www.infoglobe.cz » ČR: Na inline-bruslích z Nové Pece do Stožce

ČR: Na inline-bruslích z Nové Pece do Stožce

Publikováno: 25.9.2017
Šumavské lesy, údolí, meandrující tok Vltavy, ticho, stín a parádní asfalt. Co víc si in-line bruslař může přát?

Cesta k in-line stezce

Z Českých Budějovic trvá cesta autem na Lipno necelou hodinu a nabízí skvělé výhledy do Šumavského podhůří. Čistá krajina porostlá lesy se blýská všemi druhy zelené barvy a chlubí se svou svěžestí. Až je mi líto projíždět tu autem.

šumavské louky

Původně dřevařská obec Nová Pec

V Nové Peci u vlakového nádraží najdeme obrovské parkoviště (placené). Na křižovatce s restauracemi si na lavičce nazouváme kolečkové brusle a vydáváme se s velkým očekáváním na in-line stezku. „Nová Pec se nachází na pravém břehu ještě tekoucí řeky Vltavy, ale již stojaté vody přehrady“, dozvídám se od milé paní z informačního centra. „A to není všechno. Máme tu nejčistší vodu z celé České Republiky, proto tu žijí i tolik vzácné perlorodky“, dodává.

in-line stezka v srdci Šumavy   koloběžka je oblíbená

Stezka pro všechny kolečkáře

15kilometrová In-line stezka má kvalitní asfaltový povrch, žádná velká převýšení, ba naopak rovina. Trasa je vhodná pro začátečníky, pokročilé, rodiny s dětmi, in-line bruslaře, koloběžky i kola. Příroda okouzlí každého. Trasa vede šumavskými lesy, podél šumavského rašeliniště NPR Vltavský luh. V letních dnech se lze schovat před sluncem, protože stromy vytvářejí parádní stín, v tomto období se raději více oblékněte. Z dálky můžete zahlédnout i největší českou přehradní nádrž Lipno, která se rozpíná do délky 50 km2.

šumavské bory, lesy, louky

Kvalita, povrch a přejezdy

Asfalt je velmi jemný a téměř bez spár či nedostatků. To uvítají především začátečníci a rodiny s dětmi. Podél stezky vedou železniční koleje, které se dodnes využívají pro železniční dopravu. Přejezdy nejsou nebezpečné, ale doporučuji být na nich opatrnější, zpomalit, rozhlédnout se napravo a nalevo a poté vyjet. Rozhodla jsem se je počítat a dopočítala jsem se devíti přejezdů. Rada: počítejte je po cestě a budete mít přehled o vzdálenosti k cíli.

9 vlakových přejezdů na trase   cyklostezka vede stínem šumavských lesů

Trasa je jednoduchá, ale delší. Jedná se celkem o 30 kilometrů, pokud se vydáte z Nové Pece do Stožce a pak zase zpět. Pokud by někdo zjistil, že přecenil své síly, může počkat na některé ze železničních zastávek a nechat se popovézt vlakem. Nezapomeňte si vzít vodu, protože na cestě je pouze jedno občerstvení asi 5 km od cíle.

jediná menší nerovnost   vlak jezdí pravidelně

Stožec s pohoštěním

Po dvou hodinách dorážím do Stožce. Nalevo stojí obrovské informační centrum s nádhernou výzdobou. Popojíždím dále do nitra obce a přede mnou se vynořuje krásná restaurace s dřevěnou terasou. Ceny jsou tu lidové a obsluha velmi příjemná. Zajímavá je také stožecká dřevěná kaple v dnes už šumavském pralese.

informační centrum ve Stožci

Jedna z nejkrásnějších in-line stezek v ČR

Velmi příjemná cyklostezka s malým převýšením se zvládne tam i zpět za jedno odpoledne. Asfaltová komunikace je určena pro in-line bruslaře, koloběžky, kola i pěší turistiku. Každý, kdo má rád přírodu a sport, nebude litovat cesty, kterou sem vážil.

