www.infoglobe.cz » ČR: Pohodlné krkonošské výlety – z Janských Lázní na Černou horu

ČR: Pohodlné krkonošské výlety – z Janských Lázní na Černou horu

Publikováno: 9.7.2020
Do našeho nejstaršího národního parku jezdí návštěvníci za čerstvým vzduchem, horskými túrami a jedinečnou přírodou. Dá se tu prožít aktivní a nezapomenutelná letní dovolená. Dáme vám tip, co navštívit a kde se ubytovat, abyste byli všemu důležitému blízko.

Janské Lázně

Jednoznačně doporučujeme pro ubytování zvolit Janské Lázně. V tomto malém lázeňském městečku vám budou začínat hned za zády turistické trasy vedoucí po nejhezčích místech.

Centrum města zdobí secesní lázeňská kolonáda. Víte, že kvůli její stavbě musela být zasypána část údolí Janského potoka, který teď teče zatrubněný pod ní? Ale jen o kousek dál je vidět divoké údolí v jeho původní kráse. Projděte se po starých promenádách, uvidíte pískovcovou sochu Krakonoše, léčivé prameny v Janském dole, altánek-gloriettu a Kříž smíření. Cílem dalších krátkých procházek mohou být třeba romantický Klauzový důl s krásnou přírodou a vodopády Černohorského potoka nebo bývalá věž skokanského můstku na Středním hřebeni, kde dnes můžete posedět na obřích saních rohačkách. Stezky jsou dobře značené a osazené informačními tabulemi, z nichž se dozvíte mnohé místní zajímavosti.

Janské Lázně, centrum romantická krkonošská příroda Stezka korunami stromů

Vaší pozornosti jistě neunikne nová megaatrakce – Stezka korunami stromů a milovníci adrenalinu mají v oblibě místní lanový park. Obojí stojí přímo v Janských Lázních, na dosah mnoha hotýlků a penzionů. My doporučujeme penzion Adélka, který leží přímo v centru, na Černohorské ulici. Hosté zde mají veškeré myslitelné pohodlí – kromě pohodlných zrekonstruovaných pokojů také saunu a Jacuzzi, prostornou hernu s fotbálkem, ping pongem, kulečníkem a šipkami, vybavenou kuchyň k vlastnímu vaření, wifi a také zahradu s posezením, grilovacím místem a dětským hřištěm. Hosté ovšem nejsou odkázáni na vlastní vaření, za vlídný peníz si mohou objednat polopenzi, čehož hojně a rádi využívají.

penzion Adélka v Janských Lázních

zahradní posezení u Adélky   bar v penzionu Adélka

Výlety z Černé hory

  • Na koloběžkách 10 km z kopce

Přibližně 300 m od Adélky je nástupní stanice Černohorského Expresu, kabinové lanovky na Černou horu (1299 m). Na vrcholu má turista několik možností, kam a jak se vydat. Zajímavě vypadá nápad půjčit si koloběžku a z Černé hory se dolů spustit některou ze tří možných tras. Jsou dlouhé od 8 do 11 km a skýtají kromě adrenalinové jízdy i nádherné výhledy. Jedna cesta vede kolem křemencových skalních útvarů Modré kameny.

výhled do Polska

  • Na rozhlednu

Výstupní stanice lanovky je jen pár metrů od ocelové rozhledny, z jejíchž 21 metrů se naskýtá panoramatický výhled na Krkonoše a krajinu v podhůří, ale také Jeseníky, Orlické hory a dominanty Českého ráje. K dispozici jsou dva dalekohledy, kterými zahlédnete i detaily budov na Sněžce!

Sněžka

  • Kolem rašeliniště

Je pro vás 106 schodů na rozhlednu příliš? Nevadí. Přímo na vrcholu Černé hory se nachází Černohorské rašeliniště, 6000 let starý unikátní biotop s typickou vzácnou faunou a flórou. Kolem něho vede naučná stezka po povalovém chodníku s odpočinkovými místy a vyhlídkovou věží. Za hezkého počasí je to lehká, moc pěkná a mírně edukační vycházka v prostředí, které se bude zamlouvat i dětem.

výšlap krkonošskou přírodou

  • Přes Černou horu do Pece

Dál se dá z Černé hory pokračovat po turistické značce kolem Kolínské a Pražské boudy dolů do Pece pod Sněžkou, odkud jezdí zpět do Janských Lázní TourBUS. Cesta je dlouhá asi 8 km a vede z kopce.

Turistických cest je v okolí hustá síť a trasy mají různou obtížnost, řada z nich je sjízdná i na kole. Kolo, a dokonce i elektrokolo si tu můžete zapůjčit. Umožní vám poznat velký kus jedinečné horské přírody během několika dní.

