www.infoglobe.cz » ČR, Třeboň – Město kaprů, lázní a renesanční architektury – VIDEO

ČR, Třeboň – Město kaprů, lázní a renesanční architektury – VIDEO

Publikováno: 21.7.2020
Třeboň právem patří mezi nejnavštěvovanější místa jižních Čech. Snoubí totiž bohatou historii a zachovalé historické centrum, nádhernou okolní krajinu, která je rájem pro cyklisty, i skvělou rybí gastronomii. Pojďme se do Třeboně společně vypravit ve videu.

Třeboň leží v Třeboňské pánvi na východ od Českých Budějovic a tvoří přirozené centrum CHKO Třeboňsko. Krajinu zde už odjakživa utváří hlavně voda, nedaleko města protéká řeka Lužnice. Od konce 15. století tu na místě rozlehlých močálů a lužních lesů začaly vznikat rybníky, které dnes Třeboň obklopují ze všech stran.

Třeboň je obklopena rybníky

Přímo ve městě můžete obejít Svět. Nebo ho objet na kole. Jmenuje se tak totiž zdejší rybník, kolem kterého vznikla hezká naučná stezka Cesta kolem Světa. Přiblíží vám historii Třeboňska, dočtete se o různých vodních a mokřadních ekosystémech nebo o výstavbě třeboňských rybníků. Po cestě uvidíte také knížecí hrobku s anglickým parkem.

Vynechat byste neměli ani návštěvu našeho největšího rybníka Rožmberk a unikátní lužní lesy kolem Lužnice. Při jednodenní návštěvě vše v klidu stihnete na kole, bude to po rovince a hezkých cestách. A ještě vám zbyde dostatek času na prohlídku samotného města.

Zlatá stoka

Pokud půjdete od Světa, případně velkého parkoviště pod ním, projdete nejdřív Novohradskou bránou a následně o něco starší bránou Svinenskou. Pokud mezi nimi odbočíte do malé uličky Valy, přijdete k vyhlášené rybí restauraci Šupina a Šupinka. Minimálně kapří hranolky byste někde měli určitě vyzkoušet, za sebe ale doporučuji i štiku, candáta nebo úhoře. V Třeboni vám ukážou, že sladkovodní ryby zdaleka nemusejí patřit jen smažené na štědrovečerní stůl.

Přes malé Žižkovo náměstí se dostanete na krásné Masarykovo náměstí, které lemují historické domy. Jestli máte čas, vystoupejte na radniční věž, která poskytne nádherný výhled nejen na historické centrum, ale i okolní krajinu.

Svinenská brána

Masarykovo náměstí z radniční věže   Masarykovo náměstí z radniční věže

Pokračujte ke třeboňskému renesančnímu zámku a do jeho krásného parku. Dojděte k Budějovické bráně, která vás dovede ke gotickému kostelu Panny Marie Královny a sv. Jiljí u augustiniánského kláštera.

zámek v Třeboni

zámek v Třeboni   zámek v Třeboni

Třeboň slouží i jako lázeňské město, léčí se zde hlavně rašelinou a pobyty v přírodě. Okolí zároveň nabízí spoustu příležitostí k dalším výletům a věřte, že se sem budete rádi vracet.

GPS: 49°00'17.7"N 14°46'16.6"E

 

Text, foto a video: Matouš VinšDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

ČR, Třeboň: Historické město obklopené rybníky
Publikováno: 10.8.2017
Malebné město se zachovalým historickým jádrem leží v jihočeské krajině plné rybníků, nejen ty však stojí za jeho slávou.

ČR, Český Krumlov – za historií do jižních Čech
Publikováno: 23.7.2020
Za normálních okolností je město přecpané turisty, v důsledku boje s koronavirem teď ale můžete vidět Krumlov poloprázdný. Takže neváhejte a jeďte, protože zachovalejší historický celek v naší republice totiž reprezentuje už jen Praha.

Jindřichův Hradec: výročí 800 let
Publikováno: 8.8.2020
Státní hrad a zámek si letos připomíná kulaté výročí osmi set let od své první písemné zmínky. K této příležitosti uspořádal zámek netradiční prohlídky v denních i nočních hodinách, obohatil je o unikátní exponáty a pro veřejnost otevřel kostel sv. Jakuba s černínskou hrobkou. Bonusem je cenově zvýhodněná slosovatelná výroční vstupenka.

ČR, Suchdol nad Lužnicí – výlety nejen pro vodáky
Publikováno: 13.8.2020
Ač je Suchdol nad Lužnicí znám především vodákům, na své si tu přijdou i rybáři, milovníci historie, cyklisté a pěší turisté.

ČR, Třeboň: Naučné stezky pro každého
Publikováno: 9.8.2018
Okolí Třeboně nabízí naučných stezek hned několik, většina je vhodná jak pro pěší, tak pro cyklisty.

ČR: kam do přírody – Jihočeský kraj
Publikováno: 4.4.2020
Přinášíme vám pár tipů, kam se vydat v Jihočeském kraji do přírody, když památky, muzea a galerie zůstávají zavřené. Rozlohou druhý největší kraj České republiky pokrývají šumavské lesy, vodní plochy, vyhlídky a naučné stezky.

ČR: České Budějovice - město neprávem opomíjené - VIDEO
Publikováno: 11.11.2014
Téměř stotisícové město na jihu Čech by si možná zasloužilo výrazně více pozornosti než jen „turistické předměstí” Českého Krumlova jako dnes. Královské město na soutoku Malše a Vltavy nadchne hlavně svým rozsáhlým historickým centrem, kterému vévodí náměstí Přemysla Otakara II. s barokní Samsonovou kašnou a radnicí.

ČR, Červené blato – procházka unikátním rašelinným lesem
Publikováno: 14.5.2020
Rašeliniště Červené blato ležící v melancholické krajině Třeboňské pánve je ideálním místem na jarní výlet do přírody. Chvílemi si tu budete připadat, jako byste se ocitli v severské tajze, místo má také navíc zajímavou historii spojenou s nedalekou sklárnou v Jiříkově údolí.


Souvisejicí videa

ČR, Třeboň – Město kaprů, lázní a renesanční architektury
Třeboň je velmi vyhledávaným městem v jižních Čechách, kde se snoubí bohatá historie s krásnou př...

ČR: České Budějovice – neprávem opomíjené
Královské město na soutoku Vltavy a Malše je známé spíše jako turistické předměstí Českého Krumlo...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Zapomenutá místa

1. 7. – 31. 8. 2020
1. cena:
2. cena:
Cena redakce:
Ubytování pro 2 osoby na 2 noci se snídaní v penzionu Adélka Janské Lázně!

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

13.8.2020
Devátý ročník sportovního festivalu v Lipně nad Vltavou se uskuteční od 15. do 22. srpna. Zváni jsou sportovci, závodníci a všichni, kteří si chtějí užít bohatý sportovní a kulturní program. Vstup na akci je zdarma.
12.8.2020
Každou prázdninovou sobotu můžete zažít nevšední večerní prohlídku v Muzeu loutkářských kultur a hraček na hradě Modrý Kameň. Prohlídky začínají v 19, 20 a 21 hodin.

10.8.2020
Veškerý oficiální program Chodských slavností s výjimkou poutní mše bude letos virtuální. Z budovy Městského kulturního centra – Pivovaru Domažlice budou ve dnech 15.–16. srpna vysílány premiéry předtočených pořadů a medailonů chodských souborů a dva živé přenosy.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce – KEŇA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:čtvrtek 13. 8. 2020
svátek:Alena
dnes:
čtvrtek 13.8.
31 °C
zítra:
pátek 14.8.
27 °C