www.infoglobe.cz » ČR, Krušné hory – spaní pod širákem, bikepark i koupání

ČR, Krušné hory – spaní pod širákem, bikepark i koupání

Publikováno: 30.7.2020
Letošní nevyzpytatelné počasí a složitější podmínky k vycestování nás stále více nabádají k prozkoumání naší rodné země. Naštěstí možností, jak skvěle využít volný čas, je v u nás v Česku více než dost. Tentokrát se vydáváme na víkend do Krušných hor, v plánu máme nocování pod širákem kousek od vesnice Měděnec, sportovní den v Trail Parku Klínovec i relaxaci u rybníka.

Měděnec je obec v Krušných horách, která leží ve výšce 845 metrů nad mořem. Za návštěvu zde stojí barokní kaple Neposkvrněného početí Panny Marie, která se nachází na vrchu Mědník. Kousek od ní jsou historické štoly, jež připomínají hornickou minulost obce. Celá hornická oblast na tomto vrchu je součástí světového dědictví UNESCO (součást Hornického regionu Erzgebirge/Krušnohoří). V obci na náměstí pak stojí barokní kostel Narození Panny Marie a sousoší Nejsvětější Trojice z 18. století.

vyhlídkové místo

My se však vydáváme nocovat k dalšímu velmi vyhledávanému turistickému místu v okolí této maličké obce. Jedná se o přírodní památku Sfingy, což jsou zajímavé skalní útvary vzniklé ve čtvrtohorách, které dosahují výšky 15 metrů. Jejich tvar připomíná sfingu. Až do roku 1968 zde byl hostinec Sfingy, který v minulosti sloužil mimo jiné jako základna jednotek SS během války. Dnes se zde nachází kromě skalního útvaru pouze Altán Sfingy a vyhlídka. Altán se dá skvěle využít pro piknik i jako místo pro přespání, pokud hrozí déšť. Před ním se nachází ohniště.

Altán Sfingy a vyhlídkové místo

přírodní památka Sfingy   vyhlídkové místo

Následujícího dne se dopoledne přesouváme na nejvyšší vrchol Krušných hor – Klínovec, který je 17 kilometrů vzdálený od Altánu Sfingy. Ač je tato hora známá především pro své zimní radovánky, ani přes léto se zdejší lanovka nezastaví. Sjíždějí se sem totiž bajkeři jak z Čech, tak hojně také z Německa. Podmínky pro pořádnou adrenalinovou jízdu jsou tu totiž skvělé. Nacházejí se zde jednoduché i velmi obtížné několikakilometrové traily, proto si každý může zvolit ten, který mu nejlépe vyhovuje. Modrý trail Azur je skvělý pro rodiny s dětmi, nezkušené bajkery i pro milovníky pohodové jízdy. Sjet se dá téměř na každém trochu terénním kole. Červený trail Rubin má střední obtížnost, hodně hupů, ale zase velmi hladký terén. Dá se sjet jak adrenalinově, tak i pohodově. Černý trail Baron je již náročnější a vhodný pro terénní kola. Na celoodpruženém kole si tento trail každý zkušenější bajker výborně užije. Posledním trailem je pak Downhill, který už je dělaný na sjezdová a enduro kola a je vhodný pouze pro velmi zkušené jezdce.

Trail Park Klínovec

Trail Park Klínovec   Trail Park Klínovec

Během parných dní je pak nejlepší vyrazit se ještě osvěžit někam k vodě. Nabízí se tak písečná pláž Velkého Rybníka ve stejnojmenné obci, 28 kilometrů od Klínovce. Dojet se sem dá jak na kole, tak i autem, parkování je možné kousek od pláže.

Velký Rybník

GPS: 50°25'28.2"N 13°06'43.8"E

Text a foto: Veronika SchubertováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

ČR, Krušné hory – Hauenštejn neboli Horní Hrad
Publikováno: 10.9.2015
Pokud si za cíl nedělních výletů nevybíráte místa z výpravných obrázkových katalogů, ale chodíte po nenápadných lokalitách s cílem nepotkat se s davy lidí a touhou objevit si dosud neznámou zříceninu se silným příběhem, tak toto je místo pro vás. Vypravte se na Horní Hrad poblíž Stráže nad Ohří.

