www.infoglobe.cz » ČR: Lipenská přehrada na in-line bruslích

ČR: Lipenská přehrada na in-line bruslích

Publikováno: 18.9.2017
Venku už sice trochu fouká, ale to pro sportovní nadšence není žádnou překážkou. Pobřežní osvětlená in-line stezka s lehkým charakterem vytvořila sportovní infrastrukturu mezi dvěma jihočeskými městy: Frymburkem a Lipnem nad Vltavou.

Příjezd k jezeru

Z Českých Budějovic trvá cesta autem necelou hodinu. Ve Frymburku lze auto zaparkovat na odstavných plochách, parkovišti nebo můžete nechat své vozidlo ve Vřesné a vyrazit na in-line bruslích již odtud. Z Vřesné do Frymburku je stezka příkřejší a vyplatí se zavčasu brzdit. Projíždím malinkým kempem, pokračuji lesem, kolem restaurace s venkovním sezením a nakonec přejíždím přes hráz do Frymburku.

in-line stezka spojuje Frymburk a Lipno nad Vltavou   in-line stezka má hladký asfalt

Pobřežní cyklostezka podél levého břehu

Z Frymburku do Lipna nad Vltavou projíždím po hladkém asfaltu se značením. Naprosto perfektně vytvořená in-line stezka nabízí exkluzivní třešničku na dortu – noční osvětlení. Lipenská in-line magistrála je známá i v Rakousku. Rakušané si exkluzivní možnost nočního in-line bruslení podél největší české přehrady v ČR velmi chválí.

hráz ve Frymburku

Frymburk leží v Šumavském podhůří ve výšce 702 m n. m.

Město Frymburk se nachází přímo na poloostrově nádrže, které se říká také jihočeské moře. Díky svému barevnému centru je městečko považováno za nejhezčí z Lipenska. Na březích městečka nechybí ani písečná pláž a možnost sportovních aktivit.

Jedna z nejkvalitnějších a nejkrásnějších in-line stezek v ČR

Trasa je rozdělena bílou čárou na pravou a levou část a šipky naznačují, na jaké straně se uživatelé cyklostezky mají držet. Cestou narazíte na místo s možností vyzkoušet si vodní lyže nebo windsurfing. Dále je po pravé straně kemp Modřín a odtud zbývá ještě asi 400 metrů do centra Lipna nad Vltavou.

na Lipně často fouká

Lipno nad Vltavou: V 16. století dřevařská osada

Obec je světově známá díky praktické infrastruktuře, modernímu centru a sportovním aktivitám jako bikepark, pumptracková a bobová dráha. Nechybí zde ani promenáda a přístav s více než 100 ukotvenými loděmi a plachetnicemi.

přístav v Lipně nad Vltavou

Panoráma jihočeského moře

Pobřežní „Jezerní stezka“ z Frymburku do Lipna měří 8 km. Asfalt je rovný a hladký. Trasa nabízí odpočinková místa, lavičky a všudypřítomnou možnost koupání. In-line stezka kopíruje obvod jezera. Nejkrásnější pohledy se naskýtají za východu a západu slunce. V této době máte jistotu, že tu narazíte na minimum in-line bruslařů.

Frymburk s kostelem v centru   frymburský břeh

Lipenská přehrada má chladnější klima. Prostě tu pořád fouká. Velké štěstí pro windsurfing a kiteboarding. Co tomu říkají in-line bruslaři? Nepodceňte to a pořádně se oblékněte. Opravdu je tu větrno, a tak se nevyplatí jet ani proti větru. Užijte si jedinečný asfaltový povrch a uvidíme se na trase.

GPS: (Frymburk) 48°39'38.7"N 14°09'58.8"E

 

Text a foto: Šárka VackováDiskuze u článku (1)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Lipno - české moře plné draků - VIDEO
Publikováno: 18.2.2010
Kdo by si pro lipenskou přehradu plánoval dovolenou výhradně na léto, přišel by o hodně radovánek. Když totiž mrzne jako letos, její hladina se promění v prostor skrývající nebývalé možnosti.

ČR: České Budějovice – městské sochy
Publikováno: 22.11.2018
V Českých Budějovicích se kromě všeobecně známých památek skrývá také spousta málo známých sochařských děl, která ovšem rozhodně stojí za pozornost.

