www.infoglobe.cz » ČR: Lipenská přehrada na in-line bruslích

ČR: Lipenská přehrada na in-line bruslích

Publikováno: 18.9.2017
Venku už sice trochu fouká, ale to pro sportovní nadšence není žádnou překážkou. Pobřežní osvětlená in-line stezka s lehkým charakterem vytvořila sportovní infrastrukturu mezi dvěma jihočeskými městy: Frymburkem a Lipnem nad Vltavou.

Příjezd k jezeru

Z Českých Budějovic trvá cesta autem necelou hodinu. Ve Frymburku lze auto zaparkovat na odstavných plochách, parkovišti nebo můžete nechat své vozidlo ve Vřesné a vyrazit na in-line bruslích již odtud. Z Vřesné do Frymburku je stezka příkřejší a vyplatí se zavčasu brzdit. Projíždím malinkým kempem, pokračuji lesem, kolem restaurace s venkovním sezením a nakonec přejíždím přes hráz do Frymburku.

in-line stezka spojuje Frymburk a Lipno nad Vltavou   in-line stezka má hladký asfalt

Pobřežní cyklostezka podél levého břehu

Z Frymburku do Lipna nad Vltavou projíždím po hladkém asfaltu se značením. Naprosto perfektně vytvořená in-line stezka nabízí exkluzivní třešničku na dortu – noční osvětlení. Lipenská in-line magistrála je známá i v Rakousku. Rakušané si exkluzivní možnost nočního in-line bruslení podél největší české přehrady v ČR velmi chválí.

hráz ve Frymburku

Frymburk leží v Šumavském podhůří ve výšce 702 m n. m.

Město Frymburk se nachází přímo na poloostrově nádrže, které se říká také jihočeské moře. Díky svému barevnému centru je městečko považováno za nejhezčí z Lipenska. Na březích městečka nechybí ani písečná pláž a možnost sportovních aktivit.

Jedna z nejkvalitnějších a nejkrásnějších in-line stezek v ČR

Trasa je rozdělena bílou čárou na pravou a levou část a šipky naznačují, na jaké straně se uživatelé cyklostezky mají držet. Cestou narazíte na místo s možností vyzkoušet si vodní lyže nebo windsurfing. Dále je po pravé straně kemp Modřín a odtud zbývá ještě asi 400 metrů do centra Lipna nad Vltavou.

na Lipně často fouká

Lipno nad Vltavou: V 16. století dřevařská osada

Obec je světově známá díky praktické infrastruktuře, modernímu centru a sportovním aktivitám jako bikepark, pumptracková a bobová dráha. Nechybí zde ani promenáda a přístav s více než 100 ukotvenými loděmi a plachetnicemi.

přístav v Lipně nad Vltavou

Panoráma jihočeského moře

Pobřežní „Jezerní stezka“ z Frymburku do Lipna měří 8 km. Asfalt je rovný a hladký. Trasa nabízí odpočinková místa, lavičky a všudypřítomnou možnost koupání. In-line stezka kopíruje obvod jezera. Nejkrásnější pohledy se naskýtají za východu a západu slunce. V této době máte jistotu, že tu narazíte na minimum in-line bruslařů.

Frymburk s kostelem v centru   frymburský břeh

Lipenská přehrada má chladnější klima. Prostě tu pořád fouká. Velké štěstí pro windsurfing a kiteboarding. Co tomu říkají in-line bruslaři? Nepodceňte to a pořádně se oblékněte. Opravdu je tu větrno, a tak se nevyplatí jet ani proti větru. Užijte si jedinečný asfaltový povrch a uvidíme se na trase.

GPS: (Frymburk) 48°39'38.7"N 14°09'58.8"E

 

Text a foto: Šárka VackováDiskuze u článku (1)

Název: *
Obsah: *
Nick: *
E-mail:
Kontrolní číslo: *
* Povinná položka

Souvisejicí články

Lipno - české moře plné draků - VIDEO
Publikováno: 18.2.2010
Kdo by si pro lipenskou přehradu plánoval dovolenou výhradně na léto, přišel by o hodně radovánek. Když totiž mrzne jako letos, její hladina se promění v prostor skrývající nebývalé možnosti.