ČR, Krušné hory – okruh přes Klínovec a Boží Dar
Publikováno: 21.11.2019
V okolí Božího Daru je neskutečné množství tras, po kterých se můžete vydat. Především pro rodiny s dětmi je to ideální místo pro dovolenou, kterou lze uskutečnit po celý rok. Krušné hory nejsou příliš vysoké, proto lze s dětmi podniknout i delší výlet, navíc nabízejí plno zpestření – Ježíškovu cestu, Božídarské rašeliniště, parní lokomotivu v německém Oberwiesenthalu, monstr-koloběžky, závěsnou skluzavku, bobovou dráhu a mnoho dalšího. V zimě je zde pak nepřeberné množství lyžařských sjezdovek i běžkařských tras.

ČR, Krušné hory - kam na lyže
Publikováno: 25.12.2014
Nové lyžařské areály, nové moderní lanovky, kilometry udržovaných běžeckých tras, adrenalinová zábava, rozhledny… Existuje tisíc a jeden důvod, proč určitě jet do Krušných hor. Tím aktuálním se na konci podzimu stávají krásné lyžařské terény a sportovní příležitosti.

Německo, Krušné hory – krátký výlet a jízda parní lokomotivou
Publikováno: 14.11.2019
Naším startovním místem dnešního výletu je německé město Oberwiesenthal, které navazuje na českou Loučnou pod Klínovcem. Míříme do asi deset kilometrů vzdálené vesnice Neudorf.

ČR, Krušné hory: Jáchymov - hornická a kulturní krajina UNESCO?
Publikováno: 16.2.2015
V roce 1516 založil majitel ostrovského panství Štěpán Šlik poblíž rozkrytých bohatých ložisek stříbra osadu Údolí sv. Jáchyma, kterou osídlili především horníci ze sousedního Saska. Poté, co byla osada povýšena na svobodné horní město, žilo v ní v r. 1533 neuvěřitelných 18 tisíc obyvatel. Šlo o druhé nejlidnatější město Českého království!

ČR, Krušné hory: Kovářská, vápenka Háj, Měděnec
Publikováno: 9.2.2015
Dostane se Hornická a kulturní krajina Krušných hor na prestižní Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO? Ti zasvěcení věří, že ano. Ale nečekejte na rozhodnutí komise, přijeďte se už nyní podívat na malá města a osady, hornické památky a divokou přírodu.

ČR, Krupka – krušnohorské město horníků i romantických básníků – VIDEO
Publikováno: 12.11.2019
Nedaleko Teplic se pod svahy Krušných hor rozkládá hornické město Krupka. Díky romantickému okolí i historickému jádru města si ji turisté oblíbili už na začátku 19. století. V roce 2019 se Krupka dostala na seznam světového dědictví UNESCO jako součást Hornického regionu Erzgebirge/Krušnohoří.

Německo, Fichtelberg: Krušnohorsko jako na dlani
Publikováno: 4.8.2016
Vzdušnou čarou 25 km od Karlových Varů leží Fichtelberg, nejvyšší hora Krušných hor na německé straně. Příjemný výšlap, překročení 1 000 m n. m. a rozhled do dvou států.

ČR, Loučná pod Klínovcem – podzim v Krušných horách
Publikováno: 7.11.2019
Kam s dětmi na víkend? Krušné hory jsou ideální. Nabízí se zde plno možností ubytování – ať už v nejvýše položeném českém městě Boží Dar, nebo třeba v klidném městečku Loučná pod Klínovcem.


Souvisejicí fotogalerie

ČR, Krušné hory: hornická, kulturní krajina UNESCO
Krušné hory (německy Erzgebirge) jsou jedinečnou oblastí na západě České republiky a za jejími hr...


Souvisejicí videa

ČR, Krupka – krušnohorské město horníků i romantických básníků
Krupka leží pod svahy Krušných hor a vůbec se nedivíme, že je na seznamu UNESCO. Díky romantickém...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Můj mazlíček

1. 9. – 31. 10. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold*** + 2 vstupenky na veletrh Stříbrné vánoční dny

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.10.2020
Mezinárodní organizace Skytrax, zabývající se hodnocením letišť a leteckých společností, každoročně zveřejňuje žebříček těch nejlepších na světě. Avšak v souvislosti s koronavirem letos zveřejnila netradiční žebříček nejlepší hygieny letišť v rámci Evropy.
16.10.2020
Již brzy si budete moci prolistovat nové knížky zachycující krásy Považské Bystrice i Topolčan a jejich okolí z ptačí perspektivy.
14.10.2020
Zítra nabývají na Slovensku platnosti nová opatření související se šířením onemocnění covid-19.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - KAZACHSTÁN, UZBEKISTÁN a TÁDŽIKISTÁN:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:úterý 20. 10. 2020
svátek:Vendelín
dnes:
úterý 20.10.
11 °C
zítra:
středa 21.10.
12 °C