www.infoglobe.cz » ČR: Zámek Zábřeh - kousek historie ukryté v Ostravě

ČR: Zámek Zábřeh - kousek historie ukryté v Ostravě

Publikováno: 9.7.2012
Zámek Zábřeh představuje výjimečný soulad minulosti a přítomnosti. Původně byl Zámek Zábřeh vodní tvrzí, později byl přestavěn do dnešní barokní podoby.

Opuštěné a polorozpadlé šlechtické sídlo bylo rekonstruováno od roku 2004 a znovu otevřeno v roce 2007. Po otevřeni slouží zámek veřejnosti jako historický hotel, stylový restaurant a domaci pivovar.

Zámek Zábřeh nabízí stylové ubytování v osmi historických a devíti standardních pokojích. Každý historický pokoj má svůj vlastní název, který se odvíjí podle názvu a zařízení. Pokoje tematicky odráží vždy jiné etapy ze života šlechty. S každou Vaší návštěvou můžete zažít jiný příběh...

Rádi bychom Vás pozvali do Zámeckého restaurantu či pivnice, které nabízí tradiční místní kuchyni založenou na čerstvých surovinách a receptech, které se uchovávají po staletí.

Součástí Zámku Zábřeh je také pivovar s domácím pivem PIKARD®.  Tradice vaření piva se na zámku v Zábřehu datuje už od roku 1574. V srpnu roku 2007 jste mohli poprvé ochutnat světlou a tmavou 11°. Dnes již máme stále na čepu světlý ležák 11°, tmavý „puškvorcový“ ležák 11° a světlou pšeničnou 11°. Tato nabídka je ještě sezónně doplňována o pivní speciály, např. medový a kaštanový, čokoládový....,  piva typu ALE a podobně.

Dále se ve středověkých sklepech ukrývá vinotéka, ve které si můžete objednat řízenou degustaci a k ní ochutnávat moravské sýry.

Erbovní sál je určen pro svatby a jiné slavnosti, na památku jsou na zdech vymalovány erby všech majitelů a držitelů zámku.

Pro strávení výjimečných chvil Vás zveme do zámeckých pivních koupelí PIKARD® a vinných koupelí MANUFAKTURA®. Užijete si půlhodinovou společnou koupel v dřevěné kádi, po které následuje pro každého z Vás masáž dle Vašeho výběru. V pivních koupelích můžete ochutnat pivo PIKARD®, které si čepujete ve vaně přímo z kohoutku, a ve vinných koupelích MANUFAKTURA® víno z rodinného vinařství Kölbl nebo přírodní hroznovou šťávu.

Text/foto: Zámek Zábřeh s.r.o.Diskuze u článku (0)

Vložit nový příspěvek


Souvisejicí články

Šumperk
Publikováno: 14.9.2007
Město Šumperk se nachází v údolí řeky Desné v nadmořské výšce 335 m. Od severu je chráněno masívem jesenických hřebenů. Historie města Šumperk sahá až do 13. století a souvisela také s těžbou drahých kovů (zlato, stříbro, železná ruda).

Beskydy: cykloportál – dokonalý servis pro cyklisty
Publikováno: 29.9.2016
Nově upravený cykloportál inspiruje cyklisty. Najdou zde vše potřebné, navíc do konce letošního roku bude vydána nová cykloturistická mapa Těšínského Slezska. Vše zajímavé, co se cyklistiky v Beskydech týká, bude prezentováno začátkem listopadu na veletrhu Sportlife v Brně.

ČR, Radhošť – sídlo slovanského boha slunce Radegasta – VIDEO
Publikováno: 23.5.2017
Legendy vyprávějí, že na vrcholu beskydského vrcholu Radhošť odjakživa sídlil Radegast – pohanský bůh slunce, války a vítězství. I dnes je 1 129 metrů vysoký Radhošť posvátné poutní místo s krásným kostelíkem a výhledem, díky kterému stojí výšlap sám o sobě za to.

Kunčice pod Ondřejníkem – skvělá základna k výletům do Beskyd – VIDEO
Publikováno: 30.5.2017
Malá a na první pohled nenápadná vesnice v Beskydech si získává čím dál větší oblibu nejen u výletníků z Ostravska. Táhne je sem hlavně nádherná příroda a snadná dostupnost jak autem, tak vlakem.


Souvisejicí videa

ČR, Radhošť – tam, kde sídlí bůh slunce
Výšlap na vrch Radhošť je v krásném letním dnu skvělým zážitkem. Dokonce si můžete vybrat, jestli...

Lokace:

Česká republika
Kalendář akcí:

Partner:

Vyžaduje Adobe Flash Player

Partneři:

I díky vám jsme získali certifikát:

Dôveryhodná firma 2017

 

Průvodce:

Fotosoutěž:

Letní radosti

1. 7. – 31. 8. 2019
1. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety autem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
2. cena:
Kniha Nejkrásnější výlety vlakem 2 z Knižního klubu + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO
Cena redakce:
Voucher pro 2 osoby na 1 noc v hotelu Diana*** Nové Mesto nad Váhom s wellcome drinkem, snídaní a zapůjčením kol + dvojice vstupenek na veletrh FOTOEXPO

Aktuální stavy řek:

Aktuální informace o stavu vody na českých řekách můžete sledovat ZDE

Aktuality:

19.8.2019
Zažijte netradiční noční prohlídku hradu Strečno nebo jedné z největších vojenských pevností ve střední Evropě.

18.8.2019
Košice vás zvou 24. srpna na workshop Svět modře, jehož prostřednictvím odhalíte tajemství modrotisku.
17.8.2019
Do konce září bude v pražských ulicích kampaň zaměřená na pravidla, která musí turisté v hlavním městě dodržovat. Soustředí se na chování turistů noční Prahy v problematických lokalitách.
Archiv aktualit

Důležité informace:

Informace a upozornění před cestovaním do zahraničí najdete ZDE.

Každý týden na facebooku nová soutěž o knižní ceny! Přidejte se a
soutěžte!

Destinace měsíce - ESTONSKO, LOTYŠSKO, LITVA:

Nejčtenější články:

Mobilní aplikace:

aplikácia Infoglobe

stiahnuť zadarmo pre Androidstiahnuť zadarmo pre iPhone

 

 

Interaktivní katalogy:

dnes:pondělí 19. 8. 2019
svátek:Ludvík
dnes:
pondělí 19.8.
22 °C
zítra:
úterý 20.8.
20 °C