www.infoglobe.cz » ČR, Vidovice – zámek Berchtold

ČR, Vidovice – zámek Berchtold

Publikováno: 19.5.2016
HOTEL zámek BERCHTOLD leží v malebném Ladově kraji nedaleko Prahy a své jméno dostal po šlechtickém rodu Berchtoldů. Ti vlastnili zámek zkraje 20. století. Celý zámek (včetně okolí) prošel od roku 2005 celkovou revitalizací a rekonstrukcí, která přeměnila celý areál na místo, kde se pořádají různé zajímavé akce pro rodiny s dětmi, které si zámek oblíbily pro svou rodinnou atmosféru a dobré jídlo.

zámek Berchtold

Pokud se vydáte na zámek Berchtold, nebudete litovat. Kolem zámku se rozprostírá zámecká zahrada Dětský ráj, ve které můžete objevovat pohádkové bytosti v každém jejím zákoutí. Mezi nejoblíbenější patří například podzemní peklo s Luciferem a čerty, pohádková země skřítků a strašidel známé objevitelky V. Klimtové a perníková chaloupka s ježibabou. Část zahrady je také plná miniatur českých hradů a zámků, takže na jednom místě můžete zhlédnout malé napodobeniny nejhezčích českých památek. Najdete jich tu kolem 20 a nejkrásnější jsou: zámek Červená Lhota, hrad Karlštejn a miniatura hory Říp s rotundou sv. Jiří. Svojí oblibu si také získala vzduchová trampolína, kde si může zaskákat celá rodina. V areálu se také nachází malinká zoo, kde jsou k vidění zakrslé kozy holandské, husy labutí, holubi nebo domácí králíčci.

park miniatur v zahradě u Berchtoldu   Drnovec lesní

Zámek pořádá během roku mnoho rodinných akcí, které se většinou odehrávají na nádvoří zámku a částečně i v Dětském ráji. Mezi neoblíbenější rodinné akce patří Velký dětský den a výstava veteránů, ke kterým patří závody na koloběžkách a vystoupení oblíbených kabaretiérů.

dopravní hřiště    závody na koloběžkách

výstava veteránů   dětské hřiště

Až vám vyhládne, tak vás příjemně pohostí v zámecké restauraci Kouzelná zahrada, která je vyhlášená receptem na tradiční svíčkovou s karlovarským knedlíkem. Ti náročnější si mohou pochutnat i na vybraných lahůdkách, které v zámecké kuchyni připravují.

zámek Berchtold

V samotném zámku se nachází hotel, restaurace a je zde také umístěno unikátní obecní muzeum a řada výstav, např. poštovních známek a cenných mincí. Pokud jste sportovně založeni, tak určitě oceníte dopravní hřiště s vozovým parkem, kde se nezapomnělo ani na rodiče. Nejoblíbenější jsou šlapací motokáry a koloběžky pro děti i dospělé. Je toho mnoho, o čem bychom vám mohli ještě napsat, ale bude lepší, když přijedete a vyzkoušíte si to na vlastní kůži.

GPS: 49°55'43.7"N 14°40'03.1"E

www.zamekberchtold.cz

 

Text a foto: HOTEL zámek BERCHTOLDDiskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

ČR: Průhonice - kouzelný podzim v Průhonickém parku - VIDEO
Publikováno: 29.11.2011
Není ročního období, ve kterém by nestálo zato vidět Průhonický park. Podzim hrající všemi barvami pak dokáže přírodně krajinářský unikát, který patří na seznam národního kulturního dědictví UNESCO, rozveselit takřka dokonale, stejně jako tamní zámek.

ČR, Hrusice – vesnička jako z pohádky
Publikováno: 18.8.2019
Dnes vás zavedeme do pohádkového kraje obklopeného malebnou přírodou. Přesněji do vesničky, kde žijí vodníci, strašidla a všelijaká zvířátka, která dokonce mluví. Naším cílem bude obec Hrusice, nacházející se necelých 40 kilometrů od historického centra Prahy.