ČR: České Budějovice – městské sochy
Publikováno: 22.11.2018
V Českých Budějovicích se kromě všeobecně známých památek skrývá také spousta málo známých sochařských děl, která ovšem rozhodně stojí za pozornost.

ČR, Hůrka u Lipna – místo pro dovolenou se vším všudy
Publikováno: 3.9.2018
Pokud se chystáte na zimní nebo letní dovolenou k Lipnu, vaší pozornosti nesmí uniknout malebná vesnička Hůrka. Je to lokalita usazená na břehu nejširšího místa přehrady, kde najdete klid s celou rodinou a přitom máte veškerou zábavu na dosah.

ČR: Na inline-bruslích z Nové Pece do Stožce
Publikováno: 25.9.2017
Šumavské lesy, údolí, meandrující tok Vltavy, ticho, stín a parádní asfalt. Co víc si in-line bruslař může přát?

ČR: Český Krumlov – Disneyland pro cizince - VIDEO
Publikováno: 5.7.2011
Český Krumlov je pro mnohé jedno z nejkrásnějších českých měst. Rozkládá se ve svazích Blanského lesa a dole v jeho údolí proudí řeka Vltava.

ČR: Jižní Čechy pohodové
Publikováno: 23.2.2019
Jižní Čechy pohodové jsou hlavním tématem turistické nabídky pro návštěvníky regionu v roce 2019. Projekt má návštěvníkům z domova i ze zahraničí připomenout, že tento region je především synonymem pro pohodu a relaxaci, nabízí velké množství historických památek, krásnou přírodu, ale i pestrý výběr kulturního vyžití či aktivního odpočinku.

ČR: České Budějovice - město neprávem opomíjené - VIDEO
Publikováno: 11.11.2014
Téměř stotisícové město na jihu Čech by si možná zasloužilo výrazně více pozornosti než jen „turistické předměstí” Českého Krumlova jako dnes. Královské město na soutoku Malše a Vltavy nadchne hlavně svým rozsáhlým historickým centrem, kterému vévodí náměstí Přemysla Otakara II. s barokní Samsonovou kašnou a radnicí.

ČR: Novohradské hory – hrad Nové Hrady, Terčino údolí a panenská příroda
Publikováno: 28.4.2016
Příroda Novohradských hor měla štěstí, lidé ji v minulém století neměli moc šancí ovlivnit. Odlehlé pohoří s nadmořskou výškou kolem 1 000 m bylo osídleno německým obyvatelstvem, po válce vystěhovaným, a celé území v pohraničním pásmu se stalo nepřístupným. Odmyslíme-li si křivdu na původním obyvatelstvu, efekt je pozitivní – hluboké lesy, čistý vzduch, nedotčená příroda a kupodivu ani 25 let po zpřístupnění tu neproudí davy turistů jako nedalekou Šumavou.

ČR, Třeboň: Historické město obklopené rybníky
Publikováno: 10.8.2017
Malebné město se zachovalým historickým jádrem leží v jihočeské krajině plné rybníků, nejen ty však stojí za jeho slávou.

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Daleké kraje

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
Kniha Vltavské vyhlídky z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold***
2. cena redakce:
50% sleva na nákup jízdenek kamkoli po Evropě se společností FlixBus

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

26.6.2019
Všichni, kteří mají rádi přírodu, dobrou hudbu a nevšední zážitky, by si neměli nechat ujít 9. ročník akce Zelená Modrá, která se uskuteční 29. a 30. června.
25.6.2019
Filmový svátek strávený v prostředí lázeňského města, kde soutěží filmy z celého světa v několika kategoriích, to je Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Letošní 54. ročník potrvá od 28. června do 6. července. Filmy hodnotí nejen porota, ale i diváci. Hlavní cenou festivalu je Křišťálový glóbus.
24.6.2019
Všichni milovníci bruslení se mohou opět těšit na letní inline akci, která se koná každý pátek večer během letních prázdnin od roku 2004. Organizované přejezdy Bratislavou na kolečkových bruslích (a kolech) jsou vhodné pro všechny generace.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – NOVÁ KALEDONIE, PAPUA-NOVÁ GUINEA, TASMÁNIE A ŠALAMOUNOVY OSTROVY:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:středa 26. 6. 2019
svátek:Adriana