zajímavostí jsou také stezky upravené speciálně pro vozíčkáře.


Souvisejicí fotogalerie

ČR, Dvůr Králové nad Labem: zoo – safari park
Ve Dvoře Králové uvidíte zvířata jak v pavilonech a výbězích, tak na volných pláních. Spojení kla...

ČR, Kostelec nad Orlicí – Nový zámek rodu Kinských
Empírová stavba z první třetiny 19. století se spolu s nově opraveným hospodářským objektem, kde ...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Příroda – mezi snem a skutečností

1. 11. – 31. 12. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety lanovkou z nabídky cestovatelských knih Knižního klubu + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena:
Kniha tipů na výlety Nejkrásnější výlety lodí + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
1. cena redakce:
Prodloužený víkend pro dva s polopenzí v Hotelu Aktiv*** na Lipně! + bonus: voucher od firmy Centrum digitálních služeb MINO na zhotovení 10 fotografií ve formátu A4!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci kalendář formátu A3 z vlastních fotografií + bonus: voucher na 10 fotografií ve formátu A4!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

17.11.2019
Už v pondělí 18. listopadu si můžete přijít poslechnout, co zažil Martin Krasňanský při své výpravě za polární kruh, následovat bude filmové pásmo Reel Rock.
16.11.2019
Letiště Václava Havla Praha získalo již šestou Zlatou medaili v soutěži Český med za svůj letošní květový med. Soutěž každoročně vyhlašuje Výzkumný ústav včelařství v Dole. Letos se soutěže zúčastnilo 360 vzorků. Opět se potvrdilo, že med produkovaný včelstvy chovanými v areálu Letiště Praha splňuje nejvyšší kvalitu.
15.11.2019
Celoslovenský informační portál v rámci 11. ročníku soutěže o nejkrásnější město a obec Slovenska zveřejnil v těchto dnech výsledky.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace Měsíce - MALTA a MONAKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 17. 11. 2019
svátek:Mahulena - Státní svátek - Den boje za svobodu a demokracii
dnes:
neděle 17.11.
11 °C
zítra:
pondělí 18.11.
4 °C