ČR, hrad Zlenice – zřícenina nad říčními lázněmi
Publikováno: 15.3.2018
Hrad, kterému se dle dochované věže říká Hláska, trůní nad senohrabskou plovárnou. Jeho vznik se dle archeologického průzkumu datuje do konce 13. století. Byl sídlem významného posázavského rodu pánů ze Zlenic.

ČR, Velké Popovice – Ringhofferovo městečko
Publikováno: 25.8.2019
Součástí Ladova kraje je i městečko Velké Popovice. Najdete zde idylickou krajinu plnou krásné architektury, rybníků, lesů, květeny, zručných mistrů a v neposlední řadě zajímavé historie.

ČR, zámek Berchtold – Vidovice: výlet do pohádky - VIDEO
Publikováno: 25.3.2014
Malý, ale dokonale romantický zámeček Berchtold najdete v Kunicích – Vidovicích, asi 25 kilometrů na východ od Prahy.

ČR, Hrusice: Ladova pohádková vesnička - VIDEO
Publikováno: 6.11.2012
Kdybyste si vzali do ruky některý ze slavných Ladových obrázků a udělali si procházku po Hrusicích, rozpoznávali byste ji podle něj už jen v náznacích. I když je realita všedních dnů poněkud odlišná od upravených a precizních kreseb, Ladova citlivá a pohádková duše v Hrusicích žije doteď. O tom není pochyb.

ČR, Mladá Boleslav – město nejen známé automobilky I
Publikováno: 10.5.2017
Tentokrát se vydáme do statutárního města Mladá Boleslav, které se nachází ve Středočeském kraji. Město vzdálené necelých 50 kilometrů severovýchodně od Prahy je známé především sídlem světové automobilové značky.

ČR, Mladá Boleslav – město nejen známé automobilky II
Publikováno: 17.5.2017
Minulý týden absolvovali výlet historií a památkami města Mladá Boleslav, dnes navštívíme hlavní turistický magnet, kde se více než sto let vyrábějí automobily. Asi už tušíte, že řeč bude o závodě a muzeu automobilky Škoda.

ČR: Zámek Berchtold - na výlet i dovolenou do dětského ráje!
Publikováno: 2.9.2013
Rádi bychom vás pozvali do areálu HOTEL zámek BERCHTOLD, kde můžete navštívit dětský ráj s 24 miniaturami hradů a zámků, perníkovou chaloupku a na odvážné čekají v podzemním pekle naši čerti i s Luciferem.

ČR, Pyšely: naučná stezka kolem golfu
Publikováno: 16.7.2015
Jižní okraj města Pyšel obklopuje porost smíšených lesů s názvem Obora. Zde byla zbudována krátká naučná stezka, která byla lidmi v krajině Posázaví už beztak prošlapána.


Souvisejicí fotogalerie

ČR, Velké Popovice – pivovarnické městečko
Jihovýchodně od centra Prahy se nacházejí Velké Popovice, které jsou proslulé především pivovarem...

ČR, Pohádkové Hrusice
Přijměte pozvání na malou procházku po jedné středočeské obci, která je neodmyslitelně spojena se...


Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Česká krajina

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

29.5.2020
Dnes vám přinášíme druhou část těch nejzajímavějších mezinárodních nebo světových dnů podle kalendáře (měsíce červenec až prosinec).
28.5.2020
Šumava tajemná i lákavá, divoká i vlídná, známá i neznámá… všechny tváře našeho nejmilovanějšího pohoří představuje krásná výpravná publikace autorů Petra Davida a Vladimíra Soukupa.
27.5.2020
Nejstarší kalendář sice vznikl v Egyptě již ve 4. tisíciletí před Kristem, ale jeho dennodenní využívání se zachovalo dodnes. Kromě jmen a různých svátků si prostřednictvím kalendáře připomínáme všelijaké mezinárodní dny. A právě přehled těch (dle nás) nejzajímavějších vám přinášíme v následujících řádcích.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE (včetně výskytu koronavirus COVID-19).

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:neděle 31. 5. 2020
svátek:Kamila
dnes:
neděle 31.5.
13 °C
zítra:
pondělí 1.6.
19 °C