A to vám poudám, nejni nic hezčího, než vylézt berzy ráno na kopec a koukať, jak se vyloupne z kerkonošskej melhy pěknej slunečnej den. Přijďte pobejt!

GPS: 50°37'50.9"N 15°46'31.6"E

 

Kontakt na penzion Adélka:

Černohorská 160, Janské Lázně

tel.: 0420 774 60 20 20 

email: ekubesa@seznam.cz

Webové stránky: penzionadelka.cz

 

Text: PR, R. Snížková, Penzion Adélka

Foto: PatrikPaprika, Pixabay, Penzion AdélkaDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

ČR: Špindlerův Mlýn – městečko v samém srdci Krkonoš – VIDEO
Publikováno: 31.7.2018
Chystáte-li se na výlet do našich nejvyšších hor, jako jedna z nejlepších základen poslouží v jakoukoliv roční dobu městečko Špindlerův Mlýn. Leží na samém konci silnice, která z Vrchlabí vede údolím proti proudu řeky Labe až k úpatí Krkonoš.

ČR: Světový pohár ve Špindlerově Mlýně už v lednu 2023
Publikováno: 11.6.2022
Česká republika bude ve dnech 28. a 29.ledna 2023 opět dejištěm závodů Světového poháru v alpském lyžovaní žen. Lyžařské středisko Špindlerův Mlýn ožije fanoušky alpského lyžování.

ČR, Dolní Morava: návštěva světového unikátu – Sky Bridge 721
Publikováno: 18.6.2022
Po pandemických letech se turismus opět probouzí a ukazuje se, že v současnosti mají lidé doslova „hlad“ po cestování. Hotely, penziony, restaurace, hrady, zámky, muzea i další s cestovním ruchem spojené zařízení se už těší na návštěvníky nejen z domova, ale i ze zahraničí.

ČR, Janské Lázně – ideální destinace nejen pro lyžaře
Publikováno: 7.2.2019
Janské Lázně jsou během zimy naprostý ráj pro lyžaře, běžkaře nebo pěší turisty. Sníh se tu povětšinou objevuje již kolem listopadu a drží až cca do března. Nachází se tu rozlehlý komplex sjezdovek, vleků a lanovek. A pokud nejste zrovna fanoušci zimních sportů, i tak je tu pro vás mnoho aktivit, takže nuda rozhodně nehrozí!

ČR, Janské Lázně – Stezka korunami stromů Krkonoše
Publikováno: 7.6.2018
Na západním okraji Janských Lázní, směrem na Černý Důl, byla ani ne před rokem otevřena další stezka v korunách stromů. V České republice je to už v pořadí třetí dřevěná rozhledna mířící do oblak. Obdobné stavby se těší z návštěvnosti i u našich německých sousedů.


Souvisejicí videa

ČR: Špindlerův Mlýn – městečko v samém srdci Krkonoš
Lyžování ve Špindlu je taková česká klasika, ale i léto zde má své kouzlo. Vychází odtud několik ...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Ahoj léto

1. 7. – 31. 8. 2022
1. cena:
Roční elektronické předplatné časopisu Krásy Slovenska
2. cena:
Dárková kazeta s produkty Vincentka
3. cena:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe
1. cena redakce:
Kolekce knih z edice Výlety s dětmi od vydavatelství Dajama
2. cena redakce:
Fotokniha a turistická mapa od vydavatelství CBS
3. cena redakce:
Letní balíček od redakce portálu Infoglobe

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

17.8.2022
V Bardějovských lázních můžete v průběhu neděle 21.srpna 2022 vzdát hold císařovně Alžbětě – zvané Sisi, která se zde léčila prostřednictvím akce Alžbětinský den.  
16.8.2022
Nenechte si ujít dvě zajímavé akce, které vám přinesou to nejnovější i nejzajímavější z oblasti zemědělství, potravinářství a ze světa minerálů, hornin nebo zkamenělin. Navíc chybět nebude i množství doprovodných akcí.
13.8.2022
Evropská letiště jsou tuto dovolenkovou sezónu nevídaně vyťížená! Nápor, který zažívají je způsobený rekordní poptávkou cestujících, nedostatkem personálu a rušením letů ze strany aerolínií.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE 

 

(včetně výskytu koronavirus COVID-19 i válečného konfliktu na Ukrajině).

.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 18. 8. 2022
svátek:Helena
dnes:
čtvrtek 18.8.
22 °C
zítra:
pátek 19.8.
20 °C

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X

TIP: Mobilní aplikace INFOGLOBE je pro vaše zařízení ke stažení ZDE.

X