ČR, Hůrka u Lipna – místo pro dovolenou se vším všudy
Publikováno: 3.9.2018
Pokud se chystáte na zimní nebo letní dovolenou k Lipnu, vaší pozornosti nesmí uniknout malebná vesnička Hůrka. Je to lokalita usazená na břehu nejširšího místa přehrady, kde najdete klid s celou rodinou a přitom máte veškerou zábavu na dosah.

ČR: Na inline-bruslích z Nové Pece do Stožce
Publikováno: 25.9.2017
Šumavské lesy, údolí, meandrující tok Vltavy, ticho, stín a parádní asfalt. Co víc si in-line bruslař může přát?

ČR: Český Krumlov – Disneyland pro cizince - VIDEO
Publikováno: 5.7.2011
Český Krumlov je pro mnohé jedno z nejkrásnějších českých měst. Rozkládá se ve svazích Blanského lesa a dole v jeho údolí proudí řeka Vltava.

ČR: Jižní Čechy pohodové
Publikováno: 23.2.2019
Jižní Čechy pohodové jsou hlavním tématem turistické nabídky pro návštěvníky regionu v roce 2019. Projekt má návštěvníkům z domova i ze zahraničí připomenout, že tento region je především synonymem pro pohodu a relaxaci, nabízí velké množství historických památek, krásnou přírodu, ale i pestrý výběr kulturního vyžití či aktivního odpočinku.

ČR: České Budějovice - město neprávem opomíjené - VIDEO
Publikováno: 11.11.2014
Téměř stotisícové město na jihu Čech by si možná zasloužilo výrazně více pozornosti než jen „turistické předměstí” Českého Krumlova jako dnes. Královské město na soutoku Malše a Vltavy nadchne hlavně svým rozsáhlým historickým centrem, kterému vévodí náměstí Přemysla Otakara II. s barokní Samsonovou kašnou a radnicí.

ČR: Novohradské hory – hrad Nové Hrady, Terčino údolí a panenská příroda
Publikováno: 28.4.2016
Příroda Novohradských hor měla štěstí, lidé ji v minulém století neměli moc šancí ovlivnit. Odlehlé pohoří s nadmořskou výškou kolem 1 000 m bylo osídleno německým obyvatelstvem, po válce vystěhovaným, a celé území v pohraničním pásmu se stalo nepřístupným. Odmyslíme-li si křivdu na původním obyvatelstvu, efekt je pozitivní – hluboké lesy, čistý vzduch, nedotčená příroda a kupodivu ani 25 let po zpřístupnění tu neproudí davy turistů jako nedalekou Šumavou.

ČR, Třeboň: Historické město obklopené rybníky
Publikováno: 10.8.2017
Malebné město se zachovalým historickým jádrem leží v jihočeské krajině plné rybníků, nejen ty však stojí za jeho slávou.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Město mýma očima

1. 9. – 31. 10. 2019
1. cena:
2. cena:
Kniha Jak si užít cestování z Knižního klubu
1. cena redakce:
Hotel Jítravský Dvorec - voucher na noc v hotelovém apartmánu pro dva se vstupem do wellness!
2. cena redakce:
Centrum digitálních služeb MINO zhotoví výherci šitou fotoknihu A4 o 40 stranách!
3. cena redakce:
2 vstupenky na exkurzi do Velkopopovického pivovaru Kozel

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.10.2019
Jednou z hlavních kulturních událostí letošního roku na Pražském hradě je výstava věnovaná českému a římskému králi Václavu IV. a umění jeho doby, kterou můžete navštívit až do 3. listopadu, denně od 10 do 18 hodin.
18.10.2019
V sobotu 19. října probíhá v Národním domě na Vinohradech již sedmý ročník veletrhu a festivalu současné fotografie – FOTOEXPO 2019, který představí to nejlepší ze současné fotografické tvorby, fotografické techniky a příslušenství, ale hlavně spoustu inspirace a zábavy.
17.10.2019
U příležitosti Mezinárodního dne archeologie vás Sázavský klášter zve v sobotu 19. října na speciální tematické prohlídky s archeology, které budou náhledem nejen do výzkumů kláštera a okolí, ale i do prostředí české počítačové hry z časů pozdního středověku.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - IRSKO:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:sobota 19. 10. 2019
svátek:Michaela
dnes:
sobota 19.10.
16 °C
zítra:
neděle 20.10.
17 °C