GPS: (Nová Pec) 48°46'40.1"N 13°55'49.0"E

 

Text a foto: Šárka VackováDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

ČR: Lipenská přehrada na in-line bruslích
Publikováno: 18.9.2017
Venku už sice trochu fouká, ale to pro sportovní nadšence není žádnou překážkou. Pobřežní osvětlená in-line stezka s lehkým charakterem vytvořila sportovní infrastrukturu mezi dvěma jihočeskými městy: Frymburkem a Lipnem nad Vltavou.

ČR: České Budějovice - město neprávem opomíjené - VIDEO
Publikováno: 11.11.2014
Téměř stotisícové město na jihu Čech by si možná zasloužilo výrazně více pozornosti než jen „turistické předměstí” Českého Krumlova jako dnes. Královské město na soutoku Malše a Vltavy nadchne hlavně svým rozsáhlým historickým centrem, kterému vévodí náměstí Přemysla Otakara II. s barokní Samsonovou kašnou a radnicí.

ČR: Novohradské hory – hrad Nové Hrady, Terčino údolí a panenská příroda
Publikováno: 28.4.2016
Příroda Novohradských hor měla štěstí, lidé ji v minulém století neměli moc šancí ovlivnit. Odlehlé pohoří s nadmořskou výškou kolem 1 000 m bylo osídleno německým obyvatelstvem, po válce vystěhovaným, a celé území v pohraničním pásmu se stalo nepřístupným. Odmyslíme-li si křivdu na původním obyvatelstvu, efekt je pozitivní – hluboké lesy, čistý vzduch, nedotčená příroda a kupodivu ani 25 let po zpřístupnění tu neproudí davy turistů jako nedalekou Šumavou.

ČR, Třeboň: Historické město obklopené rybníky
Publikováno: 10.8.2017
Malebné město se zachovalým historickým jádrem leží v jihočeské krajině plné rybníků, nejen ty však stojí za jeho slávou.


Souvisejicí fotogalerie

ČR: Podzimní Šumava ll.
Ze šumavské Kvildy k pramenům Vltavy, z Čeňkovy pily k soutoku Vydry a Křemelné, nebo cesta ...

ČR: Podzimní Šumava l.
Součástí Kvildy je bývalá osada Bučina, dnes místo spojované se „železnou oponou“, kde býval hran...

ČR: Zimní Šumava II.
Šumava drží krok s dobou. Svůj region představuje v podobě nových průvodců, publikací a map s inf...

ČR: Zimní Šumava I.
Zasněžená lesní příroda, mrazivý vzduch, vysoustružená stopa, padající vločky a všude kolem ticho...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Daleké kraje

1. 5. – 30. 6. 2019
1. cena:
Kniha Vltavské vyhlídky z Knižního klubu
2. cena:
Kniha Výlety podél Sázavy z Knižního klubu
1. cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v pohádkovém hotelu Zámek Berchtold***
2. cena redakce:
50% sleva na nákup jízdenek kamkoli po Evropě se společností FlixBus

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

17.6.2019
Nenechte si ujít kouzelný festival s kvalitní hudbou a doprovodným programem, který se uskuteční první srpnový víkend na louce za městem.

16.6.2019
Poznejte krásy a zajímavosti Malých Karpat. Využít můžete turistický autobus Malokarpatský expres, který jede každou sobotu, neděli a během státních svátků na trase Bratislava–Budmerice přes Svatý Jur, Pezinok, Modru, Zochovu chatu a Červený Kameň.

15.6.2019
Letošní sezonu se mohou turisté vydat do 16 míst chráněné přírody s nově vydaným návštěvnickým pasem. Odměnu získá každý, kdo navštíví nejméně 5 z návštěvnických středisek národních parků či Domů přírody chráněných krajinných oblastí.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – NOVÁ KALEDONIE, PAPUA-NOVÁ GUINEA, TASMÁNIE A ŠALAMOUNOVY OSTROVY:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 17. 6. 2019
svátek:Adolf